Tehotenské nevoľnosti

11. jan 2024

Ahojte som v 9 týždni tehotenstva a doteraz som nemala žiadne nevoľnosti. Dnes okolo 13:00 mi prišlo tak zle hlava sa mi krúti a sa mi začali triasť ruky ako keď som hladná cítim sa taka slabá že ani behať sa mi poriadne nechce. Neviem či to bude tým že som zjedla iba jeden chleba ráno a potom som išla do mesta a doma hneď variť alebo sú to tie tehotenské nevoľnosti ? Ako ste to mali vy keď ste malý tehotenské nevoľnosti ?

elenka.k
11. jan 2024

áno treba sa stravovať primerane stavu,
potom prídu ozajstné ranné nevoľnosti bla
napi sa vody, a zjedz niečo

dominikagier
11. jan 2024

noo bude to tým, že si sa poriadne nenajedla, mne takto bývalo zle ked som bola hladná

13riska13
11. jan 2024

Pri tehu nevolnosti mi bolo zle napinalo.ma na vracanie az som zvracala mne na vracanie bolo len tyzden potom som si kupila tie lizatka proti zvracaniu pre tehotne a ked som sa necitila donee tak som si jedno dala a pomahalo alebo rano som mala pri posteli piskoty a v kabelke v praci daco na zahryznutie

any3108
11. jan 2024

ja som už druhýkrát tehotna a v oboch tehotenstvach som mala nárazový hlad, ktorý prišiel z ničoho nič až tak, že mi bolo z toho na zvracanie, krútila sa mi hlava. Takže je to normalne, treba sa pravidelnejšie stravovať

deti95060810
11. jan 2024

pri synovi som mala tehu nevolnosti stále... ráno, poobede, - všetko jedno.
Vracanie bolo nekonečné.

autor
11. jan 2024

Aha dobre takže to je normálne nie je to nič zle len musím trochu viac pravidelné jesť

elenka.k
11. jan 2024

tak počkaj, nič zlé..... to tak nesmieš brať na ľahkú váhu.
Môže v tom byť aj napr. tlak, alebo málo železa v krvi .... pri opakovanom sa probléme

diewcatqoo
11. jan 2024

Som momentalne tehotna a keby som zjedla rano (rano dajme tomu o siedmej) len jeden krajec chleba, uz okolo desiatej by mi bolo na odpadnutie. Nie to este o pol druhej.

autor
11. jan 2024

Tak budem častejšie jesť teda a dúfam mi už tak nebude ...

autor
11. jan 2024

Malý ste aj popri týmto nevoľnostiam také bolesti v podbrušku a krížoch ? Myslím že to je normálne keď ma bolia kríže a podbruško

dixitka
11. jan 2024

Mne na začiatku tehotenstva povedala dr. okrem iného že tehotná nesmie byť hladná. Aj pri pocite na zvracanie treba zjesť aspoň suchý rožok (a nevoľnosť potom vďaka tomu často aj odíde). Samozrejme netreba sa prežierať, ale musíš jesť pravidelne, toto si mala jednoznačne z hladu.

agnes28
12. jan 2024

Áno, to je normálne. Rozťahuje sa maternica. Ale silné bolesti či spinenie treba samozrejme konzultovať s lekarom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre