Svrbenie v tehotenstve

10. jan 2023

Ahojte
Prosim vas sestricka na gyn mi neberie mobil, vsade na nete čítam o svrbeni bruska som v 30tt tehotenstva a neviem koľko je to uz dni asi 3 co ma svrbi brusko nieje to nic hrozne ale proste to svrbi tak isto ma svrbi aj lavy prsnik no to pripisujem skor striam, ktoré sa mi na nom spravili. Dost sa bojim aby neslo o tehotenskú cholestazu. Mate niekto skusenosti? Ake bolo to svrbenie? Ja troska zrejme citim aj na lopatkach svrbenie alebo si to uz uplne namyslam 🙄 do toho ma pobolieva obcas pod pravym rebrom .. ked vam bola zistena ta cholestaza ake bolo to svrbenie?
Ďakujem za odpovede

evamea
10. jan 2023

Mne gyn hovorila, že vtedy skôr svrbia chodidlá a dlane.

autor
10. jan 2023

@evamea niektore zeny pisali este v starsich prispevkoch ze ich svrbelo cele telo... Ja mam pocit ze prsty na rukach , brusko a asi aj stehna z prednej strany nechcem si namyslat uz som sa dovolala sestricke tak zajtra idem na odber...

lenkadenisa
10. jan 2023

Aj mňa v tom týždni dosť svrbelo brucho, mastila som sa krémom na atopicky ekzém a bolo mi omnoho lepšie. Časom to zmizlo úplne.

autor
10. jan 2023

@lenkadenisa ako ja brusko natieram kazdy den aj 2x aj ten prsnik kde mam strie a stale to svrbi...

evamea
10. jan 2023

Tak chod rovno za gyn, nech ti urobia odbery, nech vieš na čom si..ale ja si skôr myslím, že to bude tým, že koža sa ti naťahuje a ak už máš aj čerstvé strie, tak to jednoznačne svrbí...ja som sa tiež pri prvom nevedela doškrabať 🙂

autor
10. jan 2023

@evamea strie mam len na to lavom prsniku 🙄 na brusku vobec ... Proste ma najviac svrbi brusko prsty na rukach ako ono to nieje na nevydrzanie ze sa musim skrabat o 100/6 ale proste to svrbi... Ved ano radsej ist ako potom lutovat

lenkadenisa
10. jan 2023

Aj ja som natierala dovtedy každý deň 2x,ale proste som zmenila čím ho natieram

andy37
10. jan 2023

Mňa tiež asi v siedmom mesiaci svrbelo celé telo, najhoršie to bolo v noci čo som ani nespala. Ale mala som zrovna covid a po ňom mi to prešlo tak som to pripísala tomu. Ale u dr som to povedala a spravili mi pečeňové testy.

autor
12. jan 2023

@andy37 ja som bola vcera na odbery tak som zvedava

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre