Svrbenie a bolenie pošvy s neustupujúcim učinkom

katarinacierna
1. mar 2013

Prosím Vás mamičky...som v 13tt...v prvých týzdnoch ma strasne vsetko bolelo,svrbilo a palilo...brala som lieky a preslo to a pred mesiacom sa vsetko vratilo....zas som brala lieky na vkladanie ktore mam este teraz ...vsetko zas ustupilo na tyzden a zas to zacalo cele odznova...nemáte niekto niaku skusenost alebo radu?Už si neviem dat rady...je to neznesitelne...som citliva na vsetko aj na nohavicky...a najviac sabojim liekov ze tym mozem ohrozit plod

xlucia
1. mar 2013

@katarinacierna pecen mas v poriadku? co na to kozna?

katarinacierna
autor
1. mar 2013

V podstate som nikde nebola na vyšetrení iba u svojej ženskej a tá mi lieky dala....iba mi povedala že tam mam zapal...len mi nejde do hlavy že sa to stále vracia

zivika
1. mar 2013

@katarinacierna ja som sa s tymto tiez trapila cely prvy trimester a vyustilo to nakoniec az do zapalu mocoveho mechura...bola som z toho riadne na nervy, ale nakoniec to nejako same ustupilo...

katarinacierna
autor
1. mar 2013

a brali ste niake lieky?LEbo men to pride že ich beriem uplne zbytocne lebo to boli tak ci tak...

elise
1. mar 2013

@katarinacierna ja som to mala v tehotenstve a mala som nasledovnu liečbu : pomohol my hypermanganove obklady (prášok dostaneš v lekárni ) dávaju sa iba 2-3 zrniečka a handričku alebo uterák potom vyhodiš lebo sa zafarbi do fialova a aj miska tito obklADY som si dávala večer na svrbenie som mala fenistil tabletky a jednorazovo som užila fluco sandoz 150 mg, použila som baleni gynofitu (môže sa v tehu je to gel ktorý je prirodzený v pošve ako jeho flora) po obklade hypermanganom som sa osprchovala natrela imazol krem pasta (vonkajšie rodila) ráno sprcha zase som natrela imazolom fenistil som dávala večer ale prestalo svrbieť po 3 dnoch tak som užila iba 3 tabletky

zivika
1. mar 2013

@katarinacierna v priebehu mesiaca mi gynekologicka dva krat dala gynazol(jednorazova mast so 4dnovym posobenim) potom som na zapal mechura brala atb, popri nich som vyuzivala 10dnove probiotika a potom po tyzdni to pozvolna prestalo...od 15tt mam pokoj...dufam, ze uz do konca...mozno by si mohla skusit probiotika urcene specialne pre zeny s gyn, problemami...

katarinacierna
autor
1. mar 2013

Tie si mam pytat pd doktorky?

zivika
1. mar 2013

@katarinacierna nie, na tie sa staci popytat v lekarni, alebo pogoogluj...ja poznam super dophilus, ale urcite je ich viac...

kofina333
2. mar 2013

a ako ti to odôvodnila? je to mykóza? Ja som počas prvého tehotenstva mala mykózu od 4 mesiaca až takmer do pôrodu. Mykóza má vraj rada teplo, čiže v zimných obdobiach je to najhoršie, pretože si naobliekaná, ale doma chodím často bez nohavičiek a hlavne sprchujem sa dole vlažnou, skoro až studenou vodou, a skoro vôbec sa nekúpem, len sprchujem, pretože teplom sa to zhoršuje a teraz počas druhého tehotenstva zatiaľ pohoda...

3kolka
3. mar 2013

@katarinacierna ahoj...mne dr.predpísal gynazol to som bola cca v 16tt....je to krém ktorý sa vstrekne do vnútra(pošvy) za 2dni svrbenie a pálenie prešlo,tiež to bolo neznesiteľné ale toto fakt pomohlo a zatial sa mi to nevrátilo...imazol ani nič podobné mi nepomohlo.Ak chceš jedno balenie mi zostalo,ak by si chcela napíš.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre