Státie v práci počas tehotenstva

manda2632
26. okt 2021

Ahojte prosím existuje nejaký zákon, ktorý určuje žene v tehotenstve sedieť? Stojím v práci 8 hodín, 5 dní v týždni.. O bolestiach nôh nehovorím, po 8 hodinách bolesť bruška, preliate slzy... Čítala som niečo v zákonníku, ale úprimne moc tomu nerozumiem... Premýšľam nad PN, ale ak máte skúsenosti, počula som aj o pracovnom voľne s náhradou mzdy, inú prácu pre mňa nemajú. Poprípade ako to je s prestávkami počas 8 hodinového státia. Budem vám veľmi vďačná ❤️

manda2632
autor
27. okt 2021

@lacibo nerieš, len sa usmej.. Nech si hovorí keď ma v sebe nenávisť 🙂 keď ona rodila pred 35 rokmi neboli choroby a riziko potratu ako dnes.. Ja som rada, že som otehotnela, na začiatku tam bolo pri vaku nejaké krvácanie, PN idem určite, jediné čo som chcela vedieť či zamestnávateľovi doniesť PN alebo žiadosť o náhradu mzdy, pretože ja sa tým zákonom nerozumiem..je tam peňažný rozdiel len preto, chcela som peniaze, ktoré by mi právom patrili ak by to išlo... Teraz už viem, že donesiem PN, bolesti aké mám ja neprajem nikomu, buďte zdravé 🙂 doktori mi povedali, že to bude zázrak ak budem mať dieťa, pre mňa to je zázrak a svoje bábo si idem chrániť a nie plakať celú noc od bolesti, spať 2, 3 hodiny a ísť sa postaviť do práce na 8 hodín a vykladať tovar, peknú noc

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre