Toxoplazmóza

dancach
2. dec 2013

Ahojte mamičky. Mám v hlave velky rozruch. Zistila som že som tehotná - 6tt 🙂 . To je super ale je tu jeden háčik. V januári 2012 mi zistili toxu a kôli tomu som vtedy aj potratila. Zle som to znášala a nedala som sa ani na liečbu tej toxe. Pri kontrolnych odberoch mi hodnoty pekne klesali. Hrozí mi ešte aj teraz dáke riziko? Ďakujem za vaše odpovede. S pozdravom Danka

zuzi0110
2. dec 2013

@dancach ahoj. Pokiaľ viem tak už nie pretože toxoplazmózu dostaneš len raz v živote a potom na ňu už máš protilátky. Tak ako na kiahne 🙂

sirene
2. dec 2013

Mam ju prekonanu v detstve ale stopy protilatok v krvi su dozivotne...neviem vsak ci sa da dostat len raz lebo dr.ma upozornovala, ze si mam davat pozor na macky, surové mäso, neumytu zeleninu a nerypat sa v zemi. Daj si pre istotu skontrolovat krv na hodnoty igg a iga, ale neboj, mala by si mat pozitivne len igg a to su tie celoživotné po prekonani...

chokma
2. dec 2013

tak mne dr. na infekcnom povedala, ze toxo mozes dostat kedykolvek, aj po prekonani. naschval som sa na to pytala, kedze som ju prekonala kratko pred tehotenstvom. vraj urcite si nemam byt ista, ze ju uz nemozem dostat. takze ziadne surove, polosurove maso, umyvat si ruky pri kontakte s nim pri vareni, rovnako pri praci so zemou, resp. umyvat dobre zeleninu, dalej sa radsej chranit kontaktu s domacimi zvieratami, prenasacom nemusi byt len macka, ale aj akekolvek ine zviera - pes, kon, atd, takze je dobre starostlivost o ne presunut na niekoho ineho. viem, ze sa tu najde kopec "ochrancov", ktori budu tvrdit, ake su zvierata neskodne. Mne to vysvetlovat nemusia, tiez patrim medzi milovnikov zvierat, ale nikto z nich neda za teba ruku do ohna, ked ti diagnostikuju akutnu toxo, takze zodpovednost je na tebe.

chokma
2. dec 2013

Este by som chcela dodat, ze existuje antibioticka liecba - ako je to aj spomenute v prispevku vyssie - a netreba ju podcenit. Aj tu na modrom konikovi su mamicky, ktore brali pocas tehotenstva lieky na nu a dopadlo to dobre. Ak sa bojis, resp. by ti pomohlo v strachu - skus sa s nimi skontaktovat - ozvali sa uz v temach o toxoplazmoze - daj si tu do vyhladavaca.

dudduli
2. dec 2013

mne ju tiez zistili az z krvi v tehu testoch,ale prekonala som ju uz davno (ani som o tom nevedela) 😀 😀 ,ale uz mam protilatky,viac ju uz nedostanem,takze si myslim ze by si mala byt kludna uz ju mat nebudes 😉

sliwi
2. dec 2013

mne ju zistili tiež až z krvi v tehu testoch, neviem kedy som ju mala, po jej prekonani máš v tele protilátky ale môžeš ju dostať znova.

fairynika
2. dec 2013

@dancach ahoj ja som mala toxo 2 stupen liecila som sa ale to bolo pred asi 10 rokmi a v tehu pri tehu testoch mi to bolo ukazane ze som ju prekonala..neboj bude to ok

barmankaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barmankaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre