Tehotná s endometriózou

zuzka71291
14. feb 2016

Ahojte.chcela by som sa opytat na skusenosti bab,ktore trpia na endometriozu a otehotneli. Ako prebiehalo ich tehotenstvo a ci mali nejake vacsie bolesti.dakujem krasne.pekny den.

jankap55
14. feb 2016

Ahoj. Moje tehotenstvo prebieha v poriadku a bolesťami vôbec netrpím.

miska26
14. feb 2016

Ahoj,ja som mala tiez endometriozu a mam 3 deticky.Tehotenstva prebiehali uplne v poriadku az na nejake male komplikacie,ale to nemalo nic spolocne s endometriozou.Drzim palce 😊

lubiduch
14. feb 2016

Samotna endometrioza tehotenstvo vacsinou nekomplikuje. Naopak tehotenstvo pri endo pomaha, loziska sa mozu zmensit ci aj zmiznut.
Mne v tomto smere tehotenstvo mierne komplilovali len zrasty a jazvy po viacerych endo operaciach. Ale nic co by sa nedalo prezit.

zuzka71291
autor
14. feb 2016

@lubiduch presne som aj na tie zrasty myslela.mali ste vacsie bolesti?

zuzka71291
autor
14. feb 2016

@lubiduch kvoli nim?

lubiduch
14. feb 2016

@zuzka71291 ked mi zacalo rast brucho mala som bolesti (podobne menstruacnym) a silne tvrdnutie brucha. Tie bolesti zevraj pocituje vela zien,ja som ich citila vsak uplne stale. Zavisi ale od zrastov a jaziev konkretnych..mna najviac boleli vnutorne zrasty po jednej velke operacii ked mi vyberali vajecnik. Kedze na pravej strane uz nic ine nemam tak som si bola ista ze to je ono. Plus ma mierme zvnutra stipala jazva (mam po tej velkej operacii relativne velku jazvu). Jazvy po laparoskopii boli ok, bezbolestne. Samotne loziska endometriozy ak v tej dobe nejake boli sarapatu nerobili.
Lekari vsak nic z toho za nejake riziko nepovazovali,len mi to sposobovalo isty diskomfort.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre