Toxoplazmóza v tehotenstve

koralovka
15. dec 2011

Ahojte maminy, prosím vás ktoré máte skúsenosť s nou poradte, som v 14 tt tehotenstva a našli mi v krvnom teste zvýšené normy IgG aj IgM na toxo, síce v norme ale našli, a vzali krv na nový test, čakám na výsledky ale som na nervy, neviete poradiť? Vravia že IgG svedčí o prekonaní, ale čo potom tá igM, značí to že som v akutnej faze?Dakujem

jankaa2121
15. máj 2020

Ahojte. Akurat som prisla od gyn a tiez mam zle toxoplasma vysledky 😢 ..som 12tt5. V pondelok idem na infekcne. Mala ste niektore podobne vysledky a ako ste sa liecili..a hlavne je babo ok? Dakujem.

sashenocka007
15. máj 2020

@jankaa2121 vies o tom ze by si ju mala alebo si pocitovala nejake priznaky? Podla mna to bude falosna pozitivita. Igg sunprotilatky a igm az take vysoke nieje skor hranicne, podla mna opakovane testy budu negativne nic sa neboj a hlavne sa nestresuj kym nebudes mat dalsie vysledky. Mna tak vyplasili s rubeolou a nakoniec to nic nebolo a ka som bola doma hotova vsetky scenare mi behali hlavou. Drzim palce

jankaa2121
15. máj 2020

@sashenocka007 v 4tt som mala 2 tyzdne brutalnu nadchu, slabost a zimnicu neviem ci sa to rata ako priznaky. Neviem ako a kedy som toxop m9hla mat. Myslis ze IgM nemam az tak vysoke? Podla tabulky to neviem posudit...pisu ze nad 1.0 je pozitivnu vysledok a nic viac.

sashenocka007
15. máj 2020

@jankaa2121 a teraz si nebola nachladnuta ked ti robili odber.

sashenocka007
15. máj 2020
jankaa2121
16. máj 2020

@sashenocka007 nie, ked mi brali krv som sa citila ok. Ach..uz aby bol pondelok a urobili mi kontrolne testy.

jankaa2121
16. máj 2020

@aimee77 ahoj teraz som si vsimla tvoj prispevok, ze robis na infektologii. Ako som uz pisala, v pondelok mam ist na infekcne. Ty by si mi zatial nevedela povedat nieco blizsie k mojim terajsim vysledkom prosim? IgM mam 3.090 a IgG 518. 7. Som 12tt6.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre