Tehotenstvo a bolesť chrbta

17. feb 2024

Čaute baby, som v 23tt tehotenstva a po kazdom jedle ma strašne začne boliet horná časť chrbta medzi lopatkami a celá ľavá strana pod rebrami. Boli ma uz aj cela ľavá ruka a ľavé chodidlo. Stáva sa mi to po jedle. Je mi jasné, že na gastro ísť nemozem na hadičku. Krv mi brali pred týždňom, tam bolo všetko ok. Stretla ste sa s tým niektorá v tehotenstve? Som už zufala, dakujem za každú odpoveď. Pekny den

ivkav5
17. feb 2024

To bude podľa mňa z čriev..nemáš nadúvanie? Zápchu? Zastavené vetry?

2x som v tehu skončila na pohotovosti s podobnými bolesťami..bolo to hore uvedeným..

3petka
17. feb 2024

Možno si podráždis žlčník. V tehotenstve je to vraj normálne. Ja som to mala ale len po určitých jedlách, raz som mala aj mierny žlčníkový záchvat.

autor
17. feb 2024

@ivkav5 mam zapchu a zastavené vetry pravidelne. Ja sa skôr bojim, ci to nebude pankreas, vraj tam sú také bolesti. Po tehotenstve ti to prešlo?

autor
17. feb 2024

@3petka ale keby som mala podrazdeny zlcnik, tak ma boli skôr práva strana. Možno sa mýlim.

ivkav5
17. feb 2024

Nie nebooj 🙂 ja som ešte tehu, prešlo vždy keď si davam pozor na stravu, nejem pečivo a ani nič čo nafukuje a v tehotenstve mi prišli na reflux..tiež som sa bala najhoršieho, že pankreas, žlčník, hocičo..bola som na usg brušnej dutiny, ale nič to nebolo, šla som na pep test (test na reflux zo slín) potvrdil sa..ja mám aj iné žaludočné ťažkosti roky rokúce 🙂 mala som podozrenie na ten reflux dlho…no a tieto stavy čo opisuješ ty ma prekvapili len prvýkrát v tehu, okolo 20tt, som 29tt aktuálne, keď si dám napr. veľa pečiva mám to zasa, ak si dávam pozor a nejem somariny, tak mi nič nie je 🙂

autor
17. feb 2024

@ivkav5 mne začali presne v 20tt tiež. Citis sa už lepsie? Išla si aj na gastro? Ja mam traviace problemy celý život, k tomu ešte celiakiu.

ivkav5
17. feb 2024

Napiš mi kľudne správu, pokecáme🙂
Len trocha neskôr možno odpíšem, sedim na návšteve🤣🙏

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre