Stále chorá v tehotenstve

25. apr 2023

Ahojte tak už to na mňa doľahlo. Čakám druhé dieťatko a toto tehotenstvo som nonstop chorá. V prvom trimestri ma len pobolievalo hrdlo to sa dalo vyriešiť cajikmi, ale potom to prišlo. V druhom trimestri covid, našťastie bez teploty ale asi 3 týždne kašeľ, potom chrípka, potom zas nejaká viróza a teraz hnisava angína - došlo aj na antibiotika. Strašne sa bojím o bábätko, bola ste niektorá taká chorlava v tehotenstve? Podľa gynekológa je bábätko chránené, ale ja z toho vôbec nemám dobrý pocit. Okrem toho som anemicka, beriem železo ale neviem vôbec či mi to zaberá.

54tinka54
25. apr 2023

Ja to isté 😩 som v 32tt a síce ma netrápia choroby od začiatku tehu (to boli len nevoľnosti, bolesti hlavy, krížov..), ale teraz posledný mesiac je to des.. koncom marca kovid, to som sa z kašľa dostávala cca 2 týždne a teraz od víkendu som znova chorá, dnes už aj teplota a bolesť kĺbov 🥺
A tiež mi mesiac dozadu zistili nízke železo, beriem tardyferon, ale mne ho minulý týždeň kontrolovali znova a pomaly stúpa.
Ja som mala aj v prvom tehu covid, to ma dr ubezpečovala, že ak je aj nejaká choroba matky, tak bábo je ok, nebezpečné by boli vysoké teploty nad 38.
Asi s tým nenarobíme nič, ja som z toho tiez nešťastná, ale tak jarné obdobie je na tie choroby zradné a plus určite má na tom podiel aj dvojročná kovid izolácia, ľudia teraz majú imunitu v keli.. a nehovoriac o tom, že tehotné ženy sú celkovo náchylnejšie na choroby.

floki1994
25. apr 2023

Je to normalne nakolko mas slabu imunitu...viac babatku ublizi hnisava angina a zapal v tele nez antibiotika...poriadne preliec lebo tieto anginy su nebezpecne a daj si nasledne skobtrolovat aj krv, mne lekar hovoril ze tieto anginy ked su silne vedia poskodit srdcovy sval...ale si pod dozorom tak neboj, babatko sa ma urcite dobre...pri angine som kazdu hodinu kloktala extra slanu vodu a pomahalo..nech co najmenej hlienu ide do tela..treba to dat von...plus urcite pamycon kvapky 🙂 nasad silne probiotika, a vitaminy..dobre bude 🙂

svetlonos
25. apr 2023

Ahoj, ja som v tretom mesiaci myslela, ze ho vykaslem! Chcela som atb, nehrozilo! To zlaty kovid, pri nom som myslela ze desny kasel. Za tyzden som bola ok. No taky ako v tehu som este v zivote nezazila. Jedine co mi pomahalo, bol caj s kopou medu. V 16 tyzdni mi zistili cukrovku - takze ziadny med! Ten kasel ma dezal este 2 mesiace.
Tiez beriem zelezo - oleovital forte. Je ako sumienka, zabera dobre.
Neboj, babo bude ok, atb ti pomozu a ochrania od tazkeho priebehu choroby.

nevenka
25. apr 2023

Ano, bola som, strasne chora a vsetci doma, ked som cakala stvrte dieta. 2x covid, potom daky kasel iny dvojmesacny, crevna chripka cela rodina a mini sople a pokasliavanie, to asi 5x, to neratam. Nastastie, bez ATB, asi 4x som vzala Paralen. Babo je okej.

mtjanka
25. apr 2023

Nič sa neboj, ja napodobne končila som prvý trimester a taký zápal priedušiek som dostala že som si išla pľúca vykašľať, až som z toho začala krvácať, tak radšej som si dala antibiotiká, ako potratit, potom som mala ak covid a v 3. trimestri zase angina a zase antibiotiká a potom až do pôrodu som mala nádchu a jediná vec ktorá zaberala bol Muconasal. A v januári sa mi narodil zdravý chlapček, nič mu nie je ;)

marianarem
25. apr 2023

Ja som 2 mesiace pred porodom ochorela od muza a do konca tehotenstva som sa uz toho nezbavila. Oslabena imunita, proste mi to nechcelo prejst cele 2 mesiace. Porodom akoby utalo a bol koniec. Malemu nic nebolo.

hokejka111
13. máj 2023

@54tinka54 ....ahojte...rada vám poradím, či sa týka imunity a zdravia v tehu.....ale aj iné témy....som pôrodná asistentka...napíšte mi správu ...🥰

minneli27
3. aug 2023

ahojte. no ako, zvladli ste choroby? ja som teraz zufala, som v 24tyzdni, uz 2. tyzden som chora, chytila som od syna… za 2 tyzdne som bola 4x u dr., len mi kontroluje crp ( minuly tyzden 24, teraz 18), urobila mi
vytery, vysledok bude az v pondelok. predpisala mi atb, ze necha namna ci budem uzivat, ale kedze sa mi to nezlepsuje, neviem co robit… teplotu som nemala, hrdlo
bolelo len 1 deň ale ten hrozny kasel neprestava, uz som skusala vsetko mozne co sa skusit da… :( mam este vydrzat, alebo si mam tie atb dat podla vas? niekedy mam pocit ze vykaslem maleho zo seba :( bojim sa ze taka dlha choroba by mu mohla uškodiť. ale neviem co robit…

autor
4. aug 2023

@minneli27 ahoj, ak nemáš CRP nedala by som antibiotiká. Na kašeľ cibuľový sirup. Krásne ti uvoľní hlieny. Tiež som mala taký kašeľ, 2x po chorobe v tehotenstve že som myslela že bábätko vykaslem. Len vydržať, zvlhcit vzduch by mohlo pomôcť. Moje dieťatko je inak ok aj napriek chorobám držím palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre