Tlaky v stoji počas tehotenstva

brigushka
21. mar 2021

Ahojte baby. Som 27tt a uz vcera ma dost bolelo brusko tk pichavo no dnes som zacala citit obrovsky tlak smerom dole akoby babo chcelo von. Kym sedim alebo lezim je to ok, ale akonahle sa postavim tak sa ledva hybem. Dnes ma zacali boliet aj krize. Trochu sa bojim, pretoze prveho mam predcasneho, porod zacal v 32tt vtedy zastavili a dva tyzdne na to som porodila tak ci tak. Ale druheho som rodila skoro v den terminu.
Mate s tymto skusenosti? Neviem ako je babo otocene. Naposledy som bol na poradni pred dvoma tyzdnami a vtedy nebolo este hlavou dole

euka210
21. mar 2021

Tlaky su myslim normalne, mozu byt oslabene dolne svaly, svagrina tak mala. Treba davat pozor, mali by kontrolivat krcok ci sa neotvaras.

danielahamar
21. mar 2021

ja som to mala, ked som dlho bola na nohách

hradnapani
21. mar 2021

ak mas prveho predcasne, tak by som isla zajtra na kontrolu. Tlaky mozu byt, ale ci aj obrovske su v poriadku, tym si nie som ista. Mozu byt aj nemusia.

sono2
21. mar 2021

Ja mám dve a pri druhej som mala tlaky stále aj na konečnik, proste bolo všetko nízko. Ak nemáš vyložene kontrakcia podľa mňa v pohode

kubkovamama
21. mar 2021

Si tretorodka?🙂 Prvé dve tehu ako tak a toto tretie som tiez mala pocit silného tlaku,ťažko sa mi chodilo,celkovo som to tentokrát veľmi zle fyzicky zvládala skrz ten tlak a nepríjemné pocity brucho+kríže+horné stehná.Doktorka ma dala na rizikové,od cca 30tt sa skracoval krcok.Mozes si dať magnezko.Podla.mna telo už je proste iné,panvové dno uvoľnené po prvých tehotenstvach

brigushka
autor
21. mar 2021

@kubkovamama ano som tretorodka. Magnezium berem pravidelne...bojim sa hlavne preto ze som jedneho uz mala predcasne :-/

eeffka
21. mar 2021

@brigushka ak je to taky pocit akoby ti malo dieta vypadnut spodkom , tak chod k lekarovi nech ta pozrie. Ja som mala presne taky pocit a skocila som po leziacky uz od 4mesiaca

nevenka
21. mar 2021

Ja som tretie tiez takto, okolo 30. tyzdna citila uplne dole, kostrc, krizova kost, driek ma bolel, chodila som ako kacka na siroko. Ale krcok ok. Rodila som nakoniec v 38 tt., ale len preto skor, lebo som mala problem s tlakom. V tom 38tt som bola tak na 3 cm uz otvorena a rodila som rychlo. Ale pri druhom, mesiac pred porodom na 5 cm 😳 a rodila som 4 dni po termine. Chcem tym povedat, ze je to individualne a treba sa dat radsej vysetrit.

lucinka1988
21. mar 2021

@brigushka mala som to celé druhé tehotenstvo, vždy, keď som dlhšie stála- malý bol chvíľu KP, potom hlavičkou a cítila som to stále. Narodil sa v deň termínu na konci 40tt, ale krčok držal..Asi je to veľmi individuálne

mishach
21. mar 2021

No ja som tak bola minulý týždeň. Mam tlak do spodu a úplne pichanie. Kontrakcie necítim. Ale dr zistil, že už som otvorená a nalieha hlavička. Záznam ukázal aj kontrakcie. Som v 37.tt. Týždeň dopredu som bola úplne zavretá a bábo bolo vysoko. Ty si ešte 27, takže ja by som sa šla pre istotu dať vyšetriť. Nič nestratis a budeš vedieť a zároveň budeš pokojnejsia....

@brigushka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre