Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Tehotenská cukrovka

szib23
5. aug 2016

Mala som pri 1.tehu tehotensku cukrovku.. Pri 2.tehu kedy ma posielaju na gl.test iba v 25 t alebo skor...dakujem

stepanka274
5. aug 2016

@szib23 ja som mala pri tretom tiez tehu cukrovku a pitom pri stvrtom som isla len na ten glukozovy test, ale bolo to vpohode

szib23
autor
5. aug 2016

@stepanka274 dakujem

mom311
5. aug 2016

@szib23 pokial viem,tak sa posiela v tom istom čase. A vôbec ju nemusíš mat tentokrát. Tehotenska cukrovku je laicky o tom,že placenta vylučuje hormóny,ktorý "zlenivie" pankreas a ten tvorí menej inzulinu. Čiže ked porodil placenta a hormón sa z tela vyplavy,tak sa všetko vráti do normálu. Ak nie,tak sa jednalo a aj jedna o klasickú cukrovku 2.typu. A je veľmi zaujímavé,že v jednom tehotenstve ju môžeš mat a v ďalšom uz nie.

priora
6. aug 2016

Ja som mala pri prvom tehotensku cukrovku.,, a pri druhom ma poslali tak ako klasicky.,, a to som si myslela ze sa posiela skorej.,, doktorka povedala ze nie.,, ja som bola taka unavena som si myslela ze mam cukrovku a nakoniec to bolo zelezo ktore mi ani moc nepomohlo.,,

szib23
autor
6. aug 2016

@priora dakujem;aku hodnotu si mala pri 1 tehu?

priora
6. aug 2016

@szib23 fuu to si nepametam ale musela som drzat dietu a mohla som zjest 21 sj

priora
6. aug 2016

@szib23 inzulin som si pichat nemusela

eda15
23. aug 2016

Aj ja mam gestacny diabetes v druhom tehotenstve tak ako v prvom a na test som sa dala poslat uz v 16tt. Hodnoty po 1h 9,17 a po 2h 5,19... zatial som len na diete bez inzulinu. Ale myslim ze v neskorsich mesiacoch ho budem potrebovat.

lukasko12
1. sep 2020

@eda15 ale ved dietu v tehotenstve nemozes drzat ci ano

Tu začni písať odpoveď...

Odošli