Tehotenská cholestáza, máte skúsenosť?

maryraven2
7. jún 2019
Ahojte baby, dnes som sa dozvedela že mám zvýšené žlčové kyseliny. Máte s tým niektorá skúsenosť? Hlavne čo sa týka liečby a či je nutná hospitalizácia.
Ďakujem 🙂
kahh
7. jún 2019
@maryraven2 keby bola nutna hospializacia, uz by si lezala a neposlali by ta domov 🙂
maryraven2
autor
7. jún 2019
@kahh to ešte neviem. Pýtam sa na skúsenosti. Ak ich nemáš tak nemusíš písať 😉
kahh
7. jún 2019
@maryraven2 tak toto je forum, ze ich nemam neznamena,ze nemozem nic napisat 🙂 A nic zle som nenapisala, ak to nemas potvrdene nerobila by som paniku a kamoska to bola a ona mala stale iba zahu a zo vsetkeho, nic viac, brala na to iba nejake kvapky.
hettinka
7. jún 2019
@maryraven2 počas tehotenstva dieta. A po pôrode som skončila na operácii, syn mal presne pol roka. Vytvorili sa mi kamene.
walky8
7. jún 2019
Ja som mala zvysene pecenove testy,prejavovalo sa to svrbenim dlani a chodidiel,taktiez supanim koze,taku suchu pokozku som mala.nasadili liecbu a nechali ma v nemocnici 4 dni.do 2 tyzdnov som prirodzene porodila,babo ok.kontrolne odbery po porode stale vykazovali zvysenu hodnotu,ale kvoli kojeniu som uz tabletky nebrala.
popa86
7. jún 2019
Ahoj, švagrová mala minulý rok cholestázu- svrbelo ju celé telo. Nasadili jej trojo liekov a kontrolovali krv 1x do týždňa. Neležala v nemocnici lebo liečba zabrala a hodnoty išli dole. A musela držať pečeňovú diétu. No aj tak sa jej spustil pôrod predčasne o 2 týždne- dr. povedal, že to tá cholestáza spôsobila ( hodnoty jej ku koncu vyskočili aj napriek liekom). Bábo je zdravé...
llucciaa
7. jún 2019
Diéta, pozorovanie a prípadne lieky, záleží aký to bude mať stebov proces :/

Tu začni písať odpoveď...

Odošli