Ublížia antibiotiká plodu?

22petruska
6. okt 2016

Ahojte idem si sem po radu teraz v septembri som mala menštruáciu 5.9. a nechránený pohlavný styk hned po jej skončení, o dva týždne na to som dostala mykozu a zápal som aj mala tak mi doktor po vyšetrení a robil aj sono zvnútra predpísal antibiotiká aj v tabletkách aj v čipkách... ide o to že menštruáciu som mala dostať okolo 28-30.9 no doteraz neprišla... bolí ma brucho ako keby som mala každú chvíľu dostať a aj prsia a kríže no nič...dnes som si urobila 2 testy a obidva pozitívne... som naozaj tehotná alebo to môže skresľovať to že som brala lieky a ak aj som neublížili plodu? dakujem mám obrovský strach

sibalka21
6. okt 2016

treba zajst k lekarovi, on ti povie viac aj ta skontroluje

22petruska
autor
6. okt 2016

@sibalka21 zajtra nerobí no v pondelok pôjdem určite len sa dovtedy zbláznim...

sibalka21
6. okt 2016

no ci lieky mozu skreslovat vysledok tehu testov to sice neviem, ale pokial si tehu tak urcite nijak neublizili babatku, neboj sa

22petruska
autor
6. okt 2016

@sibalka21 len to mi je zvláštne že 26.9 som bola na sone ked ma vyšetroval už to mohlo byť vidno či to by bolo skoro po dvoch týžnoch od oplodnenia?

sibalka21
6. okt 2016

@22petruska po dvoch tyzdnoch? samozrejme, ved na sone je kolkokrat nieco vidno az v 6-7tt... ty by si bola ledva 4tt tusim

22petruska
autor
6. okt 2016

@sibalka21 no tak to aj mne vychádza, no vtedy mi povedal že tam vidí že ovulácia prebehla na pravej strane že je tam tekutina a to bolo všetko ... a ten zápal samozrejme tak ja neviem čo si teraz mám myslieť ...

zuzka1008
6. okt 2016

Bola som v juni na tom podobne, z dovolenky som si priniesla kvasinky , tak som isla k dr.Ten ma preliecil, a to ze som tehu som zistila az o dalsie 2tyz. , vtedy tam este nic nevidel, teraz som 17tt 🙂

22petruska
autor
6. okt 2016

@zuzka1008 a mala si aj antibiotiká?

zuzka1008
6. okt 2016

@22petruska ja som ho upozornila na to ze mozem byt tehu, aj sa pozeral, ale nevidel zatial nic, tak mi ich nedal, asi pre istotu, atb mi nasadil az teraz v druhom trimestri

22petruska
autor
6. okt 2016

@zuzka1008 aha no mne sa o tom ani nesnívalo vtedy ešte že by som mohla byť tehu lebo ovuláciu som vždy vedela kedy presne mám a styk sme mali tesne po menštruácii tak by mi ani nenapadlo že môžem otehotnieť ... no teraz idem v kútiku duše dúfať že nebudeme mať dvojičky lebo prvé máme ...

perdiem
6. okt 2016

Nikdy som nepočula, že by mohol z užívania antibiotík ostať pozitívny tehotenský test. Ani styk tesne po menštruácii ti nezaručuje ochranu.

jeennyv
6. okt 2016

@22petruska z atb a choroby ti moze menstruacia jedine meskat, niektoru to ovplyvnuje inu nie a taktiez atb oslabuju ucinnost hak, o inom skreslovani neviem...

nicemary
7. okt 2016

Ak ti to pomoze, ja som isla na dovolenku uz tehotna, dostala som tam uplne na konci velmi silnu mykozu a zapal a lekar mi na to predpisal lieky /ale uz si nepamatam nazov, je to par rokov / na ktorych bolo vyslovene uvedene ze v 1 trimestri sa nemaju brat, ale vysvetlil mi to tym, ze ovela nebezpecnejsi pre dieta by bol nelieceny zapal. Tak som to nechala na neho, kedze mal velmi dobre meno a bolo to ok.

22petruska
autor
7. okt 2016

@nicemary super dakujem bojím sa len toho že aby mu tie antibiotiká neublížili... veľmi ma bolí brucho už tretí deň ako keby som mala dostať čo chvíľa menštruáciu no doktor robí až v pondelok... ale dnes som zas testovala ráno a hned dve čiarky tak dúfam,že bude všetko ok.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre