• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Tehotenská cukrovka

25. júla 2017 
tak jsem dneska poprvé měřila s inzulínem.. nakonec jsem volala Dr. že po obědě byla hodnota zase 8..
tak mi na oběd zvýšila na 3 jednotky a ubrat přílohu na 100g
měla jsem na oběd hranolky pečený v troubě - asi 80 g
tak jsem byla poučena, že brambory co se dělají v troubě (i hranolky) mají vyšší sacharidy než vařené.. takže hranolky můžou být, ale max. 50g..
jen pro info i pro vás.. :slight_smile:
30. máj 2013 o 22:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@joa.n :confused: tož 50g hranolek to teda moc není, že.
31. máj 2013 o 11:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@joa.n Ta příloha - 100g - to se jako počítá uvařený nebo syrový? Já si dávám 120g těstovin, proleze to jen tak tak a nepřijde mi, že by toho bylo hodně...Minule jsem ke konci jedla z příloh už jen brambory...
3. jún 2013 o 20:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@joa.n A ještě mě napadá, že si hodně často dělám brambory s kuřecím a se šlehačkou a celý to zapejkám v troubě a problém není. To je fakt divný s těma rozdílnýma sacharidama...
3. jún 2013 o 20:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mm_mm
to množství by mělo být v uvařeným stavu.. :wink:

já taky zapékala brambory a byla hodnota v normě...
on asi bude problém s hranolkami, co jsou kupované.. :frowning2:
3. jún 2013 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mm_mm
nevíš, jak na tom je párek se sacharidama??
dneska jsem jeden větší snědla na svačinu (byl dětský den a dcera už nechtěla - tak jsem ho dojedla).. dala jsem k tomu půl krajíčku chleba a hodnota před večeři nalačno nebyla úplně v normě..

ani s tím inzulínem to není žádná sláva - držím se seč můžu.. :frowning2:
ještě mi Dr. v nemocnici říkal. že mám dost plodové vody - prý to může být způsobeno tou cukrovkou.. ale i něčím jiným..
takže další "radostná" zpráva..
už si říkám, že by nebylo marné, kdyby byl červenec.. :frowning2:
3. jún 2013 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@joa.n To množství vody asi bude souviset s cukrem. Ale stejně mi to přijde divný. Máš ty hodnoty zvedlý, ale nemám pocit, že nějak drasticky. Mně párky procházej, ale kupuju si ty, kde je hodně masa, třeba 85%. Je tam často přidáno trošku glukozy, takže diabetoložka by asi nesouhlasila a navíc párky samozřejmě nejsou nejzdravější, jenže proč bych se měla vzdát párků - jen proto, že mám cukrovku? - ostatní těhotný se ho určitě taky nevzdávaj. Vydrž ještě pár týdnů, od toho 36.tt začne bejt líp a na konci už se normálně najíš, ty hodnoty se pak srovnávaj, já jsem se poslední dva týdny nestačila divit, jaká je najednou pohoda. Já teď měřím malinko, tak nemám přehled o každý hodnotě...
4. jún 2013 o 08:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@joa.n Až budeš kupovat hranolky, tak si přečti etiketu, některý výrobci tam dávaj mouku - to by byl důvod, proč ti to zvedlo cukr. Když vybereš hranolky vyráběný jen z brambor, bude to podle mě v pohodě....
4. jún 2013 o 08:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mm_mm
taky doufám, že to větší množství plodovky je způsobeno tou cukrovkou..
dneska jsem byla u své gyndařky, tak mě ještě jednou na UTZ přeměřila a řekla, že to není tak horké.. že je spíš hraniční..
stejně mě poslala do rizikový poradny kvůli tomu inzulínu do Mostu - jsi z Teplicka - nechodíš tam taky náhodou??
jedu tam v pondělí, budou si mě tam prý hlídat a domluvím s nimi případně i porod..
4. jún 2013 o 08:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@joa.n Chceš rodit v Mostě? To bych nedělala....Jestli můžeš, dojeď to až do Ústí. Do tý rizikovky nechodím. Můj gynekolog je zástupce primáře nemocnice, tak si dělá všechny kontroly a vyšetření sám. Když je potřeba, jdu k němu na podrobnější ultrazvuk do nemocnice. Co by jinýho mohlo znamenat to zvýšený množství plodový vody? Kdyby bylo něco s miminkem, tak už na to museli dávno přijít, to mi přijde jako blbost...
4. jún 2013 o 09:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mm_mm
nechci rodit v Moste.. Jen tam budu jezdit do rizikovky..
chci rodit v Zatci nebo Chomutove.. Snad to pujde!
4. jún 2013 o 12:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky nevite jaka je pravdepodobnost cukrovky i u druheho tehu
4. jún 2013 o 12:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mm_mm ty jo do hranolek mouku :confused: :confused: :confused: Já hranolky vůbec nekupuji, tak ani nestuduji etikety, ale je to mazec co všechno se dá někam přidat. :pensive:

@joa.n no s tím párkem může být problém v tom, že to může být nějaký horší kvality , kde je té mouky víc, ale když si budeš kupovat párek s co největším procentem masa, tak by to problém neměl být. U mě je třeba největší problém pečivo, i tatranku spálím líp než rohlík.
4. jún 2013 o 12:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ratatooy jaká je pravděpodobnost nevím, někdo jí má třeba jen u prvního, někdo u obou, někdo zase třeba jen u druhýho těhu. Já ji měla u prvního i u druhýho.
4. jún 2013 o 12:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@olgas tak ja sni počitam že ji budu mit opet,pokud sem ji teda fakt mela protože mi cukr vyletel jen na ogtt na 7 a pak už se mi nikdy nestalo že bych si nameřila víc jak 5
4. jún 2013 o 12:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@olgas holky ja myslim že na toto docela dost pomuže tabulka na www.stobklub.cz v sekci sebekoučink ono je to sice na hubnutí atd ale da se vaha nastavit na udržení a zaroven sledovat ty sacharidy
4. jún 2013 o 12:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ratatooy Téměř 100%.
4. jún 2013 o 12:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mm_mm no taky si to myslim,ale ja teda moc nevěřím tomu testu na cukrovku
4. jún 2013 o 12:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ratatooy Asi tak 90% - jsou vyjímky, které to v dalším těhotenství nepotká. Jsou to spíš maminky, které měly před prvním těhu velkou nadváhu a po porodu zhubly.
4. jún 2013 o 12:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@llluckaaa tak aj mela před prvnim tehu 96kg po porodu 105 zhubla sem na 90 a ted mam už zas 103 ale diabetoložka řikala že je to spíš dědičným faktorem že ji mame v rodine a v tehotenství se jen ukaže že me čeká na stáří
4. jún 2013 o 12:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj holky, máte nějaký rady, tipy .. jak snížit ranní hodnoty nalačno? já mám furt kolem 5,6 - 5,8. dnes dokonce 6,0. nejdřív jsem si na druhou večeři dávala 2 kneckebroty s lučinou nebo něčím a zeleninu. na to mi dr. při kontrole řekla, že si mám dát raději sklenici mléka, že to tělo lépe zužitkuje. po mlíku hodnoty ráno v podstatě stejné. pak jsem několikrát večer usnula bez druhé večeře a ráno hodnoty tytéž.

@joa.n dnes jsem zrovna kupovala v lidlu párky - 87% vepřové maso a ve 100 gramech mají 2g sacharidů, z toho 1g cukrů. aspoň to takto je na obale. chuťově jsou moc dobrý, teď jsem si zrovna dala 2 k čočce na kyselo. za hodinu půjdu měřit, tak jsem zvědavá, kolik to bude.
4. jún 2013 o 12:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jipal ja myslim že se to žadnym figl snižit nejde,ale už si nepamatuju kolik je na lačno normalni hodnota mela sme za to že 5 je v poho
4. jún 2013 o 12:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ratatooy To jo, dědičnost na tom má asi největší podíl. A taky věk matky a její hmotnost. Právě kdyby se snížila, tak by byla šance, že v dalším těhotenství cukrovka nebude, protože s lepší hmotností je nižší inzulínová rezistence.
Já měla výchozí BMI 21 a stejně se cukrovka ukázala :frowning2:
4. jún 2013 o 12:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jipal Já bych zkusila leda přidat na druhou večeři a zařadit ještě malé noční jídlo.
4. jún 2013 o 13:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@llluckaaa jasny ja to neberu zas nejak tragicky,malej byl naprosto v pořádku zvládly jsme to na lehčí dietě zas tak 100%sem ji nedodržovala
4. jún 2013 o 13:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ratatooy Tak to zvládnete i teď :slight_smile: A kdy půjdeš na ogtt?
4. jún 2013 o 13:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@llluckaaa ja nevim počitam kolem 20tt
4. jún 2013 o 13:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja nevim jak na ranni hodnoty.. Vyzkousela jsem vsechny triky, ale stejne jsem taky porad mezi 5.3 a 5.9
ani ted po inzulinu to neni o moc lepsi..
zitra jdu do dia na kontrolu.. Uvidim co mi dr. Rekne :slight_smile:

ten parek byl asi horsi kvalita.. Dcera ho nechtela tak jsem ho snedla.. Pocitala jsem ze to asi neprojde..
jinak uzeninu kupuju taky v Lidlu, pod 80% masa nejdu a nikdy mi to vyssi hodnotu neukazalo...

U me je to horsi s pecivem.. Vcerejsi 1,5 cerealni kaiserky mi taky neproslo.. :frowning2:
takze budu muset varit uz i na veceri...
ale co?? Uz nemam napady!!! :frowning2:
4. jún 2013 o 15:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jinak jsem narazila na ovocny tvaroh ovofit od milko..
Ma malo sacharidu, sice je slazeny sladidly.. Ale jednou za cas to nevadi..
pro zpestreni svacin je to mnamka :wink:
4. jún 2013 o 15:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@joa.n A co ty knäckebroty? Jsou hnusný, ale nízkosacharidový...
4. jún 2013 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok