Tardyferon a hnačka

nikk3y
30. júl 2021

AHOJTE baby
potrebujem pomôcť
som v 35tt, pár dni beriem železo kvôli tomu že moja gyn. iba teraz po toľkých odberoch krvi a vš. vyšetreniach čo mi ani výsledky nevravela ....
tak mi iba toto hodila do e- lekárne ani sa nepytala či ho môžem či niesom alergicka, či som brala predtým FE...
nič... len odrazu... a to som pred tehu bola anemicka a vôbec neriešila ani nevravela že či mám výsledky dobre ( pred tehu som posledné výsledky (od vš. lekárky) mala dobre nemusela som brať FE,tak som myslela celé tehu že je to ok)
lenže mne je hrozne po užití tohto lieku ....kŕče nevoľnosti tocenie hlavy návaly tepla, no je mi hrozne napokon hnačka...
dá sa to nejako zvládnuť? vitamíny alebo probiotika alebo ja neviem
prosím len ženy baby ktoré vedia čo píšu, som prvorodička
p.s od mojej gyn som odišla a môj nový gyn. ma dovolenku

cookie29
30. júl 2021

Železo väčšinou zapeka ale mne robilo presne toto. Bohužiaľ.

nikk3y
autor
30. júl 2021

@cookie29 a ako si to riešila? 😰😟🤢🤮

cookie29
30. júl 2021

@nikk3y vybavila som si infuzku železa. Ale teda ja som mala skutočne nízke hodnoty nielen železa ale aj hemoglobínu.

surama
30. júl 2021

@nikk3y Ahoj a ako casto ho beries? Ja beriem tiez Tardyferon, lebo som bola trochu pod limitom, ale lekar mi ho len predpisal a nepovedal davkovanie, ale v letaku som vycitala, ze v 2. a 3. trimestri sa berie iba kazdy druhy den. Mne pomaha, ale ano...mna skor zapeka..ani som si neuvedomila doteraz, ze to moze byt zelezom.

Inak u mna to tiez bolo take, ze aj co ma hematologicka posielala na odbery, tak som bola pod hranicou a neriesila to a moj gynekolog tiez len tak medzi recou to spomenul, ze mi predpisuje FE a inak neriesil. A pritom moje vysledky mal uz davno..mohol zavolat nech dojdem skor a nie az na poradnu. Ja som 4 x skoro odpadla v obchode....az tym zelezom sa mi to upravilo. Fakt sa cudujem, preco mi ho tak neskoro predpisal.

nikk3y
autor
30. júl 2021

@cookie29 ja podla mojej gyn.mam tiež a sestricka sa mi vyhrážala že ma budú musieť poslať na hematologiu (alebo tam niekde ...) viac mi k tomu nevraveli

nikk3y
autor
30. júl 2021

@surama aj ja som sa čudovala... a ešte keď mi volala sestricka že jednoducho mám zle vysledky...
😰😔 a tiež ma zanedbala.... ach ... som smutná a hlavne nevyspata a s bolestami....
tie stavy mám aj ja a veľa iného ale neriesim potrebujem vedieť či sa nejako dá predísť tým kŕčom...
a mne tiez nevraveli dávkovanie až lekarnik udával (1×denne)

cookie29
30. júl 2021

@nikk3y no pozri, úprimne pri prvom tehu som to neriešila a strašne dlho som sa dávala do poriadku. Teraz som mala zle hodnoty a dr mi chcela dať tardyferon. Ja už som železo brala viackrát a vždy mám z neho strašne hnačky. Na kŕče magnezium a z toho mam tiež hnačky. Takze som musela mesiac počkať kým hodnoty ešte klesnú :( nech môžem ísť na tu infuzku. Mala som dve. A po pôrode, keďže to skončilo akútnou sekciou ešte ďalšie dve lebo tesne pred pôrodom hodnoty normálne a po sekcii katastrofa. A mohla som normálne fungovať. U mna anemia spôsobovala strašnú únavu, bolesti hlavy, dýchavičnosť atd aj keď drobec bol v poriadku.

nikk3y
autor
30. júl 2021

@cookie29 ja som bola v tom že som v poriadku počas tehu....a vidíš ... ešte ja sa cítim že som niečo pokazila...a ako spravna dr. keby aj komunikuje tak by mi dala železo hneď keďže som astmaticka, anemicka, problemy so srdcom, porucha stitnej...
no nič pondelok idem ku obvodnej a ta ju raz dva poriesi 👍
a počas víkendu nebudem brať železo
ale ďakujem vám baby

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre