Svrbenie tela počas tehotenstva. Mám zavolať svojej lekárke?

janetka
24. dec 2007

ahojte, chcela som sa spytat, ci mate niektora skusenosti so svrbenim pocas tehotenstva, velmi ma posledne tri dni zacalo vsetko svrbiet, najviac dlane a podosvy, tiez brusko a potom sa uz skrabem cela 😒 Kamaratka mi povedala, ze jej robili pecenove testy, ktore boli pozitivne, tak jej vyvovalavali porod. Nemate s tym skusenosti? nechcem volat teraz pocas sviatkov svojej lekarke, ale vyvarovala by som sa nejakym jedlam, aby sa to zmiernilo. Potom jej to samozrejme poviem, len nechcem zbytocne panikarit.

certica
29. dec 2007

ahoj janetka, ty este tie vysledky nemas a aj tak si ta tam nechali?

janetka
autor
29. dec 2007

certica: mam vysledky krvi zo vcera, tie boli vyssie ako v stredu a teraz cakaju zas na gastroenterologa, najhorsie, ze moja zazmluvnena lekarka ma dovolenku, tak som tu na pospas bozi

janetka
autor
29. dec 2007

uvidim aku liecbu mi nasadia, ci aj infuzky, alebo len lieky....ak lenlieky

janetka
autor
29. dec 2007

to mozem byt aj doma....aspon na par dni

janetka
autor
29. dec 2007

baby, neviem, ja mam pocit, ze mam normalne fobiu z nemocnice... ja to tu nezvladam, som totalne uzavreta, uplakana, nechuti mi jest, nic... a to inak som spolocensky typ, zjem aj za d voch

certica
29. dec 2007

janetka, si sama na izbe? ja ked som lezala v nemocke (mimochodom nikdy predtym som nebola hospit.), tak ten prvy den-dva, som tiez bola smutna, ale potom bola s babami celkom sranda. ono ten cas tam plynie pomaly, ale ja som sa snazila si robit aj cez den program 😀 , behala som po budove (bufet, PNS), na kecali sme s babami na inych izbach, navstevy do toho aj mimo navst. hodin, no a ja som aj mala dost "procedur", co som absolvovala pocas dna, takze sa to dalo vydrzat. a okrem toho som chodila zo dva krat vybehla aj dole k p. jezikovej na cvicenie, aspon pocuvat

certica
29. dec 2007

ja uz pisem vazne jak dement 😅

certica
29. dec 2007

janetka, ty mas navyse super, ze si pripojena na net 😉

janetka
autor
29. dec 2007

certica:jaj, tak ty si bola aktivna... som na antolskej tiez... ja praveze nemam vobec naladu na take behanie a tak...furt mi je smutno, ked vidim ludi v civile, a som sama na izbe, co ma vyhody aj nevyhody

janetka
autor
29. dec 2007

certica: pozeram, ze aj vy budete mat druheho chlapceka martinka, tak ako my

certica
29. dec 2007

no, nejak sa ti martinovia zase dostavaju do kurzu 😎 😅
potom uz len nejaka fajn kniha ti zostava 😉 neboj, ved uz to mas za par. ja viem, ze mas doma krpca - ozaj, ako to zvlada? (si sa toho obavala)

janetka
autor
29. dec 2007

no hej, nejako to musim prezit... nic ine mi nezostava. maly zatial uplne vp ohode, je s manzelom, ten ma teraz dovolenku, tak si bacuju, ale kecam s nimi aj cez skype, a aj ked ma vidi, tak nic, je stale rozblazneny..uvidime, zatial je to ok...len byt mimo dva tri tyzdne ma vazne desi

vesi
29. dec 2007

janetka, tak to máš dobré, mne to svrbenie neprestalo, len sa zmiernilo, nevedela som sa dočkať pôrodu... a to stou nemocnicou, mňa to chytilo, ked som ostala sama na izbe, len som revala arevala, ty máš aspoň pripojenie na net 😅 ináč ako píše čertica, kde som bola na izbe s babami, tak bolo fajn, veľa sme sa nasmiali, s jednou znich som v kontakte aj po 2 rokoch 🙂 tak to nevzdávaj a ked ti bude smutno, tak si píš s nami 🙂

pri druhom tehu som nemala problém s pečeňou, ale tehu cukrovku 😝 a ked to môžem porovnať, tak radšej tú cukrovku 😅 my máme cukrovku v rodine, tak sa neľakajte 😀 a pri tom prvom, som mala malú uloženú na pravej strane a tlačila mi na pečeň, vraj preto som mohla mať tie problémy s pečeňou....

janetka
autor
29. dec 2007

vesi: aj u mna je to sposobene tym, ze maly mi tlaci na pecen.. a tebe sa potom ako rozhodli s tym ukoncenim? ci samovolne to prislo?

vesi
29. dec 2007

janetka, mne sa malá otočila 2 tt pred termínom ritkou, tak to ukončili cisárskym, bola som prvorodička, malej odhadovali 3,5kg a ešte aj problémy s so zrážanlivosťou...ale myslím, že hlavný dôvod na cisársky bola poloha malej 🙂

janetka
autor
29. dec 2007

a kolko si lezala v nemocke predtym?

vesi
29. dec 2007

najskôr 2tt ked zistili čo mi je a kým zabrali lieky natoľko, aby som mohla íísť domov ( ale ja som na tom bola fakt zle), vtedy mi povedal Dr. u ktorého som bola kvôli tým pečeňovým testom, neviem teraz ako sa to nazýva, že by ma nechal v nemocnici až do termínu, na čo som sa hned rozplakala 😅 bolo to ešte 6tt do termínu 😝 našťastie gyn. mali iný názor a ked sa to upravilo, pustili ma domov a pravidelne som si u obvodáka dala robiť testy, ale zhoršoval sa mi fbg (tá zrážanlivosť) aj napriek injekciám čo som každý deň brala a preto ma po 2tt doma zase zobrali do nemocnice. takže to zhrniem, 2tt v nemoc. 2tt doma a 2tt zase v nemoc, ale už aj s pôrodom 🙂

janetka
autor
29. dec 2007

no ja by som prijala tyzden doma a potom uz tiez naplanovat porod a ist do nemocky

vesi
29. dec 2007

to ti verím, hlavne ked nie si z BA a nemôžeš mať každý deň návštevu, ja mám v BA aspoň tety a tak sa striedali s návštevami, veľmi dobre ťa chápem, ale už to máš za pár, tak to vydrž... čo ti povedali lekári, ako to vyzerá? a koho máš izbového lekára?

janetka
autor
29. dec 2007

byvame v samorine, co je 15 km od ba, takze manzel s malym budu chodit kazdy den..to je super. no nic nepovedali, ze treba tu byt... tot vsjo... ziadne prognozy..izboveho? ani neviem uz to meno,nejaka lekarka, a zazmluvnenu mam dr. dubcakovu, ale ako som uz spominala,t ak je na dovolenke...takze sa nikto nezaujima nejak blizsie

janetka
autor
29. dec 2007

vesi: az teraz som si vsimla, ze si z okr. DS

vesi
29. dec 2007

tak to máš dobré, že za tebou prídu každý deň, mysli na to, že je kvôli bábu a všetko bude O.K. ja som sa ináč stále vypytovala ako to vyzerá s výsledkami, povedia ti to aj sestričky. mala som vtedy výborného izbového, ktorý tam už nerobí a ten mi vždy všetko vysvetlil 🙂

vesi
29. dec 2007

no, áno, ja bývam v Gabčíkove, tak preto za mnpu nechodili každý deň, ale mala som dobré spolubývajúce, tak to nebolo až také zlé 🙂

janetka
autor
29. dec 2007

ako sa volal ten lekar? nie dr.cierny? vies, len teraz je vikend, tak sa tu v podstate nic nedeje...

vesi
29. dec 2007

áno, Dr. Čierny a zhodou okolností o 3,5 roka neskôr odrodil moju druhú dcéru 😀

janetka
autor
29. dec 2007

on teraz ordinuje v samorine, ja som k nemu chodila tam do poradne

vesi
29. dec 2007

ja viem, ja mám dr. v Bratislave, ale chcela by som prejsť k nemu do Šamorína, mám to bližšie a myslím si, že je dobrý lekár. len neviem či berie aj netehotné pacientky...

janetka
autor
29. dec 2007

berie aj netehotne podla mna..preco by nie, ja som bola s nim relativne spokojna,ale nemala som ziadne komplikacie, takze super... az ako som presla na antolsku, tak hned prvy tyzden a bum

vesi
29. dec 2007

janetka, bud rada, že komplikácie máš až teraz, aspoň to kratšie potrvá 🙂
mám naňho kontakt, tak tam zavolám po novom roku či ma zoberie, dúfam, že áno, lebo do Blavy sa mi už nechce chodiť a tu u nás... ja som to už niekde písala, vyberiem si lekára, ktorého aspoň trochu poznám a viem čo od neho môžem očakávať 🙂
teraz už musím íst Janetka, ked budem mať čas, tak poobede sem zas nakuknem, pekne si oddýchni, kým môžeš.pa 🙂

janetka
autor
29. dec 2007

ok,dakujem za pokec...budem tu tak navecer, po navstevach.... pa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre