Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Tehotenstvo a pásový opar

erzuni
13. nov 2012

Môže v tehotenstve poškodiť dieťa výskyt herpesu? Som v 13 týždni tehotenstva a mám herpes na chrbtici, teda v oblasti krížov... 😢

kvetinka211
13. nov 2012

@erzuni ahoj, snazila som sa to googlovat a pisali ze ak si mala v detstve ovcie kiahne, tak by to malo byt ok, len sa ten virus znovu aktivoval v tele ale nemal by ohrozit babo ... uvidis ale co ti povie lekar .. drzim palce

kvetinka211
13. nov 2012

@erzuni este toto: "Ak ochorie oparom tehotná žena nie je prítomné zvýšené riziko vrodených malformácií a prognóza plodu je dobrá. Herpes zoster a dokonca ani varicella nie sú zdravotnou indikáciou k umelému prerušeniu tehotenstva."
zdroj: http://www.solen.sk/index.php?page=pdf_view&pdf...

erzuni
autor
13. nov 2012

Ďakujem, dnes som bola u lekárky ale tá mi dala na to nejakú miešanú masť tento problém som mala pred 9 mesiacmi a zasa sa to vrátilo...poslednú dobu sa na mňa sypú všetky choroby, nedávno som bola hospitalizovaná-mala ssom vysoké teploty až 40-tky a zápal močových ciest, brala som antibiotiká a myslím si že to z nich sa mi to vyhodilo...hej hej prekonala som ovčie kiahne chvalabohu 🙂

albireo
14. nov 2012

@erzuni ak mas klasicky pasovy opar sprevadzany bolestami, lekarka by ti mala predpisat antivirotika a nehrat sa s mastami. Mozu to aj tehotne.