Strašná bolesť v brušku po otočení

lienka1701
5. mar 2013

ahojte dievčatá...dnes ráno sa mi stalo že pri pretáčaní z pravého boku na chrbát som zacítila v brušku strašnú bolesť, ktorá hned prešla akokeby nejaký krč alebo tak...strašne som sa zľakla...aj som sa pomaličky pretáčala ved to tak robím vždy no neviem čím to mohlo byť spôsobené...malinká v brušku potom asi 5krát aj kopla tak som bola pokojnejšia ale aj tak máte niektorá s tým skúsenosť?dakujem

zuzi79
5. mar 2013

asi si si natiahla nejaký sval

varticek
5. mar 2013

Aj ja som to pri tomto treťom tehu mávala. Aj v noci som sa zobudila na to, že keď ležím na jednom boku, mám bolesti. Keď som sa prehodila na druhý bok, tak to prešlo.

jokas
5. mar 2013

ahoj, ja som dnes v noci ani nemohla vstať, akoby mi niekto vrazil nôž do lavého boku :( najprv som rátala do 10 a potom pomaly vstala.

zuzulica
5. mar 2013

@lienka1701 Mne to tiež robilo,niekedy som sa v noci normálne zobudila na ostrú bolesť,keď som sa otáčala.Odkedy som začala cvičiť tak je to oveľa lepšie,ani brucho ma toľko neťahá 🙂 Ak nemáš zakázané skús pohľadať cviky pre tehu na nete.Ja cvičím klasika rozcvička + cviky na posiľnenie panvového dna+ cviky na posiľnenie brušného svalstva pre tehotné,som si poskladala pár cvikov z brožúrky z tej krabice,čo sme dostávali u dr.a ostatné som pohľadala na nete 😉 Vychádza mi to denne tak 45min a je mi fakt stokrát lepšie 🙂

lienka1701
autor
5. mar 2013

@zuzulica ok dakujem veľmi pekne...skúsim niečo nájsť... 🙂

kejtinka
5. mar 2013

@lienka1701
@jokas
Bolesť oblých väzov. Maternica stále rastie a oblé väzy, ktoré ju podopierajú, sa musia natiahnuť. Niekedy sa stáva, že tieto natiahnuté väzy spôsobia ostrú alebo tupú bolesť v podbrušku buď na jednej, alebo druhej strane. Bolesť najčastejšie pocítite pri rýchlej zmene polohy alebo pri vstávaní z kresla či postele. Tak ako v prípade ostatných ťažkostí v tehotenstve, aj tu platí, že najväčšiu úľavu vám prinesie odpočinok. Hoci bolesť oblých väzov je pomerne bežná, v prípade obáv alebo pochybností sa obráťte na svojho lekára. 😉

lienka1701
autor
5. mar 2013

@kejtinka dakujem za tvoje info..to som ani nevedela.... 🙂

ludmilabb
28. okt 2013

mne sa deje to iste ale kazdu noc samozrejme sa clovek viackrat prehadzuje kym sa ulozi, a to citim take pnutie v slabinach ze az 😝

sona1986
23. nov 2013

ja som mala to iste doktor mi povedal ze jak sa roztahuje maternica tak sa to moze stat...mam uzivat magnezium

turcanoval
26. nov 2013

no aj mne sa to stalo. V noci som ležala a ked som sa prudko obrátila na druhú stranu tak ma to tam veľmi zabolelo. Tak teraz si dávam pozor ked sa otáčam a už sa mi to vôbec nestalo. Ale tiež ma napadlo, že to bude asi tým, že maternica rastie a nestíhajú sa naťahovať tie väzy. No je to už tak, musíme si dávať pozor.

trulinka
9. dec 2013

ahojte, ja som sice este len v 11 tt, ale podobne problemy mam uz niekolko tyzdnov. Raz sa mi stalo, ze som si kychla nahle v posteli a vtedy ma neuveritelne pichlo v podbrusku na pravej strane. Ale nenormalna bolest, po par sekundach to uz ustupilo. Aj ked sa otacam v posteli, resp. vstavam z postele, zvykne ma to pichnut. Doktorka mi tiez hovorila, ze je to len sval. Tak snad to nejako vydrzime. 🙂

mia1717
21. jan 2014

ahojte,mne sa to stavalo,este pred otehotnenim,pri prutkom otoceni v posteli,alebo pri kychnuti,ale teraz ked som tehotna, tak to mavam skoro kazdu noc. Som opatrnejsia pri otacani a ked si mam kychnut, tak sa prikrcim a tym to menej zaboli

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre