Tvrdnutie bruška spôsobené obtiahnutým oblečením

jessinocka
8. apr 2016

Ahojte zienky, stretli ste sa s tym, zeby u vas tvrdnutie bruska sposobovalo obtiahnute oblecenie? Ja ked som nosila klasicke tehotenske veci s vysokym pasom a strecove tricka, tak mi tvrdlo brucho pri kazdej zmene polohy, pri zasmiati sa, proste stale a akonahle som si tricko vyhrnula, tak mamuz celu noc pokoj a ziadne tvrdnutie, je to mozne?

bonaqa2013
8. apr 2016

ja som mala niečo podobné - pri obtiahnutom oblečení. mne prichádzalo až zle. a tak som radšej nosila všetko volné - to ako som vyzerala som neriešila....

charity
8. apr 2016

@jessinocka Stava sa to pri drazdivej maternici. Vtedy sa odporuca volne oblecenie a ak hrozi predcasny porod alebo sa skracuje krcok, je vhodne upustit aj od hladkania bruska a orgazmov.

jessinocka
autor
8. apr 2016

@bonaqa2013
@charity akurat som kvoli timu aj v nemocnici, lebo sa mi skratilo hrdlo (krcok podla sona 39mm) a este som len v 27tt. Brucho uz vobec nehladkam, ani sa ho radsej nedotykam, mm som uz kazala nech mi donesie volne veci, hlavne nech mi uz netvrdne 🙂 pri prvej som vobec taky problem nemala

cloviecka
8. apr 2016

ahoj, aj mne provokovalo tvrdnutie bruska nevhodne oblecenie, napr. o rifliach nemohlo byt ani reci. v podstate cele tehu som bola na leginach, pricom gumicku v pase som si vzdy menila za jemnejsiu a dlhsiu, podla toho ako rastlo brusko a uuplne naj boli satocky. cca od 4m som poctivo papala Mg. a presne ako pisu baby, lekar mi tiez odporucal nedotykat sa bruska, volne oblecko....

anakristina
11. apr 2016

@jessinocka mám to iste. Doma nenosim ani nohavicky. Všetko ma tlaci a potom mi tvrdne brucho. Najhorsie su tehu rifle a najlepsie volne saty

jessinocka
autor
11. apr 2016

@anakristina ja uz tiez len to nosim a vcera mi uz bolo lepsie, tak som si dala tehu leginy, ale stiahla som siich nizko (ten pas) a zase je to horsie, tak uz si ich ozaj neobleciem

anakristina
11. apr 2016

@jessinocka ja neviem pre koho ich robia ale mna teda riadne rezu hlavne keď v nich sedim.

klaudusik7
11. apr 2016
Používateľ klaudusik7 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od klaudusik7.

baby ja vam verim, najlepsie sa citite asi v teplakoch nie? 🙂

jessinocka
autor
11. apr 2016

No ja momentalne len v satoch volnych, resp velkych "vrecoidnych" trickach
@klaudusik7

kubkovamama
11. apr 2016

Ahojte.. Stretli ste sa aj s tvrdnutim bruska na zac. tehu? Citala som, ze to je mozne, ale teda neviem.. 😳

jessinocka
autor
11. apr 2016

@kubkovamama u mna konkretne zacalo okolo 23tt

kubkovamama
11. apr 2016

@jessinocka po 18tt je to v podstate normalne.. Ja som v 11tt.. Neviem, ci je to v poriadku

cloviecka
11. apr 2016

@kubkovamama ahoj, ja som mavala pri oboch tehu od zac. myslim, ze hned od 3m som papala Mg, volne oblecko, aby som neprovokovala tvrdnutie a mala som setriaci rezim. cc od 5m sa mi uz skracoval krcok, vela som lezala a deticky som donosila🙂 drzim prsteky, da sa to

kubkovamama
11. apr 2016

@cloviecka mám strach, už som mala 2x MA, tak už haluzím čo je normálne a čo nie.. Pri prvom synovi som to nezažila hádam až posledný mesiac. Čítala som aj o dráždivej maternici, nehladkať bruško atd, aj tesné oblečenie ako tu všetky spomínate, tiež mi vadi guma v páse, rifle a to som len na začiatku.

jessinocka
autor
11. apr 2016

@kubkovamama este k tomu co pises by som pridala, ze nelezat na chrbte, teda moju metrnicu drazdi aj to, ked lezim na chrbte, tak tvrdne castejsie...potom nemat plny mocovy mechur, nemat hnacku a ani zapchu, nejest veci co nafukuju

kubkovamama
11. apr 2016

@jessinocka no a potom, že tešte sa z tehotenstva.. jaaaj. 😖

jessinocka
autor
11. apr 2016

@kubkovamama no jo...ja som toto pri prvej vobec nemala, vydychnem si az po 36tt. Snad to dobre dopadne, drzim palce 😉

kubkovamama
11. apr 2016

@jessinocka teraz si v koľkom? No jasné, že to dobre dopadne..

jessinocka
autor
11. apr 2016

@kubkovamama v 27tt, v stredu zacinam 28tt, ale uz v tom 23tt som bola u dr s tvrdnutim, len vtedy bol krcok OK a teraz uz troska skrateny

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre