Streptococcus agalactiae v pošve v tehotenstve a kolídne striebro

nevenka
9. mar 2015

Ahojte, chcela by som sa poradit. Som druhykrat tehotna a v posve mi zase zistili streptococcus agalactiae. Mam ho tam uz nastalo, aj v prvom tehu tam bol. Nepiste mi, ze to netreba liecit, pretoze mne sposobuje priserne problemy, sex mame s manzelom vynimocne, az sa cudujem, ze sa podarilo druhe 😒...mna to strasne stipe, pali, mam vytoky, po cipkoch sa ulavi iba trosku a pri kontrole je zase tam. Teraz ho ma v krku aj moj 15 mesacny syn a musi brat antibiotika. Manzel sa pocas mojho prveho tehu tiez preliecoval a nic z toho, kedze u mna sa nikdy neznicil. Pri porode mi nestihli dat antibiotika, maly zacal mat problemy na treti den po porode a ampicilin mu davali potom na JIS-ke priamo v infuzii, takze hned od narodenia bol na antibiotikach. Doktorovi som uz povedala, ked sa ma zase snazil odbit vetou, ze pri porode mi daju ATB, ze teda sa to musi stihnut, tak dostal odpoved, ze veru nemusi...a keby ma to aspon nestipalo a nenicilo sexualny zivot, tak to az tak neriesim a nasadim si ATB tesne pred porodom a doberiem pocas a po porode. Pre istotu. Este stale maleho kojim a este aj na bradavkach mi zistili ine bakterie, kozna povedala, ze mi ako tehotnej na to nic nemoze predpisat, kedze som tehotna a odporucila mi davat si na bradavky koloidne striebro. Toho by som sa az tak nebala, ale je tu niekto, kto si robil vyplachy posvy v tehotenstve s kolidnym striebrom a babatko ma ok? Predsa sa to sliznicou predsa len vstrebava, ako vsetko...nic ine mi na to nezabralo a vyskusala som uz snad vsetko...jedine toto nie...dakujem za kazdu odpoved...

trgypadl
9. mar 2015

@nevenka a ine stery ako mykoplazmy,chlamydie,ureaplazmy Ti pred tehu robilu??v kt.tyzdni si?

nevenka
autor
9. mar 2015

Robili, pred prvym tehu a bolo to ok, rovnako u manzela. Napriek dobrym vysledkom nam predpisal kozny Entizol a Doxyhexal, Entizol sme vybrali, manzel pri poslednej tabletke mal alergicku reakciu, zacal puchnut, je astmatik...potom som mala virozu, na to zapal priedusiek, penicilinove ATB a potom som prvykrat otehotnela, tae Doxyhexal sme ani nebrali. To bolo na zaciatku roku 2013...

trgypadl
9. mar 2015

@nevenka no ale to uz bolo dost davno,tie vysetrenia by mozno bolo dobre zopakovat,po imunitnej stranke je vsetko v poriadku?

nevenka
autor
9. mar 2015

No hej, ale je mi to teraz tak na dve veci, kedze som tehotna a ak by sa aj daco naslo, tak sa to liecit pocas tehu neda, som v 15.tt...na imunologii bolo tiez vsetko ok, ale tiez ma vysetria a budu sa tym zaoberat az ked druhe babo dokojim...takze tak je to, dost na figu...a este som dostala info, ze sa mam dat do poriadku, ked chcem babo...len keby sa tym niekto vobec chcel zaoberat, co sa doktorov tyka, lebo mam uz cez 30 a nemozem cakat, "kym sa vyliecim", lebo vlastne u mna nebolo takmer nikdy co liecit...ono to stipanie nie je vyrazne, ale akonahle pride na sex, tak je to des.

trgypadl
9. mar 2015

@nevenka tak co sa tyka sexu v tehu je sliznica prekrvena dost,a kazdy pohl.styk sliznicu podrazdi..co sa tyka vlhkosti posvy vsetko je ok?

trgypadl
9. mar 2015

@nevenka vzdy najdu len streptokoka ci aj candidu al.gardnerellu vaginalis?

leeenka26
9. mar 2015

@nevenka a keby si vyskusala tyzden si aspon davat probioticke cipky do posvy plus nasadit celkovo probiotika a pri sexe skusit pouzivat lubrikant? Antibioticke cipky ti daval dr? Lebo ja som toto tiez mala a dostavala som pocas tehu. Ale ja som ani to stipanie nemala.

nevenka
autor
9. mar 2015

co sa tyka vlhkosti, je to zatial ok, v prvom tehu sa to "pokazilo" az koncom druheho trimestra tusim a od porodu, teda po nejakych 3 mesiacoch po...uz bolo vsetko v normale s vlhkostou. Rovnako to stipavalo aj mimo tehu, ziadny rozdiel tam nie je...

Co sa probiotickych cipkov tyka, vyskusala som snad vsetky druhy, co existuju, bez vacsieho efektu.

Jedine, co mi zacalo asi zaberat, po cca 3/4 roku!!! boli probiotika bulharske, ale ta krabica vychadza na mesiac 37-50 eur, podla druhu, chvilku to stipanie prestavalo a vtedy sa nam podarilo asi toto druhe babatko, potom zase antibiotika na priedusky a som tam, kde na zaciatku...nechapem uz...

nevenka
autor
9. mar 2015

@trgypadl

len streptokoka, candidu nie, ani nic ine...

186saxanka
11. mar 2015

Ahojte žienky ja som 34t/6d a tiež mám streptokoka. Môj doktor tvrdí, že sa to prekryje antibiotikami 48 hod. pre pôrodom. Tiež som z toho trošku mimo, lebo nikdy nevieš ako začne prebiehať pôrod a kedy. Som prvorodička, po 10 rokoch sa nám to podarilo IVF a teraz ten streptokok. Pýtala som sa doktora či sa ten streptokok prenáša pri spontánnom pôrode alebo aj počas cisárskeho ale že nie len pri normálnom. Ale to že nie je dôvod na cisarak. TaK NEVIEM. raďte .

nevenka
autor
12. mar 2015

@186saxanka

Ahoj, citala som, ze aj pri cisarskom sa nieco moze stat, lebo napr. sa otvarat mozes aj skor, streptokok sa moze dostat k dietatku a je jedno, ci potom rodis spontanne alebo cisarskym, ak je uz ten bacil pri babatku. Pravdepodobnost je mala, ale citala som taky pribeh, ze sa stalo aj to...

Ja by som na Tvojom mieste tiez skusila to striebro, ak sa nebojis, a ak sa neotvaras este predcasne. Ale po vyplachu urcite laktobacily do posvy na obnovu prostredia. Mne jedna porodna asistentka povedala, ze do 36.tt treba byt ok, bez zapalu. Ak nemas zapal, teda streptokok Ti nevadi, tak je to trosku lepsie.

Ja som dostala kontrakcie o pol 12 v noci, do porodnice sme prisli pred pol tretou rano, stale som si myslela, ze je este cas. No a ked ma vysetrili, rovno som sla tlacit, takze mi doktor povedal, ze ATB su uz zbytocne. Mne ani voda neodtiekla, nic. 48 hodin pred porodom?! Kravina, to sa da jedine, ked idu vyvolavat a to neradim v ziadnom pripade, moze sa to riadne skomplikovat.

Skor by som zvazila alternativu, ze pred terminom skusit poprosit o antibiotika lekara, aby si ich brala pred, pocas a dobrala po porode, normalne tabletkove. Ak sa nezbavim streptokoka, tak to tak urobim teraz pri druhom,

Lebo po porode potom, ked Tebe ATB nestihnu dat nahodou, tak urcite ich daju babatku do zily, ako syncekovi. Mal z toho bradykardie, klesal mu tep a bol na JIS-ke a "nevedeli z coho", ale hned mu dali do zily ampicilin a neskor uz ked bol so srdieckom relat. dobre, ked vsetko vysetrili a uzavreli to ako jeho normalny stav, reakciu na stres z porodu, tak mi ho dali na izbu a davali mu ATB dalsie dni uz striekackou. S kojenim bol problem, nevedel sa prisat, no ked nie je dieta pri matke hned, tak sa takto s kojenim trapite. Ale chcela som ho kojit, lebo predsa potreboval skutocnu vyzivu a stimulaciu imunity, ked uz takto musel zacat svoj zivot. Tak sme bojovali. Tak ja radim toto. Nenechaj sa odbit, ze "dame ATB pri porode"...

186saxanka
14. mar 2015

ahoj, ďakujem za vysvetlenie,. len nerozumiem tomu o aký výplach koloidným striebrom ide. mám doma koloidné striebro niečo ako deodorant, také si myslela? a aký je postup. otvorená som na 1 palec, ležím lebo kŕčok maternice je veľmi nízko od 27 t. teraz som 35t/2d. veľmi pekne ďakujem 🙂

peetix
13. apr 2015

@nevenka Zdravím holky, musela jsem se registrovat na slovenský koník, abych tady mohla nechat svůj vzkaz 🙂 Měla jsem streptokoka v těhotenství, můj doktor mi vzal stěry jen z čípku a to se drží dole. Měla jsem problémy se svěděním a pálením konečníku a pochvy-ze stěru pak vyšel masivně, ale to bylo, až po porodu! Léčil mě jinak na kvasinky. Nedalo se to vydržet a tak jsem si koupila v lékárně takovou domácí sadu na výplach střev a to jsem aplikovala po celou dobu těhotenství. Atb u porodu jsem nedostala, mimi o.k. Výplachy oplachy z čajů bylinkových jsem aplikovala po celou dobu těhu i pak, uleví to i na týdny. Pak se trápím dál, dceři te´d budou v červnu 2 roky. Jsem po 5-ti atb, ty to vždy jen zhorší a po autovakcíně se mi to vrátilo za měsíc. Má to negativní vliv na kvalitu mého osobního a sex.života. Doktor mi řekl, a´t se s tím smířím a zvyknu si. To teda ani náhodou! Už chodím jinam🙂 Ale chci Vám všem dát naději.. zkoušela jsem pít ostropestřec čaj, chlorelu řasu, lichořešnici, laktalobacily - Laktalobacilus Acidophylus čistý, pak Super dophilus na močové cesty, to vše průběh zmírní,ale úplně nevyléčí. Opravdu mi zabralo- nutné je vynechat po dva měsíce cukr a bílou mouku a všechny potraviny z něho, nasadit dietu o zelenině a nesladkém. A hlavně pomohly mi grepfruitové kapky Citrovital 33% obsah semínek, 60 kapek na litr vody, alespoň pít týden a pak neředené vytírat pochvu, možno i dovnitř-je to přírodní,miminku to neublíží, pak koupit vaginální krém Vitagyn C a změnit tím kyselost v pochvě, streptk.se daří na sladké sliznici.. a laktalobacily do pochvy. Za ty dva roky jsem vyzkoušela xxxx výrobků a značek v samoléčbě, ale ty o kterých se zmiňuji tak, léčbu posunuly. Nejvíc lobuji za ty grepfruitové kapky, ulevily mi a ničí tyto bakteriální bestie. Na trhu jsou ještě GSE 66% ty jsi chci taky koupit. Napiš mi do soukromé zprávy, vyměníme si zkušenosti.koloidní stříbro jsem četla, že nezabere.

peetix
13. apr 2015

@nevenka takže jde to od střeva, měkými tkáněmi se to dostane samo do pochvy, přenáší se to i orálně. Takže má to i partner..dítě. Muži akorát nemají problémy, můj muž je bez obtíží-zdravý..Prostě sliznice v těle krk, střevo,pochva je osídlena tímto streptkokokem a on sedí jako kvasinka na sladkém, pokud to nezměníte, nezbavíte se toho. Horší je to s tím miminkem, mateřské mléko je sladké,takže omez sladké kašičky a sladké ovoce při zavádění příkrmu... jen zeleninku a číst etikety bez cukru a lepku. Ještě chci napsat, že sex jde praktikovat s olivovým olejem a nebo lubrikační gel s teetre oilem. Uvědomila jsem si vlastně, po prvním vypití těch grepfruitových kapek, že agalactiae má se mnou sladký život, opravdu,já mám jen sladké chutě v puse, tak se nedivím, že se jí u mě tak dařilo.

peetix
13. apr 2015

@nevenka ještě poslední, mají s tím prý problémy osoby,co v minulosti prodělaly borelii nebo plicní chlamidii, imunita, to pak propouští a považuje je za laktalobacily. Já mám imuno také v pořádku a jinak mi tato bakterie ničila život.

megica33
28. jún 2016

@peetix ahoj...prosim ta mozem si robit vyplachy tym GSE aj v tehotenstve?

alex2017
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martinnnaa
7. feb 2024

@peetix ahoj môžem sa spýtať či si sa dostala úplne stoho streptokoka? Tiež mi ničí život

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre