Ťažkosti s tŕpnutím rúk v tehotenstve
Ahojte, aktuálnr som tehotná, termín mám v auguste. V noci mi začali v zápästiach tŕpnuť ruky, chytám kŕče až neznesiteľné bolesti, že celé noci nespím. Mala som to aj pri dvoch predchádzajúcich tehotenstvách, ale až takýto extrém to nebol. Bola som sa poradiť aj u gyn s tým, že si na to dávam magnézium, ale vôbec nepomáha. Opýtal sa, či mám kŕče aj v nohách (čo vôbec nemám), a že to potom nie sú svaly, ale nervy a magnézium je na to zbytočné. Odporučil mi skúsiť na to Milgamu, ale tiež bez efektu. Vyskúšala som aj zábaly z octanovej masti (niekde na internete som to vyčítala), ale zasa nič z toho. Bola som aj u fyzioterapeutky a tiež nepomohlo. Neviete prosím poradiť, čo by ešte mohlo pomôcť? Neviem si predsatviť takto fungovať až do pôrodu. Ďakujem
@aandyy66 ja som to mala v oboch tehu teraz no na toto pomoze iba porod, skus pit viac vody, ode o vnutorny opuch a to tlaci na nervy. Mne to robilo aj hrozne bolesti ruk od karpalneho kanala. Po tehu neni ani stopy po tomto. Ja som o tom aj viac citala, zial iba zahranicne clanky, u nas sa o tom nepise, Keby gyn neni taky dost vychyteny a nestuduje stale po konferenciach v zahranici, ani by asi sam nevedel. Bolo to strasne neprijemne a magnezko na to zabera minimalne.
@aandyy66 ja to mam tiez, skusala som vselico a zial, nic nepomohlo :(
@aandyy66 ahoj, ja som to mala tiez, brutalne bolesti ruk, tahalo ma to az po lakte, nohy ma neboleli vobec. Zacala som brat Magnerot 3 x 1 tbl denne, ale niekde som citala, ze pomaha aj spat na chrbte s vystretymi rukami za hlavou. A predstav si, mne to pomohlo. Trpnutie sice neprestalo uplne, ale uz nemam take strasne bolesti (skusala som aj spat na boku, co sa ma v tehotenstve, ruky vystrete, ale to mi vobec nezaberalo).Takze skus, uvidis, ci ti aspon odzneju tie bolesti. Mne to pomohlo.
Ja som to mala len v prvom tehotenstve, teda nebolelo to nejak extrémne len som si necitila ruky od ramien v podstate, v robote sranda no. Pri druhom vôbec, to som len grgala ako Homer Simpson 😅 Podla mňa mi to nejak tlacilo na nervy, to asi pomôže len pôrod.

@aandyy66 karpalny tunel....ladovy prud vody na zápästie.....rozmasirovat krcnu chrbticu pravidelne od partnera alebo aj na masaz ist ja som to mala pri prvom.tehu uvidím ci sa objavi aj pri druhom.....ale aj vaha robi vela som zistila mala som to hraničný karpalnu tunel po porode co mi bola odporúčana operacia ale nesla som...potom som schudla po par.rokoch a zmizlo mi to aj hodnoty mi sa upravili;) lieky to nepomozu....len som si pocas tehu docitala ani gynda nepovedal ze moze ist o karpalny tunel😒....takze len prud ladovej vody pomahal a zmenila som aj postel niečo tvrdšie 😁😁ja som posledne mesiace spala na gauci