Čo na tŕpnutie prstov na rukách?

gloria31
29. aug 2019

Ahojte babenky mam otázku priserne mi trpnu prsty na rukách až to boli. Sú také ako drevené a pri zohnuti to boli. Viete čo by mi mohlo zabrať aby to nebolelo???

jazmina83
29. aug 2019

@gloria31 ahoj, ak je to počas tehotenstva, pomôže iba pôrod 🙂)) ja som to mala posledný trimester, až som plakala od bolesti, brala magnezium, vitamíny, masírovala atď a po pôrode to okamžite odznelo. Ani stopy 🙂 takže vydržať

kakawah
29. aug 2019

Mne trpli prsty, nemohla som byt v leze. Od 4m.som spala po sediacky oblozena vankusmi. Dr.povedala ze je to syndrom karpalneho tunela. Popytaj sa svojho dr. Pomohli mi take ortezy. Ja som v uk a kypula som ich v lekarni. Zajtra odfotim ak nezabudnem. Prešlo az po pôrode. Nemohla som si gombiky zapnut. Bala som sa ako da postaram o babo. Inak sa laserom tiez lieci ale az po porode keby neprešlo.

pininka1
30. aug 2019

Mne to neprechádza ani po pôrode, niekedy je to fakt otras. Ale hlavne ak som veľmi unavená a je to od chrbtice. Pomáha len oddych.

janka_v
30. aug 2019

Ahoj, aj ja som si zažila silné a bolestivé tŕpnutie prstov. Pomáhalo mi veľa s rukami cvičiť a naťahovať ich, krúžiť zápästiami... Nechodíš na nejaké cvičenie pre tehotné? Na takom mi veľmi poradili. V podstate aj iné “naťahovania” na fitlopte mi pomohli, lebo sa dieťa kúsok posunulo. Avšak ku koncu, keď už má málo miesta to nie je jednoduché. Prípadne tvoj gynekológ ti neporadil? Možno máš aj veľmi nesprávny postoj chrbtice, manžel ti môže aspoň krk a chrbát v šedé trochu masírovať, len tiež sa uľaví na chvíľu. Treba aj kontrolovať vstávanie správne, hoci už je to nie úplne ľahké a príjemné...
Držím palce, vydrž.

mima86
30. aug 2019

zalezi,ktore prsty trpnu. palec a ukazovak mozu naznacovat syndrom karpalneho tunela,ktory moze vzniknut aj volyvom hormonov v tehotenstve. mne v tehotenstve zacali trpnut malicek a prstennik a vlastne cela ta cast ruky, mam to z krcnej (prasknuta platnicka). asi by som pockala do porodu a ak to neprejde, tak treba zajst za neurologom.

kakawah
30. aug 2019

@gloria31 takto to vyzerá, toto mi velmi pomohlo davala som si to hlavne na noc aj nosila som to aj do prace hlavne na pravu ruku. Toto je ale hlavne v prípade dobre pre ten karpalny tunel. Ako tu kocka spominala trpnutie palca, ukazovaka a prostrednika a z do predlaktia. Mala by si upovedomit lekara a mna vlastne poslali ma fyzioterapiu a ukázali ako si ulavit od bolesti

ildiko36
30. aug 2019

@pininka1 mne sa to zacalo tiez v tretom trimestri a to zmyzlo postupne po porode do 1 roka ..mozu zato hormony v tele..ale vela som si cvcila s prstami aj ked ma to bolelo pukalo trplo a este aj v zapasti..do slova som si musela vylamat prsti
az take som ich mala krcovyte.. ledva som udrzala maleho..ale ked sa ti to nezlepsi treba ist na neurologiu nech ti urobia EMG vysetrenie ci nemas nahodou syndrom karpalneho tunela ..zatym moze byt viacero ochorenie co to sposobuje a nemusi to byt len od chrbtice..

pininka1
30. aug 2019

@ildiko36 bola som, aj na MR. A neukázalo sa nič. Mne tŕpnu iba prsty smerom hore a hlavne na pravej ruke, keď sa veľa namaham tak na oboch.

ysseba
30. aug 2019

Ahoj. Aj ja som to tak mala pri prvom tehotenstve. Moja gynekologička mi povedala, že je to veľmi častý sprievodný jav pri tehotenstve. Že je to tým, že plod tlačí na nejaký nerv. Že môžem užívať magnézium, ale že pomôže až pôrod. Začalo sa mi to asi odhadom koncom 7. mesiaca, najprv len trochu a pred pôrodom to bolo peklo. V kabelke som si nevedela nič nájsť, nerozoznala som to po hmate. keď som zdvihla napr. pohár, musela som sa na to pozerať či ho skutočne pevne držím, lebo vôbec som nemala cit. Našťastie som to mala len na jednej ruke,. Pomohol skutočne pôrod. Ako som porodila, tak akoby uťalo - bolo po stŕpnutej ruke 🙂

ildiko36
30. aug 2019

@pininka1 ..ked MR je negativny nemas to od chrbtice..daj si urobyt odbery na stitnu zlazu T3 a T4..daj si urobyt sono stitnej zlazy.ked je krv v poriadku a dobre to funguje este mozes mat natom cystu..a roby ti problem..daj si este zobrat krv na cukrovku a na reumu:HLA B 27 a na ANU..nieco to sposobuje ale u nas lekari nehladaju pricinu ale tlmia priznaky😏

pininka1
31. aug 2019

@ildiko36 to všetko som absolvovala aj kvôli iným veciam. A mne robili len mr hlavy, nie chrbtice.

galioska
31. aug 2019

To ide od chrbtici, trebalo by ju spevniť a tiež dávať pozor na ramená, chodiť vystretá, dobre by bolo.cvicit, ľahké cviky na chrbticu a zapojiť ruky, pretahovavat sa pravidelne

mary841
25. sep 2019

Ahojte, rada by som sa zapojila do diskusie. Ja som po pôrode, maly ma 2 mesiace a cca pred viac nez mesiacom, mi zacali trpnut ruky v noci a rano sa zobudim, musím si ich nejako rozcvicit...Myslite, ze moze za to aj anesteza, ktora bola podavana pri porode? Ako dlho to moze pretrvavat? Mate skusenosti? Zatiaľ to neriesim u neurologa, i tak lieky nemozem brat, kedze dojcim svoje babatko. Ďakujem Vám pekne za odpovede. Pekný deň.

ysseba
25. sep 2019

@mary841 to moze byt aj z nedostatku horčíka, co je pri kojení bežná záležitosť. Skús nasadiť magnezium, snad pomôže 🙏😉

mary841
25. sep 2019

@ysseba dakujem za reakciu 🙂 magnezium uzivam, magnerot, aj 2 tabletky denne. Snazim sa teraz doplnat vitaminy. Hadam to prejde.

ysseba
25. sep 2019

@mary841 Hmm 🤔 tak dúfam, ze to rýchlo prejde. Ze ako prišlo, tak odíde 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre