Tehotenstvo a štítna žľaza

evek
2. júl 2012

Ahoj chcem sa opýtať na Váš názor, Vaše skúsenosti s tehotenstvom a štítnou žľazou. Môže to byť problém keď mám chorú šž? Je lepšie si dať vybrať šž alebo nie? poradte...

evek
autor
3. júl 2012

@katren dakujem a nech Ti všetko dobre dopadne 🙂

lucinocka
3. júl 2012

@evek ked na nej nemas uzly nema zmysel ju davat von, aj chora stitna zlaza podporovana liekmi ma svoju funkciu v tele, dost podstatnu by som povedala, kedze ovplyvnuje vsetky dolezite hormony.. ja sa liecim na hypotyreozu od 15 rokov, prve tri mesiace tehu mi este podvihli davku,kym si mala nevytvorila svoju stitnu tak ma vyciciavala a teraz mam zase vysledky ok.. kontrola na stitku pocas tehu kazde tri mesiace...ziadna panika, to by sme aj slepe crevo davali vyberat, sak naco nam je, len zavadzia 😉

evek
autor
3. júl 2012

@lucinocka no ved toto, doktorom sa to lahko povie no dame ju von ale co potom? bojim sa ze by som mala problem otehotniet aj ked moja endokrinologicka a aj gynekologicka tvrdia ze by problem nemal byt.... ale slovo nemal ma zneistuje.... dakujem za kazdu radu, lebo som zufala a neviem co robit, myslim ze pojdem este do lubochne na vysetrenie :D

zlostitko
3. júl 2012

@evek ja sa tiez liecim na autoimunitnu hypotyreozu, otehotnela som na druhy pokus a tiez mi gynekolog vravel, ze to moze byt problem, pretoze nemusi dojst k ovulacii a predsa 🙂 hned ako som zistila ze som tehu som utekala na endo, zvysili mi davku a vsetko bolo ok. Do Lubochne skoc, aj ja som bola a to som este nevedela, ze uz som bola tehu 🙂 aspon budes mat dusu na mieste. Drzim palce.

lucinocka
3. júl 2012

@zlostitko ja mam presne to iste co ty 🙂

lucinocka
3. júl 2012

@evek ak mas ovulaciu, pravidelne cykly, tak pohodka🙂 potom to budes uz len sledovat pocas tehu🙂

heln
3. júl 2012

ahoj, závisí od toho, akú máš diagnózu. ak len nevyrábaš hormón, tak načo ju dávať preč?.....
treba ju liečiť, keď sú zabezpečené dostatočné dávky hormónov, tak nie je sa čoho báť, keď dáš žľazu preč, tak budeš musieť doživotne brať lieky,
a uzly v šž majú aj zdraví ľudia, treba ich len sledovať, mne robili aj biopsiu.

liliennka
24. júl 2012

Ahojte dievčatá , ja som dnes dostala novú správu pre mňa od Doktora, výsledky krvi - niečo so štítnou žľazou (nebol práve v ambulancii tak ani nevedel povedať čo presne, to zistím až na ďalšej kontrole)... Babenky ja som nikdy nemala takéto "choroby" zlomeniny, nič, zdravá po celý čas..toto je taký šok pre mňa ☹ Ja neviem ani čo to obnáša...A akurát prežívam moje prvé tehotenstvo, lieči sa to liekmi ? alebo ako? ja o tejto chorobe neviem nič...Ďakujem za info kým teda pojdem ku tomu doktorovi..

hela_tn
27. júl 2012

@liliennka mne tiez nikdy nic nebolo az zrazu mi zistili znizenu funkciu stitnej zlazy..chodim raz za rok do Lubochne, nasadili mi liecbu-beriem kazdy den lieky a uplne v pohode..dokonca ani s otehotnenim som nemala problem, ked som zistila, ze som tehu, tak som sla na kontrolu, zdvihli mi davku lieku a ideme dalej, nic sa nedeje..nic sa neboj, poruchou funkcie stitnej zlazy trpi skoro kazdy 3 clovek, dokonca je to aj dedicne, matka to prenasa na dceru, tak som sa aj ja k tomu dopracovala..

liliennka
28. júl 2012

@hela_tn dakujem za info a za povzbudenie 🙂 bol to pre mna šok.. dedičné to mozno je, ale moja rodina to tiež nemá , alebo teda zatial sa to neukázalo u nikoho. No len rozmýšlam či som to mohla dostat tým že som otehotnela..Neviem pomocou nejakých zmien v tele alebo ako..

dudi30
15. nov 2012

ahojte... tiež mám problém so šítnou žlazou, vobec som nevedela že také niečo možem mať.. som vo 13tt a zistili mi to teraz ked mi brali krv... strašne sa bojím... čo to všetko obnáša a hlavne aby bolo babetko zdravé! v pondelok idem 1x na endokrinologiu, tak som zvedavá, čo mi budú robit a čo všetko budem musieť kvoli tejto veci podstupit...

24daniela24
11. dec 2012

Ahojte Ja mam vyoperovanu stitnu zlazu uz vyse dvoch rokov a ked som otehotnela mala som strasne vysoke hladiny hormonov v tele na endokrinologii mi nasadila vyssiu davku o 4 tyzdne som isla na kontrolu a lieky zabrali hodnoty boli dobre tak mi znizila zo 175ky na 150 teraz po dalsich 4 tyzdnoch boli vysledky velmi dobre ponechala mi 150 euthyrox a po novom roku dalsi odber...myslim si, ze aj ked sa na nieco take pride netreba sa bat ale praveze to, ze lekar vie o tom a vie co je vo veci nasadi lieky a urcite sa to zlepsi 🙂

mahulenka87
15. jan 2013

maminky, má nejaký vplyv štítna žľaza na priberanie v tehotenstve?

evkafi
17. jan 2013

ahojte, je tu niekto kto ma problem so znizenou funkciou stitnej zlazy? dik

miruska27
17. jan 2013

@evek Ahoj. Aj ja som mala problémy so štítnou žľazou a doktorka mi poradila, aby som ju dala von, keďže som chcela otehotnieť. vraj do roka po operácii má nastaví tak, že môžeme mať bábo. Dala som na jej radu a do roka som bola tehotná. Teraz mám krásnu a zdravú 5 mesačnú dcérku, ktorá zatiaľ nemá žiadne problémy so štítnou. takže len smelo do toho 😵

rohacka
17. jan 2013

@evkafi mne to zistili v 7.tt pri prvom screeningu, od 9.tt beriem L-Thyroxin 50 mg. Nikdy som so stitnou problem nemala... Ale som rada, ze na to prisli tak skoro, snad to babatku neuskodilo a teraz uz beriem lieky. Je mozne, ze dozivotne... Lekarka ma upokojovala, ze uz snad 50 percent ludi ma problem so stitnou a strasne vela tehotnych...

evkafi
17. jan 2013

@rohacka tak ja verim,ze vsetko bude OK a myslim pozitivne 🙂

evkafi
18. jan 2013

@rohacka si doma na PN ci chodis do prace?

michaela_stanislav
18. jan 2013

ahojte, prosim viete niekto čo znamená pozitívne anti TPO? vyšlo mi to z krvných testov v prvej poradni a mám ísť na endokrin. vyšetrenie ... ďakujem.

evkafi
18. jan 2013

ked je znizena hodnota stitnej zlazy pocas tehotenstva, to znamena, ze je zvysena cinnost stitnej zlazy,??? ja som z toho úz blba naozaj :(

patka97
18. jan 2013

Ahojte chcela by som sa spýtať som v 16 týždni tehotenstva , doktorka mi dnes povedala že mi vyšli testy neviem či zvýšena alebo znížena štitna žlaza , má mi ešte volať či ma objednala na endokrinologiu do lubochňe.. ale zatiaľ by som chcela vedieť či sa dajú kupiť v lekárni nejaké vitamíny alebo niečo aby sa to zlepšilo .. Mali ste niektorá s týmto skúsenosti ? Mali ste tehotenstvo v poriadku ? Dakujem

rohacka
18. jan 2013

@evkafi som doma na predlzenej materskej...ale kedze predchadzajuci mam predcasny porod a aj toto tehu je rizikove, bola by som PN tak ci tak.

evkafi
18. jan 2013

@rohacka ahaaa...ja som PN 🙂 niekedy mi to ide ale strasne pomaly, ze by som radsej chodila do prace... ale niekedy mi to aj vyhovuje 🙂

evkafi
18. jan 2013

@patka97 mne vysla teraz stitna zlaza zle, cakam -buduci piatok idem k endo, dovtedy radsej nebudem nic riskovat nejakymi vitamin, uz vydrz co povie endo 🙂

patka97
18. jan 2013

No radšej vydržím.. ale tak nikdy som takéto problémy nemala tak tomu nechápem ... a môže to nejako poškodiť plod ? Doktorka mi k tomu nič nepovedala tak mám strach ..

patka97
18. jan 2013

@evkafi No radšej vydržím.. ale tak nikdy som takéto problémy nemala tak tomu nechápem ... a môže to nejako poškodiť plod ? Doktorka mi k tomu nič nepovedala tak mám strach ..

evkafi
18. jan 2013

@patka97 ty ides kedy k endo? aj ja sa bojim,ale to nam neprida... músime vydrzat a verit,ze búde vsetko OK!!!!
a net necitaj 🙂

patka97
18. jan 2013

@evkafi No ved net radšej už nečítam , lebo som potom z toho vystresovaná..mňa mala doktorka objednať a má mi volať tak dúfam , že nabudúci týždeň pôjdem .. Ako dlho sa čaká keby som sa chcela sama objednať? No držím ti palce 🙂 určite nám to všetko dobre dopadne

evkafi
18. jan 2013

@patka97 no mne endo povedal,ze objednava dopredú na cca mesiac... tak som sa vystrasila, a nakoniec mi nasiel termin búdúci tyzden nastastie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre