Tehotenstvo a borelióza

ucholacik
19. nov 2016

Ahojte včera som si robila tehotenský test a boli tam dve čiarky.Mám boreliozu a dosť zvýšenú.Pred týždňom som bola u mojej obvodačky ktorá mi brala krv a povedala, že borelie sú o polovicu vyššie ako boli.Celkom sa začínam báť.Lieky neberiem žiadne ale už som čítala, že niektoré ženy kvôli tomu aj potratili.Ku gynci idem až v pondelok.Ďakujem

maminuska
19. nov 2016

@ucholacik ahoj , ja som mala borelku v 25 týždni tehotenstva , dostala som ju asi v 2o týždni , podľa toho ako mi stúpala hladina protilátok . Týždeň som chodila na kryštalický penicilín , ktorý aplikovali injekčne , a následne som mesiac brala penicilínové prepáráty. Primár na infekčnom ma ubezpečoval že všetko bude v poriadku ,len sa musím liečiť . Aj všetko v poriadku bolo , narodila sa mi krásna zdravá dcéra, dnes má 7 rokov .

maminuska
19. nov 2016

@ucholacik musíš sa liečiť.

monilik
19. nov 2016

@ucholacik treba nasadit antibiotika na boreliozu ina moznost nie je.preco ti dokyna este nedala lieky?na co caka? cim neskor sa zacne s liecbou tym horsie. ☹

katarinamarkova
20. nov 2016

@ucholacik tvoja pani doktorka ti už len pri podozrení na boreliozu mala nasadiť antibiotika - dávno!
to si fakt žiadne nebrala????
utekaj za gynekologom a za svojou obvodnou.
prajem všetko dobré liečte sa.

ucholacik
autor
21. nov 2016

Áno antibiotiká som brala ale asi zhruba pred rokom.Nepomohli mi.Za mojou gyndou idem až v stredu a som zvedavá čo mi povie. Som v 5tt a bojím sa aby to neovplyvnilo babo.

katarinamarkova
21. nov 2016

@ucholacik brala si antibiotika cielene na boreliozu? ci na niečo iné?
hlavne nech ste obaja zdravi

ucholacik
autor
21. nov 2016

Áno konkrétne na boreliozu ale nezabrali mi. Robili mi aj lumbalku a chodila som aj na infuzie no nejako nie a nie sa tej pliagy zbaviť.

angelinja
25. jan 2020

@ucholacik aoj prosim ta ako si dopadla to vsetko nakoniec???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre