Totálne zapchatý nos v tehotenstve

macka2309
4. júl 2017

Ahojte,

chcem sa poradiť, mám už asi mesiac úplne zapchatý nos. Som v 24 tt. Vyskúšala som všetko. Manžel kúpil zvlhčovač vzduchu, inhalovala som inhalátorom, morské vody...až som zašla alergologičke a tá mi dala zyrtec a allergodil. Je to druhý deň, čo som ho užila a nič sa nezlepšilo..som úplne zúfala, detské spreje mi už nezaberajú, musím si dávať aspoň do jednej nosnej dierky musonasal. Má niekto skúsenosť za akú dobu zaberú tie antihistaminiká? a mal niekto takýto problém ako ja?
Ďakujem veľmi pekne za všetky odpovede🙂

macka2309
autor
4. júl 2017

@dellpo Hej to aj ja...2-3 tyzdne detské a už žiaľ muconasal...aj cez deň....a to končím ešte len 6 mesiac:( veľa času pred sebou...začalo mi to v máji asi keď všetko rozkvitlo

dellpo
4. júl 2017

@macka2309 neboj bude to v pohode ked porodis, je to mensie zlo ako ked by si mala dychat ustami a chytit nejaku chorobu.. ja som za cele tehu pouzila mozno az 6-7flasticiek muconasalu a po porode uz nic,, samo to preslo..

macka2309
autor
7. júl 2017

@pictbridge ahoj len sa chcem opýtať, davala si si detských normal olynth? A ako často? Ja musím každých 5 hodín 6 cca:(

pictbridge
7. júl 2017

@macka2309 ano detsky. Možno neuveritelne ale dlhšie ako 3 hodiny som nevydržala bez neho.

zlaticko118
7. júl 2017

Upchanym nosom som si teraz presla, tiez cely mesiac upchany zabral mi az sprej Livostin na alergiu po dvoch dnoch.

macka2309
autor
7. júl 2017

@zlaticko118 ahoj, no mne ten allergodil nezabera, aj v lekárni mi vraveli, že livostin je lepší . Tak neviem či mám skúsiť ešte ten..

katlenad
7. júl 2017

Ahoj. Ja som to mala tiez pri oboch. Mne dr povedal ze radsej kvapky do nosa aby malo babo dost kyslika tiez. Obe tehotenstva Nasivin soft. V lekarni som stale tvrdila, ze to nie je pre mna 🙂 po porode to odznelo same. Akutat po druhom som trochu musela odvykat, ale dalo sa to zvladnut. Olynth som nepouzivala, ten je pre mna strasne agresivny a dost navykovy.

majalinka
7. júl 2017

Ja som to tiez zazivala cele tehu..vkuse som si striekala nasivin no nic ine nepomahalo..aj morsku vodu som si striekala a nic..este na porodnej sale nesmel xybat..otras..mne to porodom neprestalo a musela som is na krcne kde mi pan dr povedal ze som si vypestovala zavislost..normalna zavislacka zo mna bola 😆..dal nejake tabletky na odpuxnutie sliznice asi a preslo to..

mooonika1975
7. júl 2017

@katlenad olynth a nasivin majú tu istú látku v sebe, na odpuch 😎

zlaticko118
7. júl 2017

@macka2309 ja by som kúpila a skusila. Mam doma 10roznych kvapiek a sprejov do nosa kym som nasla to co mi zabralo.

mooonika1975
7. júl 2017

možno aj tie kvapky z lekárne s adrenalinom, nie pamycon ale len s adrenalinom, len tie sa majú len krátkodobo používať, možno keď je najhoršie ... ale úplne vás chápem, moje dieťa ked ma zapchatý nos, mám 5 druhov kvapiek, niekedy nezaberu tie, niekedy tie, hlavne ich treba ja striedať, aby sa eliminovala závislosť ... ale tá sa dá tiež potom vyliečiť tým, že sa používa len soľ morská a zvlhčuje sa nos, kým sa neobnoví sliznica nosa

katlenad
9. júl 2017

@mooonika1975 viem, ale s olynthom proste nie sme kamarati 🙂

macka2309
autor
10. júl 2017

Baby tak musím z vlastnej skúsenosti napísať, že po 6 raze, čo som bola v soľnej jaskyni vidím min.50%zlepsenie..sprej len ráno a večer ale už ani to hádam čochvíľa nebude treba...tak kto má problém s upchatym nosom, odporúčam aspoň vyskúšať;)

macka2309
autor
18. júl 2017

@zlaticko118 ahoj už mám ten livostin lekárka vravela, že nech teda vyskúšam ten ešte...kým ti zabral dávala si si aj normálne spreje či si to pretrpela? Ja si dávam aspoň detský nasivin lebo by som vôbec dýchať nemohla:/

zlaticko118
18. júl 2017

@macka2309 : 2x do upchatej nosnej dierky livostin a v zapeti 1x olinth som si dala (klasika kvapky/sprej do nosa pre dospelých). Po 2dnoch mi prešiel upchatý nos. Držím palce nech zaberie. 🙂

macka2309
autor
18. júl 2017

@zlaticko118 Ďakujem za radu..a nemala si iné lieky antihistaminiká? Ako zodac, zyrtec..neviem čo mám robiť zdá sa mi že tie tabletky beriem zbytočne..navyše chémia čo ide do tela...mňa trapi hlavne ten nos blby😠

zlaticko118
18. júl 2017

@macka2309 : žiadne iné lieky iba tie spreje do nosa. Ten upchatý nos bol aj pre mna najväčší zabijak. Už som chcela plakavat keď sa mi upchával, proste des.

macka2309
autor
18. júl 2017

@zlaticko118 no to poznám ja to mám dva mesiace skoro:( uz som si neraz poplakala...tak uvidím, čo to urobí...nejde mi o mňa a moju sliznicu ale o malú, nechcem dačo pokaslat aj keď už končím druhý trimester a doteraz bolo všetko ok...tak verím;) ale nedychat sa nedá a uz má vytáčanie tie rady, veď dýchaj ústami😡😂

zlaticko118
18. júl 2017

@macka2309 : ja som si dávala tie spreje ešte v prvom trimestri takze tak :D tiež nič moc na vývoj plodu

macka2309
autor
18. júl 2017

@zlaticko118 no to aj ja párkrát ani som netušila, že sprej do nosa by sa nemal..keď to je lokálna záležitosť...a už duplom by ma nenapadlo, že môže byť dačo také ako tehu nádcha😂otras veru...a ešte jedna otazka mala si pocit, že ten livostin troska hneď zabral či nie? Lebo ja som si ho dala včera ráno a večer, dnes ráno a nist žiadna zmena😒

maaaaaaaria7
18. júl 2017

ja som si sem tam dala detský nasivin, inak by som zošalela.. počas celých 2 tehotenstiev.. nie každý deň ale dala som si.. zatial nebadám problémy... a aj muconasal som sem tam použila..

lucinocka
18. júl 2017

@macka2309 ja som tiez detsky sprej...uvolnilo mi nos az ked sa mala narodila, kto by dychal 9 mesiacov na usta

zlaticko118
18. júl 2017

@macka2309 : pocit zlepšenie na pravú dierku som mala tuším hneď a na lávu po dvoch dňoch až ale zo začiatku sa mi aj potom upchával nos ale to mi stačilo sa už len vysmrkat a prešlo to bez kvapiek

macka2309
autor
18. júl 2017

@zlaticko118 oki ďakujem tak budem veriť tejto poslednej mojej možnosti.dakujem;)

marsellinpir
1. okt 2019

Ahojte chcem sa opýtať čo môžem v tehotenstve na nos Mar plus nepomáha vôbec použila som priateľov orinox no bojím sa lebo som v 22tyzdni. Tak isto mi dala dithiaden 2x 1 tabletu

karolinka1991
2. jan 2023

@macka2309 ahoj, mozem sa spytat, preslo to nakoniec porodom? Vdaka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre