Tlaky a zvláštne pocity v podbrušku v 6. - 7. mesiaci

siska765
26. okt 2014

Ahojte, momentalne som v 27tt a poslednych par dni citim malickeho az uplne dole-nie stale ale ked je tak otoceny.Obcas mavam take pocity ,ja neviem sama ci to nazvat pnutie alebo jemnucke tlaky,alebo ako pred MS, trva to par sekund.Je to slabulinke,obcas ma zas pichne napravo ,alebo nalavo.Pred tyzdnom som bola na poradni a vsetko bolo ok aj podla doktora,tak neviem, ze ci je to teraz zrazu zvacsovanim sa maternice alebo co to moze byt, nemyslim ze kontrakcie,nemam vobec stvrdnute brusko a je to fakt len take mierne 5 sekundove.mali ste niektora podobnu skusenost ?som prvorodicka takze nevem co je a co nie normalne, a je to povacsine v klude,ked lezim alebo aj v noci,dakujem

oladuna
26. okt 2014

@siska765 ono to babatko sa hybe a asi citis ako si kopka 😀 a budes to citit silnejsie a silnejsie...

siska765
autor
26. okt 2014

@oladuna kopkanie mi je jasne aj prevalovanie 😉 len ma zaskocilo to pnutie alebo taky pocit zvlastny

oladuna
26. okt 2014

@siska765 niekedy mi omylom jedna kopla do mechura...juuuuj 😀

nini1010
26. okt 2014

Ked je babo väčšie kope a pohybuje sa inak lebo už nemá toľko miesta.začne sa akoby tak vytláčať do strán,raz ritka,raz hlavička,môže to byť to čo opisujes.ak vsak máš z toho zlý pocit neváhaj a daj sa skontrolovať,za to nič nedáš.

seahorse27
26. okt 2014

Chod si dať radšej skontrolovať krčok. Mala som podobne pocity od 29.tt. Tiež som bola týžden po poradni, na ktorej bolo všetko ok. Radšej som ale išla k Dr. a veru krčok bol pootvoreny. To pnutie boli tonizácie maternice, čiže tvrdnutie. Skončila som v nemocnici kvôli hroziacemu predčasnému pôrodu. Radšej to nepodceňuj a chod radšej zbytočne k Dr. ako vôbec.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre