Tehotenstvo s chlamýdiou trachomatis

tiimka
16. apr 2015

Ahojte, dovolila som si zalozit tuto diskusiu, pretoze sice som nasla podobný názov na tuto diskusiu no reakcie neboli od tehuliek ci mamiciek. Som v 12. tyzdni tehotenstva a doktor mi zistil ze mam chlamydie trachomatis (pohlavne), velmi sa bojim ci to nemoze nejako uskodit mojmu babatku. Nikdy som nemala ziadne priznaky, preto som z toho dost zufala, ze akurat teraz ked by som sa mala najviac tesit. ,Preto by som potrebovala hlavne reakcie od tehuliek ale aj mamiciek, ktore su alebo boli v takejto situacii, ako to riesili, ci mali komplikacie a ako im dopadlo tehotenstvo. Velmi pekne dakujem za akukolvek reakciu.

tiimka
autor
18. apr 2015

@trgypadl ano tam som volala na oddelenie bakteriologice

trgypadl
19. apr 2015

@tiimka drzim palce,ostava uz len pockat na vysledky

tiimka
autor
22. máj 2015

Ahojte, tak davam vediet ako som slubila ako dopadli vysledky. Bral mi ster z posvy a na prekvapenie mi z labaku vyslo ze mam na chlam. tracho. nalez negativny. Ostala som mierne sokovana ale aj potesena, rada by som tomu verila, lenze je to mozne? Najpr mi vyjde ze mam pozitivny nalez a teraz negativny? Pricom som na to nebola vobec liecena. Co mam teraz robit. Neviem ci ich mam alebo nemam a chcela by som to vediet hlavne kvoli porodu, ci si dat na to pozor alebo nie. Moj gynekolog mi uz urcite taraz nebude robit dalsie testy, uspokojil sa s tymito vysledkami. Nemam silu cestovat niekde do blavy, vedel by mi to urobit aj nejaky iny gynekolog s tym ze si to zaplatim. Prosim odpiste, dakujem za odpoved.

trgypadl
22. máj 2015

@tiimka a ten prvy pozitivny ster bol zisteny pri odbere cytologie??teda suspektny nalez chlamydii?

tiimka
autor
23. máj 2015

prvy ster bol z posvy (výter - cervix Chlamydia trach tak je to tam napisane), ten bol pozitivny (robil mi ho iny gynekolog), druhy ster mi robil moj gynekolog, lebo som mu povedala, ze mi vysli chlam. tracho, tak mi zobral ster z posvy a teraz pri kontrole mi povedal ze jemu vysiel vysledok negativny

tiimka
autor
23. máj 2015

pri druhom stere mam v tehu. knize napisane ze ster z CK na chlam tracho. a PCR (chlam tracho.) negat.

trgypadl
23. máj 2015

@tiimka to by som musela vidiet ten vyslefok ralne aby som sa k tomu vyjadrila...a preco Ti robil ster iny gynekolog?

tiimka
autor
24. máj 2015

aha, nooo lebo moj gynekolog nepovazoval za potrebne to urobit, tak som si to dala urobit inde, chcela som vediet ci ich mam alebo nie, je to trochu na dlhsie

jardia
22. aug 2019

@tiimka ahoj ako si dopadla s tymi chlamýdiami v tehotenstve ?

tiimka
autor
22. aug 2019

@jardia druhe testy ukazali ze ich nemam (neviem ci som to aj nespominala v predoslych prispevkoch potom) a doktor to tak uzavrel a teda potom aj ja, kedze som nemala vobec ziadne priznaky choroby a tehu bolo fakt ze ukazkove. Moc som asi nepomohla🤷‍♀️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre