Tvrdnutie bruška v 19. týždni

jaju_ska
16. máj 2015

ahojte kocky, vedela by ste mi niektora poradit? Zacala som 19.tyzden a dnes rano som sa zobudila s tym ze ma ako keby boli podbrusko. Chytila som si ho a mam ho ako keby tvrdsie a s takymi hrcami. Je to taka tahava bolest ako ked sa napina koza. V pondelok mam poradnu tak neviem ci pockat alebo ist hned na pohotovost. Este sa mi toto nestalo, aj ked som o tvrdnuti citala. Som prvorodicka takze mierne stresujem so vsetkym.No a akurat dnes mam narodeniny tak mi zrejme drnda pripravila takyto darcek ;) dakujem za kazdu radu

seahorse27
16. máj 2015

Ešte si v dosť nízkom týždni na to, aby ti takto tvrdlo bruško a ak mas aj bolesti, radšej by som zbehla na pohotovosť. Ja som to takéto mala, ale bola som už v 29.tt a už sa mi otváral krčok. Nechcem ta strašiť, nemusí to nič znamenať, ale pre pokoj duše sa daj skontrolovať.

tjaden
16. máj 2015

@jaju_ska ahoj mne toto začalo približne v 25t v 33 som sa už otvárala na 2 prsty nakoniec som rodila predčasne v 36, nečakaj čo ti povie doktor a rovno si sama naordinuj kľudový režim, lahnúť nohy hore (aj panvu) nerob nič ťažke nič nedvíhaj, ja som to ignoroval a upratovala som a nakoniec som 2mes ležala na rizikovom

kiristinka1
16. máj 2015

Chod na pohotovosť,prinajhoršom ta šupnu na 2-3 dni na infúzku,aby sa ti to uvoľnilo.

sardinka333
16. máj 2015

@jaju_ska ťahava bolesť znamená (velmi pravdepodobne, nie som lekár len treťorodička) že sa ti napínaju väzy, naťahuje maternica kedže dieťatko rastie, hrce budu asi dieťatko ...nožky, chrbatik...Stavalo sa to aj mne a niekedy to pociťujem aj teraz v 33tt. Je to normálne - ťahavý pocit, pnutie...čo sa týka tvrdnutia brucha - maternica tak vraj trenuje na porod, 2-3 tvrdnutia za den je vraj normalne...ak by to bolo príliš často a s bolesťami, tak samozrejme treba vyhladať lekara. Ja osobne by som počkala do pondelka, ale ak máš stresovať a nervovať tak samozrejme chod ale podla mna ta vypoklonkuju s receptom na magneziom a ,,kludovým režimom,,. Prečítaj si niečo o tom tvrdnutí a skracovaní krčka...mna to upokojilo, mam vraj skrátený na 23mm, norma je 25 a som vraj na štvrť prsta. Vobec nestresujem, pracujem na pol uväzku, normálne fungujem ale zase primerane lebo už tak nevladzem, nevlačim nič ťažké, idem dnes na opekačku...čo sa má stať sa stane - predčastnemu porodu vraj nič nezabrani pretože nikto ani nevie čo ho vlasnte vyvoláva, predpokladá sa že infekcia.

http://www.porodnice.cz/clanky/tvrdnuti-a-boles...

bonaqa2013
16. máj 2015

Dnes máš narodky. Pripomenulo mi to moju býv. kolegyňu ktorá tiež keď bola tehu práve na svoje narodky pripravovala oslavu - mali prísť svokrovci - chcela sa blysnúť pred nimi a na druhý deň začala krvácať. Potratila.
Skús si dať magnézium.

sardinka333
16. máj 2015

@bonaqa2013 prosím ťa čo ju hned strašíš! Dnešné ženy su celkovo uzkostne, precitlivené...len ich pichne a už potrebuju lekárske konzílium! Nehovorím že je to priapad pisateľky - chapem, že je prvorodička a stresuje, ja som nebola iná, čo som sa naplakala ako sa bojím porodu a bla bla...
Na druhej strane - zvyčajne sa potrácaju chybné, vadné, poškodené plody...a to ja osobne považujem za dielo prirody. Ten jedinec by neprežil alebo by bol cely život invalid...kedže mam sestru s DMO dobre viem čo je to starať sa o invalidné dieťa. Nechcela by som...takže ak by som potratila ja tak to beriem takto.
Ale pisatelku kdesi čosi pichlo...to nevidím na potrat a určite nie na strašenie ked nepoznám jej psychiku. Magnezium je viac menej ako placebo - pomože ale ak by mal nastať potrat tak jednoducho nastane, a 100% leziaci kludový režim je už tiež viac menej niektorými lekarmi prekonaný, podobne ako zošitie krčka - serkláž či pesar, ich učinnosť je velmi diskutabilná a niektorí lekari ju ani neschvaluju....

bonaqa2013
16. máj 2015

@sardinka333 nestraším, zle si to pochopila.
S tými potratmi tiež nemusíš mať pravdu. Pri 2 tehu som 2 alebo 3 krát bola v nemocnici, neustále krvácanie, niekoľko krát som už myslela že už z toho nič nebude. A potom po 20 tt sa to zlepšilo. V súčasnosti dcéra chodí do 3 triedy, je veľmi šikovná, dokonca dnes je na atletickej súťaži mlad. žiačok v Bánskej Bystrici.
Viem čo je to DMO. Máme doma.... Tehu bolo úplne bez kompl., ešte aj amniocentéza bola OK. A potom v 3 mesiacoch sa všetko zvrtlo....

jaju_ska
autor
16. máj 2015

Mam za sebou vsetky vysetrenia a mimco je uplne zdrave teraz cakame uz len na pohlavie. Ano aj mne to pripada ako keby sa mi natahovala koza respektive maternica a pobolieva ma to ako keby sa mi chcelo stale na malu. Ale zas ja som taka ze keby si rano neprejdem po bruchu a nezacitim tvrdsie teraz by som si uz ani nevsimla ze ma nieco boli, asi sa na to prilis sustredim :(

mia265
16. máj 2015

Mne začalo tvrdnúť brucho tiež v rovnakom čase,to už sa ti maternica pripravuje. Keď je to pár krát,je to v pohode,nemusíš letieť na pohotovosť,len to povedz doktorke a počítaj si to koľko krát,to sa ťa bude pýtať. Keď to bude viac krát,predpíšu ti magnézium,alebo ti dajú infúzie pár dní. Mne to začalo v 20tom a už som teraz v 39 týždni a krčok je zavretý,čiže neznamená to hneď že začne rodiť zachvíľu 🙂

mia265
16. máj 2015

@bonaqa2013 No preboha to je podpora teda,že potratí,si normálna?

bonaqa2013
16. máj 2015

@mia265 ja hej a ty? tiež si to asi nepochopila....

mylullaby
16. máj 2015

Ahoj Jaju_ska. Ja by som poradila ist do nemocnice a necakat. Mne tiez zacalo tvrdnut brusko okolo 20.teho tyzdna /teraz uz som skoro vo finale tak to dopadlo dobre/ a tiez som s tym nechcela hned utekat doktorovi a robit stresy lebo som prvorodicka a nevedela som ci je to bezne alebo nie. Cakala som do druhe dna, kedy sa uz bolesti nedali vydrzat a to ma moja doktorka poslala hned do nemocnice, kde ma do bre vyhresili,ze preco som cakala a neprisla hned. Nechali si ma na rizikovom zo par dni na magneziovych infuziach a potom uz bolo vsetko v poriadku. Radsej necakaj, predsa clovek nikdy nevie a je lepsie narobit trosku poplachu aj keby to nebolo vazne ako to potom lutovat. Drzim palce a vsetko najlepsie k narodeninam!

micha1979
16. máj 2015

Ahoj, mne tvrdne brucho od 16 tt. Mám magnezium 2x denne, doktor má ale samozrejme pozrel aj či je krčok v poriadku. Pre istotu chod aj na pohotovosť nech Tá pozrú, možno to nič nie je, človek ale nikdy nevie. Uvidis čo Ti povedia, možno kludovy režim 🙂 nech je všetko ok a pekne narodeniny.

jaju_ska
autor
18. máj 2015

Dakujem baby krasne za priania k narodkam -a za psychicku podporu. Nakoniec som pockala dnes do poradne kde mi doktorka povedala ze je to normalne a nie je to tvrdnutie ale pnutie z toho ako maternica rastie . Ze aj keby mam pichave bolesti mam si len lahnut na ten bok kde ma picha a prejde to ze prave okolo 19-20 tydna to je citit najviac. Krcok je v poriadku neotvara sa a aj kanalik je uzavrety. No a povedala nam ze je to dievcatko 🙂 drzim vsetkym palce a ked budu stresovat kvoli tomuto co ja aby si tuto temu nasli 🙂)

twillig
28. máj 2015

@jaju_ska gratulujem 🙂 mávam tiež pnutie posledný týždeň, myslela som že je to zo stresu ale keď čítam e je to teraz normálne (som v 19tt.) tak som kľudnejšia ale magnézium si občas dám 🙂
držím prsty nech všetko dobre dopadne 🙂

jaju_ska
autor
28. máj 2015

Magnesium je dobre aj na upokojenie organizmu od stresu. Teda tvrdia to o nom 🙂

danca6
10. jún 2015

Ahoj ja som prvorodicka v 20tt a tvrdnutie bruska mam asi od 14tt. Upozornovala ma na to mamka aj sestra lebo genetika nepusti. Na vlas rovnako s nimi 🙂 a bez komplikacii mali vsetky tehu. Ja s tym nerobim nic dokonca ani klud. Sportujem cely zivot a ani v tehu som neprestala. Ak je vsetko v poriadku tak maternica sa "cvici" na stahovanie a porod. Vo vseobecnosti maju tieto rodicky uz "nacvicene" pred porodom. Drz sa 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre