Strach zo štítnej žľazy v 22 týždni

ivana149
2. nov 2012

Dobrý deň, chcela by som sa Vás opýtať, pre mňa veľmi dôležité, som v 22 týždni tehotenstva a veľmi sa na to malinke tešíme, ale dnes mi gynekolog oznámil , že mám hranične výsledky na štítnu žľazu a poslal ma na endokrinologiu. Čo ma tam čaká? A môže to byť všetko ešte OK? Ďakujem za skoré odpovede

happy8051
2. nov 2012

@ivana149 nic sa neboj, nestresuj sa. aku poruchu ti zistil? existuje viac foriem narusenej funkcnosti sz: najdolezitejsie teraz je zistit, ci mas hypofunkciu - znizenu cinnost alebo hyperfunkciu - teda zvysenu cinnost sz.
moja stitna zlaza absolutne nefunguje, uzivam uz roky hormony. mam dve krasne zdrave deti. v tehu som mala zvysene davky hormonov a vsetko je ok. nemusis mat taky strach. na endokrinologii ti vezmu krv na rozbor a budes uzivat lieky. babatko bude v poriadku. ak by si nieco podrobnejsie potrebovala vediet, napis sem alebo do IP.

monika6e
2. nov 2012

Buď úplně v klidu. Mě štítka nefunguje vůbec, navíc mám autoimunitní zánět a doktoři mi řekli, že já nikdy přirozeně neotěhotním... 🙂 Pokud endokrinolog uzná za vhodné, dá Ti do porodu léky a po porodu si Tě zkontroluje. Můžeš to mít rozhozený jen tím těhotenstvím. Držím pěsti, ať je to v pořádku 🙂

happy8051
2. nov 2012

@monika6e mame rovnaku diagnozu 🙂 a tiez tie iste sance mi dal lekar, ked som mu povedala, ze chcem otehotniet. mam dve dcery, obe pocate na prvy pokus, druha pocas dojcenia 🙂))))

monika6e
2. nov 2012

@happy8051 🙂)) njn, jak doktorům člověk nepadne do tabulek, chichi... Jinak já se letos po 6ti letech na prášky vyprdla (brala jsem letrox 150) a začala jsem s bylinkama. Údajně se lze vyléčit. Krizový období mám za sebou. Teď je mi dobře 🙂 ale krev ještě hooodně špatně... Doktor na gyndě mi ale říkal, že už viděl odrodit ženský, proti kterým se i já se svou vadou můžu jít zahrabat. Podle lékařů prý úplně marný případy - přesto porodily zdravé děti 🙂

zuzi79
2. nov 2012

ja mám zníženú funkciu a brala som Euthyrox ešte pred otehotnením, počas tehotenstva a beriem ho dodnes. Keď ti nefunguje, treba jej dodať hormóny. Hlavne cez tehotenstvo je potrebné brať tieto lieky, aby malinkému bolo OK. Neboj sa, je to dosť bežné, mám pocit, že každá druhá žena s tým niečo má.

zuzik1983
2. nov 2012

baby a je tu niekto, kto ma zvysenu funkciu šž?ja so jedno babatko prave kvoli nej potratila, tak sa bojm o toto druhe, aby to uz dobre dopadlo 😒

tadaminka
2. nov 2012

@ivana149 problemy so stitnou zlazou nie su v dnesnej dobe nic strasne, ja tiez beriem euthyrox, v tehotenstve to moze byt nebezpecne ak sa na to nepride hned na zaciatku, ale ak si v 22tt a vysledky mas hranicne - co znamena ze este v norme, nemas sa podla mna coho obavat, daju ti liecbu ak bude treba, niekedy sa stava ze aj zena co s tym nikdy nemala problem ma v tehotenstve znizenu funkciu lebo to je obdobie kedy hormony blbnu

mimi
2. nov 2012

@ivana149 to sa neboj, ak je to nutne lekar ti nasadi liecbu. Ja som mala problemy so stitnou zlazou, ale nevedeli sme o tom a dva krat som potratila. Potom mi nasadili lieky, otehotnela som, narodilo sa nam babo a opat som mohla vysadit lieky 😉

ivana149
autor
3. nov 2012

Ďakujem za povzbudivé slová, gynekolog mi z krvi zistil TSH 0,13mlU/I a TPO (šipka doľava)7,0IU/ml, povedal, že je to hranična hodnota a poslal ma ku endokrinologovi, a že ten mi o tom povie o tom viac,ten lekar je aj internista a mam troška vysoky tlak , tak že dva v jednom. Môže ma stým poslať na PN?

evikj33
6. nov 2012

@ivana149 Tak já se taky léčím už pár let se sníženou funkcí ŠŽ a v těhu si mně dr.ohlídala a ted mám přijít až cca po 6nedělí.Na PN štitka,teda pokud je jen hraniční asi není,ale pokud je k tomu problém s tlakem-pak by to mohl lékař navrhnout-je to hlavně o domluvě. 🙂 Přeji at tě dr uklidní a máš pohodové těhu.

romantika
7. nov 2012

dobry den take mam hranicni hodnoty snizene SZ, casto mi skacou hodnoty, v prvnim tehu jsem brala mensi davky. vesmes pri tech hranicncich hodnotach se ani nemusi nic brat, vezmou ti krev a pripadne neco slabsiho dodaji. ja mela v tehu trochu silnejsi a po tehu a kojeni se to zase skoro zlepsilo ze mi je temer vysadili. ty hranicnci jsou celkem v poradku. ted je dobre si dojit na endokrinologii a sledovat to.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre