Ako zvládate cukrovku v tehotenstve?

smajluska
26. aug 2019

Ahojte su tu tehotne zeny, ktore maju cukrovku? Ako to zvladate? Ja si musim pichat 3 x denne inzulin :( Ste na PN?

horalka1986
26. aug 2019

Mas tehotensku cukrovku?

rainbow82
26. aug 2019

Tak to musíš mať silnú cukrovku.Ja som mala tiež v tehu ale nepichala som si nič.Bo mi dala riadnu diétu povedala ak ju nebudem dodržiavať budem si pichať.

smajluska
autor
27. aug 2019

@rainbow82 Nemam silnu cukrovku, rano nalacno mavam cukor 6 ale ked sa najem tak vzdy vyskoci aj na 10 a to je ten problem. Nie je dobre ked takto kolise. Kvoli tomu si musim pichat inzulin.

smajluska
autor
27. aug 2019

Mamicky ktore ste si pichali inzulin, boli ste pocas celeho tehotentstva na PN?

jajinka17
27. aug 2019

Ja mám normálnu cukrovku,nie tehotenskú..a počas tehotenstiev som nebola na PN kvoli pichaniu inzulínu..ale neviem presne ako to je pri tehotenskej cukrovke..

rainbow82
27. aug 2019

@smajluska ja som mávala po jedle 10,11 a na lacno 4,5 ..tak som ju dodržiavala.stacilo sa najest a bolo to .Povedala ak to vyskočí na 15 budem si pichať.Ale cukrovka sa stratila po pôrode

smajluska
autor
27. aug 2019

@rainbow82 Tak to je super, vela zdravicka zelam

rainbow82
27. aug 2019

@smajluska Ďakujem aj ja Vám aj babetinku veľa zdravia.Nebojte všetko dopadne dobre.Drzim palce

horalka1986
27. aug 2019

Mala som tehu cukrovku a nebola som na pnke. Pri tretej som uz mala normalnu a sice som bola pn ale nie kvoli cukrovke.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre