Tehotenská depresia v 20tt, skúsenosti?

leaa3366
27. okt 2019

Dobrý deň, ženy prosím vás poraďte mi som strašne zúfalá som v 20 týždni tehotenstva a od 25.10 mam predpokladám je to tehotenská depresia, strašne staví, není to strach o dieťa ale začala som sa neskutočne báť tmy keď sa ma večer zotmiet, som v strasnom stave nemôžem spať a to aj keď zaspím tak sa každú hodinu budím je to psycho na hlavu, bojím sa o seba aby mi nepreskocilo a aby som malému neublížila ďakujem

sara07
27. okt 2019

gynekolog ta nasmeruje dalej, nech ti zoberie krv či máš hormony do pohody a potom zváži dalej postup

3009
27. okt 2019

@leaa3366 prípadne choď k psychológovi.

leaa3366
autor
27. okt 2019

@sara07 dúfam ze to zvládnem do rána, pocit bezmocnosti je strašný, momentálne chodím ako duch po dome a bojím sa večera keby sa to dalo aspom zmierniť nemyslieť na to, ale ďakujem za radu

janapeterjana
27. okt 2019

@leaa3366 coho presne sa bojis? Ze sa v tme nieco stane, pride zlodej? Skus si to trochu rozanalyzovat v sebe, ze preco prave tma. Vies mat zasvietene nejake male svetlo? Alebo byt v objati muza?

juliet86
27. okt 2019

kup si umele slnko. chid k psychologovi. psychiatrovi. nechaj si zaznute. mala si uz niekedy taketo problemy ?

leaa3366
autor
28. okt 2019

@janapeterjana bol to taký pocit bezmocnosti vadila mi tma moc mi ani svetlo nepomohlo mat zasvietene

leaa3366
autor
28. okt 2019

@juliet86 nikdy som to nezažila, včera som sa o tom dosť porozprávala poplakala si kazali mi užívať magnézium tuto noc som si aj viac pospala,asi aj to dosť spravilo že marodim dlho a nemám vychádzky, večer som ale išla von sa prejsť

hajanka
28. okt 2019

@leaa3366 to podla mna nie je depresia, ale strach. Depresia ma ine priznaky.

leaa3366
autor
28. okt 2019

@hajanka ja neviem ale je to strašne a neviem ako bojovať aby sa mi uľavilo, nepomaha ani nemyslieť na to, nemôžem sa ani na nič sústrediť keď si predstavím že bude večer už depkujem

lauxx3
28. okt 2019

@leaa3366 ahoj, ako ti je? ak niečo, kludne mi napíš aj do správy. prešla som si tým ale vtedy som nebola tehotná.

leaa3366
autor
29. okt 2019

@lauxx3 ahoj už je trocha lepšie včera som bola u gynekológa ten má poslal k psychiatrovi musím ešte tam ísť, tebe čo pomohlo?

3009
29. okt 2019

@leaa3366 choď za psychiatrom a poriešite to. Možno ťa chytila panická porucha.

leaa3366
autor
29. okt 2019

@3009 keď není to také jednoduché nie každý doktor je ochotný hneď zobrať nového pacienta

3009
29. okt 2019

@leaa3366 v rámci regiónu ťa musí zobrať. Ak nie tak zavolaj do tvojej zdrav. poisťovne a oni ti musia nájsť doktora, ktorý ťa zoberie.

leaa3366
autor
29. okt 2019

@3009 ale však oni zoberú ale nie hneď musíš čakať aj týždeň dva a keď ho potrebujem hneď teraz tak sa môžem zatiaľ zblázniť

3009
29. okt 2019

@leaa3366 pozerala som, že si z Prievidze, tak tej doktorke zavolaj alebo tam rovno choď a vysvetli situáciu, že ti je veľmi zle a musí ťa zobrať. Len sa nedaj odbiť., že je to veľmi súrne a ona ťa zoberie. Ak nie tak skús v Bojniciach alebo v Handlovej. Nečakaj lebo sa to môže vymknúť spod kontroly a zosypeš sa, ak prestaneš spávať.

leaa3366
autor
29. okt 2019

@3009 dnes som bola u jednej ale mala akurát dovolenku tak pôjdem zajtra skúsiť ale v Partizánskom mam to bližšie

3009
29. okt 2019

@leaa3366 tak choď len a neodkladaj to.

lauxx3
30. okt 2019

@leaa3366 také že hned mi nepomáhalo asi nič, jedine zamestnať hlavu, tak som veľa písala, príbehy, pesničky. všetko čo ma napadlo som dala na papier, aj svoj strach. a dlhodobo mi pomohlo keď som spálila mosty s ludmi čo mi ubližovali a našla si partnera, terajšieho manžela. da sa povedať že to nejak odišlo "samé" bez pomoci lekárov lenže trvalo to skoro 4 roky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre