Tehotenstvo a tetania

alenka1609
31. máj 2013

Som tehotna a mam tetaniu, ale najväčší problem je že mam nervy na zabitie, nemozem nikoho vystat,kricim, nadavam, som strasne agresivna a este k tomu mavam depresiu, najradsej by som isla na interupciu, mate podobne skusenosti alebo to len mne je tak???

igiana
31. máj 2013

@alenka1609 riesila si to s lekarom?

alenka1609
autor
31. máj 2013

nie ani som tam este nebola, ani tam nedokazem ist,nakolko mi je strasne zle:(

ekinkala
31. máj 2013

@alenka1609 ja som nazaciatku tehotenstva bola tiez vkuse nervozna kricala som na priatela ,nadavala mu kolko krat som bola az zhrozena ake slova zomna visli,plakala som atd pocas tehu sa v tele zeny deju rozne veci je to nieco nove pre organizmus co sa v tebe vivija a telo si musi zviknut ale potom to prejde .......ale na babetko som sa tesila nikdy ma nenapadlo dat ho prec a to sme vtedy s priatelom neboli v celkom v dobrej situacii!! A teraz ma maly 3 roky a sme stastna rodina dieta je najkrajsim darom do Zivota pre rodicou Takze drzim palce skus sa chodit prechadzat pusti si pomalu ukludnujucu hudbu a hodinu relaxuj nie sladaky lebo ich preplaces niaku klavirovu,flautovu hudbu a vklude dychaj a nemysli na nic kazdy den to sprav 2x na pol hodinu alebo hodinu nemysli na zle veci bud pokojna tes sa na babo ,prechadzka do prirody cerstvy vzduch,piknik,

aristka
31. máj 2013

sú to hormóny ,musíš vydržať a keď ti bude lepšie šup k dr.

alenka1609
autor
31. máj 2013

@ekinkala no su to hormony, len pri prvom som to nemala.... teraz ma rozrusi len nejaky buchod riadu....uplne som zufala, aj sa mi podarilo dnes ist k lekarovi, povedal, ze on s tym nic nenarobi, uff, vsak snazim sa aj relaxovat, inac prespim skoro celý den, aj to ma hneva chcem sa venovat synovi, len akosi nevladzem a teraz ide leto... co snim, no ani na to nechcem mysliet lebo aj toto ma dost zraza .... dakujem za tvoju reakciu 🙂

ekinkala
31. máj 2013

@alenka1609 akoze co z letom sup k jazeru a maly sa ti vysanti a ty si odychnes a co je to ta tetania?

aristka
31. máj 2013

@alenka1609 moja vydrž ja mám tiež tetániu a tretie tehu mi bolo celé zle ....len treba vydržať

alenka1609
autor
1. jún 2013

@aristka to si ani neviem predstavit aby mi bolo cele tehu zle..... 😒 a ty si vladala chodit a bezne veci robit? lebo ja to momentalne nedokazem, lezim cely den ☹

alenka1609
autor
1. jún 2013

@ekinkala ani presne neviem definovat co ta tetania je, ale v podstate je to precitlivenost na vonkajsie a vnutorne vplivy, niekedy byvaju krce v nohach, depresie s tym suvisia, vycerpanost, ....je dost a este k tomu tehu, no hotova katastrofa, ale snazim sa ukludnit aby som to prezila lepsie

ekinkala
1. jún 2013

@alenka1609 jake zleeee a tebe to doktor povedal ze mas tetaniu?

aristka
1. jún 2013

@alenka1609 mala som to veľmi bojové...,ale musela som to vydržať ,čo narobíš...

alenka1609
autor
1. jún 2013

@ekinkala zle, znamena to ze urcite vracala cele tehu a k tomu depky a také stavy vnutorny boj, ono sa to neda vysvetlit ked to niekto nezazije

alenka1609
autor
1. jún 2013

@alenka1609 ano povedali mi ze mam tetaniu, bola som aj na tom vysetreni

ekinkala
1. jún 2013

@alenka1609 hmmmm jake zle tak drzim ti palce ale podla mna tam hra velku rolu aj psichyka musis sa stym nejako vysporiadat a byt silna

alenka1609
autor
2. jún 2013

mate baby pravdu, ale niekedy mi je lepsie ako teraz napr...a niekedy sa to neda vydrzat, inac dakujem za podporu, aj to pomaha, nech sa dari aj vam ala

miriam11
2. jún 2013

@alenka1609 ahoj, viem Ti poradit, ako zlepsit Tvoj zdravotny stav, ktory momentalne suvisi s tehotenstvom a tetaniou a aby si cele tehu mala v pohode. Viem, co je tetania a predstava spolu s tehotenstvom... kedze nemozes momentalne uzivat patricne lieky..... napis mi IP.

adrianka22
14. apr 2016

Kočky čo máte tetaniu v tehotenstve marodili ste s touto diagnozou? Je tam šanca neobmedzených vychadzok?

monika1791
14. apr 2016

@adrianka22 Ahoj.Ja mám hyperventilačnú tetániu a som PN ale kôli krvácaniu..vychádzky mám neobmedzené..a o 2 týždne idem na poradnu tak sa chcem svojej gyn popýtať aj ako to je pri tetánii s pôrodom...a ty si tehotná?Alebo sa chystáte

adrianka22
14. apr 2016

@monika1791 ja už som tehotná mám termín v septembri a od juna sa chcem dať vypísať nemám teraz komplikácie v tehotenstve...o pôrode som sa ešte s gynekologom nebavila uvidím čo mi povie

monika1791
14. apr 2016

@adrianka22 Sak ja tiež v Septembri 🙂 Tak to máš super že nemáš komplikácie..určite o tej tetánii pokecaj s gyn.A máš aj neaké ťažkosti kôli tetánii?

adrianka22
14. apr 2016

@monika1791 na začiatku som mala bolesť hlavy...jedine čo mávam je bušenie srdca vraj to z toho.Mám tetániu aj zapísanu v Tehu knižke, kedy si som brala antidepresiva kvôli silnej migrene teraz stačí magnezium

monika1791
14. apr 2016

@adrianka22 Mne tiež sem tam buší srdce+že mi začne všetko trpnúť..ale tiež iba magnézium jedávam.

laurinka_21
12. jún 2016

čo vám najviac pomáha, baby? ja som niekedy na tom psychicky dosť zle...veľmi zle znášam samotu...občas búšenie srdca..beriem každý deň magnezko, ako ste pochodili s neobmedzenými vychádzkami?

monika1791
12. jún 2016

@laurinka_21 Ja mám neobmedzene vychadzky..sem tam mám tiež bušenie srdca.

laurinka_21
12. jún 2016

@monika1791 a vypísal ti ich gynekolog na odporucenie psychiatra? alebo obvodny lekar?

monika1791
12. jún 2016

@laurinka_21 Normálne moja gyn..ale nie kôli tetánii...ona zväčša vypisuje tehotným neobmedzené(sesterka mala pri nej tiež) A tebe sa to v tehu zhoršilo?

laurinka_21
12. jún 2016

hej, no ja som brala AD do januara, hned ako som zistila, ze som tehotna, tak som vysadila, 2-3 mesiace bolo dobre- asi este bola urcita hladina liekov v organizme...mavam krce, obcas aj zasklby svalov, busenie srdca a uzkosti ma prepadavaju...musim to vydrzat bez liekov, len neviem, co bude potom...uzivam iba magnezko a vitaminy pre tehotne

monika1791
12. jún 2016

@laurinka_21 Ahaa..ja som ešte nikdy neužívala AD..beriem len magnezko.Tiež mávam sem tam to bušenie a že mi všetko trpne a tažšie sa mi dýcha..ale chvalabohu sa mi to nezhoršilo.A chystáš sa rodiť klasicky?

laurinka_21
12. jún 2016

@monika1791 zatiaľ sme to s gynekológom neriešili..ale budú s tým oboznámený, tak už hádam oni najlepšie zvážia, čo bude najlepšie

monika1791
12. jún 2016

@laurinka_21 No veď jasne..oni vedia najlepšie.Neboj sa,všetko bude dobré a po pôrode snáď bude lepšie keď bude človek myslieť len na to malé stvorenie 😉 A už máš tetaniu dlho?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre