Tehotenstvo a psoriáza

lencucinka1
9. okt 2013

Kočky je tu niektorá, čo má psoriázu? resp. psoriatickú reumu? ak hej chcem sa spýtať, či to malo vplyv na pôrod, ak máte napadnuté kĺby, tak sa mi zdá, že ortopéd vtedy indikuje cisársky rez..ako ste na tom boli? ďakujem

0604katka
9. okt 2013

Svagrina ma psorku od narodenia a v pohode mala 2 klasicke porody

lencucinka1
autor
9. okt 2013

@0604katka a mala aj kĺby napadnuté?

0604katka
9. okt 2013

Tak to neviem ale ma ju dost silnu.opytam sa jej zajtr

lencucinka1
autor
10. okt 2013

@0604katka ďakujem 🙂

lencucinka1
autor
12. okt 2013

to ozaj nikto nemá psoriázu?

kate291
16. okt 2013

ahojte, mam psoriazu zatial to nie je až take strasne. Používala som daivobet gel, a mast elocom- robena masť v lekarni. Nedavno som zistila, že som tehotna možem byť tak v 5 tt , bojim sa toho že do kým som to nevedela som tie maste a gel použivala. Myslite že by to mohlo nejako dieťatku uškodiť?

martina001uk
22. okt 2013

Ja mam psorku od 12 rokov a nikdy som okolo toho nerobila velku vedu, sem tam som pouzivala kremy, maste, ale skor ma to otravovalo. Mam ju po celom chrbate, hlavne v spodnej casti, niekedy na okraji cela, a pod. Teraz som v 9tt a uplne mi zmizla!Mam flaky samozrejme, ale nijake supiny-som velmi prekvapena, takto dobre som to este nikdy nemala.
Len dufam, ze mi to nevliezlo niekde dovnutra, na klby a pod. Od otehotnenia som si na to nic nedavala.
Je to moje prve tehotenstvo, tak som zvedava ako sa to bude vyvijat.

lencucinka1
autor
28. nov 2013

@martina001uk mne to napadlo aj kĺby, čo už no,,to je náš údel
@kate291 neboj určite je v poriadku bábatko 🙂

kate291
29. nov 2013

@lencucinka1 : ta choroba je hnus este pred pol rokom som ani nevedela ze nieco take existuje, ked som mala statnice vtedy som sa prvykrat vysypala. teraz ked som tehotna niektora miesta mi zmyzmli tak uvidim co bude dalej.....

market26
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lencucinka1
autor
29. nov 2013

@kate291 tak ja s ňou žijem už od nejakých 13 a nieje to také strašné.ked vieš ako sa o to starať tak ani nevnímaš že niečo také existuje.horšie je že na klby nič nieje

karakula
29. nov 2013

@lencucinka1 Aj ja mám psorku od 13 a som vysypana od hlavy po päty. Inak na začiatku tehotenstva sa to zlepšilo ale posledný mesiac to bol des, ani spať som nemohla ako ma všetko svrbelo. A teda niekedy to je strašné ale dá sa 🙂

kate291
30. nov 2013

@lencucinka1 a co pouzivas? alebo co ti nato tak najviac zabera?

lencucinka1
autor
3. jan 2014

@kate291 ako som bola tehotná tak to bolo celkom v pohode, len v hlave sa to zhoršilo, no kedže si vlasy farbím tak si na to ani nič nedávam lebo farba mi to na chvílku "vyžere" a potom sa to vráti a ked si to natrem a potom zafarbím tak mi je to aj tak prd platné.od kožnej mám belogent alebo tak nejako sa volá tá mastička, je to tuším na báze nejakých kortikoidov čiže by sa nemala často používať ( ale je to 100% mastička ) a zaberá super, inak jediné čo robím pre to aby som ju nemala je to že každý rok chodím k moru na dovolenku.to mi pomáha a síce je to divné ale aj solárko mi perfektne pomáha na to aby som ju nemala

mirka304
5. mar 2014

Som tu nahodne položím však otázku. Či chceš vyriešiť zdravotný problém navždy alebo chceš zbierať len názory?
Ak to budeš chcieť riešiť tak napíš.Ahojte

mirka304
5. mar 2014

@lencucinka1 Som tu nahodne položím však otázku. Či chceš vyriešiť zdravotný problém navždy alebo chceš zbierať len názory?
Ak to budeš chcieť riešiť tak napíš.Ahojte

danny01
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinzdena
9. feb 2016

ahojte chcem sa vas opytat ked mate psoriazu a jako zistim ze mam napadnute klby,??

svetluska85
23. feb 2016

Ja čakám bábätko, psoriázu mam asi 10 rokov .. Zatiaľ sa mi to zlepšilo.. Mala som ju len v hlave .. Je to moje prvé tehotenstvo

astonka
23. feb 2016

@martinzdena vyšetrenie z krvi...ja mam aj kože, mne to robili pred rokom moja kožna...potvrdila sa psoriaticka artritida....
nasledne ma poslala za reumatologom ...

matazirafa
24. apr 2016

Ahojte, hoci k starej teme ale prispejem aj ja... psoriazu mam od svojich 18, teda 8 rokov a velmi skoro som sa dostala do stadia ze som mala takych 90% (ozaj neprehanam) tela pokrytych loziskami, ktore uz ani nesvrbeli ale doslova boleli.. posledne 2 roky na biologickej liecbe. Vtedy to bolo super, 2x mesacne injekcia, uprava stravy a ziadby problem. V oktobri som kvoli tehotenstvu liecbu musela vysadit a odvtedy sa mi stav postupne vracia do starych kolaji.. Aj lokalnu liecbu kortikoidmi som vyrazne odmedzila na radu lekara. Mate niektora skusenost co by este vedelo zmiernit tento stav a bol v tehotenstve bezpecny? Som v 32. tyzdni, zatial som to akotak zvladala ale ako plynie cas zacina to byt stale horsie.. dakujem za pripadne rady

katrin21
24. apr 2016

@matazirafa biorezonancia, Bioharmonia.sk mas pobocku aj v BA, na ich stranke je aj video, co bola baba v Reflexe , presne s psoriazou, zbavila sa jej navzdy

didulinka
4. júl 2018

Ahojte mne dnes lekar zistil psoriazu v nasej rodine ju nikto nema

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre