Únik plodovej vody v 30. týždni

petikmir
12. feb 2017

Ahojte mamičky.prosím hlavne tie ktoré to zažili. Tento týždeň v 29tt som bola odoslana od mojej lekárky do nemocnice. Prišla som k nej s tým že mám pocit vlhka a neviem či je to plodovka ci moč.odoslala ma do nemocnice lebo som mala skrateny kŕčok na 2,5 cm a bol makky. Na príjme iný lekár povedal že on to tak nevidi.tri dni temesvaryho test nič neukázal az na štvrtý den. Ráno mala kvapka, poobede trošku viac a aj večer. Takto to je už tretí den.po noci ráno nie je nič, cez deň trošku. Utz ukázal normohydramnion. Bojím sa lebo som ešte len na začiatku 30tt.lezim a dostávam infuzky.ma niekto taku skúsenosť? Ako to u vás dopadlo? Prosím napiste

petikmir
autor
12. feb 2017

Nik nemá skúsenosť?

petikmir
autor
13. feb 2017

Tak asi nik nemá skúsenosť 😣

ankare
13. feb 2017

Drzim palce, nech všetko dobre dopadne!!!

katkup
13. feb 2017

drzim palce, nech sa to ustali a vydrzite este par tyzdnov!!!
No su 2 moznosti....bud sa to upokoji, tak plodova voda sa vie potroske ako babatko cika doplnat....alebo 2.moznost, ak uz malo plod.vody, alebo viac odtecie, tak zacne predcasny porod, ale v takom tyzdni tehu uz je velka zachrana babatka 🙂
Dajte prosim vediet ako to dopadne ... treba uz len lezat a ic nedvihat!!!

jankalukasova
13. feb 2017

@petikmir ja nemám skúsenosť, ale mala som strach... viem, že to úspešne vedia riešiť v ružinovskej pôrodnici.. neviem presne ako a nie vždy sa to dá, ale vedia čo s tým. Ak si v nemocnici pod kontrolou lekárov, tak by som sa nestresovala. Nie je to samozrejme ideálne a v tomto týždni už vedia čo s bábätkom, keď sa narodí. Držím palce

mm2008
13. feb 2017

@jankalukasova ahoj prosim a ako vies ze v ruzinove to vedia riesit?

@petikmir ja s tym sice skusenost nemam , no mne odtiekla plodovka hned naraz na prelome 33/34tt... a potom porod cisarskym..bez udrziavania.. . takze len klud a vydrzat co najdlhsie hoc aj v nemocke... pokial nemas doma dalsie deti , tak ta nemocka sa da zniest
.. drz sa... dobre to dopadne...😉

jankalukasova
13. feb 2017

@mm2008 ja som mala podozrenie na únik v nejakom 24tt a strašne ma to vydesilo, tak som začala čítať a googliť a našla som niekoľko článkov a aj skúsenosti tu na koníkovi, kde sa kočky vyjadrili, že v ružinove ordinuje docent, ktorý sa tým zaoberá a v niektorých prípadoch vie problém riešiť. Viem, že jedna maminka k nemu šla z Banskej Bystrice... len ono sa to nedá vždy..

danielahamar
13. feb 2017

v 32. som porodila, tiež postupne voda mi začala odtekať, do nemocnice som prišla s bolesťami každých 10min. a otvorená som už bola, cca za 3hodky bol vonku, od príchodu do nemocnice

jankalukasova
13. feb 2017

@mm2008 tu o tom píšu... volá sa to Amniopatch- lepenie plodových obalov...
http://www.unb.sk/ii-gynekologicko-porodnicka-k...

mm2008
13. feb 2017

@jankalukasova ok dakujem... len si to overujem.. aby som nepisala zle...je to dr ferianec... ja som u neho rodila a on touto metodou zachranil dieta jednemu hokejistovi.. to uz bolo davnejsie... no nie vzdy sa to da presne ako pises... je to akoby zalepenie tej trhlinky v plod vaku ci take nieco..

mm2008
13. feb 2017

@jankalukasova jeej piseme skoro naraz o tom istom 🙂

zabulienka266
13. feb 2017

@petikmir mne začala odtekat v 33tt. V nemocnici potiahla malá ešte 4 dni,takže sme stihli aj kortikoidy na pľúca. Malá je teraz takmer po dvoch rokoch a zdravotných problémoch (mimo predčasneho narodenia) šidlo za dvoch. Ale odporúčam poctivo ležať s nohami hore. Ste pod dohľadom žiadna panika.

katkup
13. feb 2017

@jankalukasova
Ja som s tym problemom lezala v ruzinovskej, odtiekla mi v 20tt, ale velmi som krvacala kvoli placente, tak mi nevedeli urobit ten zakrok,lebo zas krv by nemala kde odtekat....bohuzial moje telo a babatko to nezvladli, keby som bola min.26tt, zachranovali by ho....teraz som opat tehu,aj ked som na rizikovom, dufam ze uz vsetko dobre dopadne....zivot je niekedy velmi tazky, len treba verit v krajsie zaciatku 👍

jankalukasova
13. feb 2017

@katkup to ma mrzí... na druhú stranu verím a držím palce, aby to bolo už v poriadku... Nie vždy sa dá.. ale snažia sa.

ankare
13. feb 2017

@katkup drzim palce, všetko dobre dopadne!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre