UPT z genetických dôvodov

denne73
21. aug 2009

Ahojte babenky. Rozhodla som sa, že založím tuto tému. nie náhodou. Prechádzam velmi ťažkým obdobím. Nášmu babetku diagnost. najťažšiu formu postih. V pondelok podstupim UPT. Neviem čo ma čaká a velmi sa bojím.Týmto by som chcela pomôcť ďalším dievčatám ktoré nedajbože budú mať rovnaký problém. Zatiaľ sa majte krásne 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

vlasa
30. apr 2010

ahoj lucia,prezivam nieco podobne,mame dvojcievny pupocnik,NT4,5 a obrovsku cystu v mocovom mechure,asi ma tiez UPT neminie,ale lekar si chce byt 100percent isty,tak este genetika a amnio a potom to cakanie na potvrdenie ortiela...hrozne sa vsetkeho bojim,mam uz skoro 36,ale chvalabohu jeden poklad doma 😅 ak mozes prosim ta napis mi,ako to s vami pokracuje,vopred dakujem...

denne73
autor
30. apr 2010

Ahojte dievčata. všetky vás pozdravujem a prajem vám aby všetko dobre dopadlo.To čím si všetky prechádzame alebo sme prešli to nik nepochopí . Vieme to len my .Su to veci medzi nebom a zemou. Až neskôr zistíme prečo to tak malo byť. Naozaj vám všetkým prajem zo srdca zdravučké bábetka. 😉

cathy77
4. máj 2010

vlasa - je mi to veľmi veeeeľmi ľúto:/ Ja som rpišla o bábo v 21.tt... viem, čo to je za bolesť. Ako pokračujete?čo amnio? dala si si rýchly test? ten je za 3 dni za priplatenie pravdaže,ale zistia najdoležitejšie a najčastejšie vady. na ostatok sa čaká 3 týždne, to je doba ☹

rikuska21
4. máj 2010

Ahojte babule, po precitani sa pridavam aj ja

6 rokov sme sa snazili a po umelom sa nam podarilo, zial v 5 mesiaci tt zistili ze babusko je mrtve, a vysledok z genetiky -pitvy neviem ani po 2 mesiacoch,
Bohuzial prvy syncek mi zomrel kad mal 6 rockov na rakovinu, takze chcem vam pevadat, ze viem ako vam je, cim ste si museli prejs a prechadzate a ze vam drzim palce na dalsej ceste
my sme to nejako vzdali po tych rokoch, mam 35 a uvidim co zivot da

drzte ssa

denne73
autor
4. máj 2010

ano cathy dala som si rýchly test a vysledky mi skoro zobrali môj vlastný život ☹

denne73
autor
4. máj 2010

rikuska je mi to velmi lúto čo sa vám stalo. verím že jeto pre vás velmi velmi ťaťké ale nebud smutná lebo ja viem že budete mať určite krásne zdravé bábetko, 😉

janirea
4. máj 2010

ahojte dievcata,
musim sa aj ja k vam bohuzial pridat ☹
16.4. som mala UPT v 20 tt,,, a zajtra mame kontrolu a vysledky amniocentezy u genetičky,,,tak dufam, ze to nejako zvladneme
viem, ze su urcite aj horsie veci, ale mne sa to zda ako to najstrasnejsie na svete... ☹ bolo to druhe tehu, o prve sme tiez prisli spontannym potratom do 12tt.
je mi to velmi luto, co ste kazda museli prezit a drzim velmi palce, aby ste mali vela sil zacat odznova

cathy77
4. máj 2010

janirejka, s takou ťažobou na srdci čítam, čo sa stalo, zdá sa mi, že som Ťa registrovala na niektorom fore už skor, niekedy januar, februar, čítavala som Anjeliky v nebičku a zdrave babatka v brušku, tak neviem či nie tam a sledovala som aj pribudajuce tehulky a zda sa mi, že si bola medzi nimi... a teraz toto. Je mi to prehrozne ľúto.

rikuska - ani som nemohla pre slzy čítať, moj syn ma teraz 5,5roka a ked ani si nechcem pomyslieť, čo sa stalo tvojmu chlapčekovi a potom po tolkych rokoch snaženia potrat. Vidím, že aj ty v piatom, ako aj ja a teraz janirejka. Ako píšeš, že žiadne výsledky - mna vytrapili vtedy na amniocenteze ale kedze to už došlo do takeho štadia, že som nemala kvapku plodovej vody(anhydramnion), tak po rozdlubaní, rozpichaní čosi odobral ale nič z toho nevykultivovali, vzorka nepoužiteľná. Potm neskor,kedže babo bolo mrtve cca 3 dni ked som ho rodila, už ani vzorka tkaniva na genet. nič neukazala. Ale moj Dr, ktorý ma mal a ma v starostlivosti(jeden zo 7mich na Slovensku, čo sa fakt na urovni zaobera VVCH a fetalnou medicinou) podla vyvoja celej situacie,po konzultacii s kolegami a naslednych usg zistil, že sa jednalo o važnu genet vadu,nechcem dalej rozpisovať. U mna aj u mm genetika je super takže nazvali to "náhoda" 😖
Ale zaujimave je, že Ti povedia, že je mierne zvýšená riziko u takýchto matiek do dalsieho tehu, že sa niečo geneticke vyvrbi. a prečo? ved ked sme my dvaja plne ok a vraj to bola náhoda, tak prečo zvyšovanie rizika a pravdepodobnosti??? na to mi nik nevedel odpovedať. Vraj to vychádza zo štatistiky 😖
rikuška... a mas v sebe nejaku kavpku odvahy a túžby ,že to ešte skusite? Ja mam 33 a po potrate a porode same a same anovulaky. Dnes mam smutny den lebo sme stimulovali Clostilbegytom, pred 5timi dnami sa tam rysoval folikul a dnes už len sušienka,nevyvinuty,zaniknuty. Tolko som plakala, žijem len od cyklu k cyklu ☹ a nikdy nič:/.

Už nemam ani sil napisať, že hlavu hore, všetko bude dobre... ved sama tomu neverím 😔

janirea
4. máj 2010

ano cathy, mas pravdu chodim do temy "Anjelik(y) v nebíčku, 2010 zdravé babatká v brušku" bohuzial nevyslo nam to ani tentokrat a ani este v predoslej teme, kde uz dievcata za chvilocku budu rodit
je mi tazko ale nevzdam to, raz sa to podari urcite,,,,a to som si hovorila, ze by som chcela 2 deticky, teraz budem stastna, ak budeme mat jedno zdrave
....neviem ake spravne slova vam mam napisat, aby nam bolo lahsie a zvladali to,,,u mna nefunguje nic, ale baby vzdat sa nemozme,,,nie je mozne, aby sme aj my nemohli byt stastne
...ja ked som pocula na porodnej sale tie ostatne mamicky, co rodili so stastnym koncom, tak mi na jednej strane trhalo srdce ale na druhej strane este viac chcem zazit ten stastny pocit a jednoducho to musi vyjst

neviem co nam zajtra povie genetička, co ukazala amnio,,,,zatial som prehladala celu rodinu, ci nemal nikto podobny problem, ale nenasla som nic
my sme dostali zatial tiez iba "vysvetlenie" o nahode, ze sa nemame obvinovat s manzelom, ze toto su nahody, s ktorymi sa neda nic urobit a nie je mozne aby sa zopakovali ,,,,,,len to mi povedali aj pri prvom potrate, ktory sice bol spontanny ale kolkym nahodam moze clovek verit ☹

cathy77
5. máj 2010

jani - v každom prípade chod pri dalsom tehu na PRVOTRIMESTRIALNY SKRINING. to sa može skryť aj 3D sono(čítala som Ťa na anjelikoch). ako som pisala predtým, su siedmi na Slovensku, čo to robia, neviem, odkial si, kde to budeš mať najbližšie ale tam v 11.tt-12.tt zistia kombináciou vyšetrenia krvi(žiadne tripple ani podobne zastarane vyšetrenia) a špecialneho usg všetky možne VVCH, ktore by ani 3D neukazal. Ja chodim do Šace do Košíc, skus si pozrieť z tv archivu relaciu FOKUS na stv2, čo bola minulý týžden, tam rozpraval o prvotrimestr.skriningu ten moj doki. Je to fakt na pováženie že ani 50% gynekologov obvodakov o tom nevie, nie to ešte ženy, čo ich nema kto informovať. Je na to špecialny program do pc, ktory kombinatorikou z vysledkov z vyšetrenia ktrvi a podrobneho usg určí, aky je stav. Ak je toto ok, možeš si vydyyyychnuť. ..

cathy77
5. máj 2010

u nas prave týmto zistil, že sa je to vážne. a to týžden predtym bolo sono ukážkové(tiež u toho isteho dokiho). a potom to začalo isť dole vodou... 😔

denne73
autor
5. máj 2010

Ahojte. Cathy jasom tiež bola v Šaci uplne super. Nám doki povedal žeak otehu mám sa mu hned hlasiť. presne na ten prvotrimestriálny skring. inak ja sa volám Denisa a založila som tuto temu .

cathy77
5. máj 2010

ahoj Denisa 🙂 Dr. Erik Dosedla? zlatý je, že... Práve včera som bola unho. ja som tam jak na klavír... ale zas nič. folikul bol, folikul zanikol ☹ ani Clostil nezabral, a to bol aj doki prekvapený 😒

denne73
autor
5. máj 2010

jasné bingo je super človek a veeelmi šikovnučký. 😉

cathy77
5. máj 2010

tak to ked sa nam zadarí, budeme si unho kľučku podávať,hmm? 😉 Ty sa snažíš bez sledovania, či chodíš na folikulometriu atd? Bože, ja chcem ešte aspoň dve deti... veľmi túžim po dvojčatkách, ale kedy mne už niečo vyšlo podľa mojich predstáv? 😕 ako som pisala, nasadili sme clostil, ale jedna tbl je malo 😖 , buduci cyklus 2x1 a pravdaže so sledovaním. ja na benzín miniem majland lebo dochadzam z prešova cca raz za týždeň. urobil mi aj hormon. profil a vravel že je ok, tak nechapem, ako je možne, že folikul sa pekne rysoval, na 9.DC mal 13mm a tak aj ostal. som z toho veľmi veľmi smutná

denne73
autor
5. máj 2010

My sa snažilkujem bez pozorovania. verím že sa nám čoskoro zadarí. No najprv musím asi skončiť školu aby som bolo v pohodičke

janirea
5. máj 2010

ahojte cathy, deny,
dakujem za prispevky, pozrela som aj ten fokus, dr. Dosedla,,,,boze baby, ked som tam pocula aj ten syndrom co sme mali my, ze by sa dal takto diagnostikovat a hned do 12tt ☹ ,,,,,,,fakt clovek nevie o vsetkych moznostiach, ma to tak hneva

ja som bola tiez v KE, ale u dr. Dankovcika, a bohuzial az v 17 tt, neviem, ci on patri k tym 7, co sa viac zaoberaju VVCH,,,,,mne sa to jeho vysetrenie zdalo tiez na vysokej urovni,,,,a tiez mi povedal, ze pri dalsom tehu hned prist, ked budem 10+1tt,,,,,ja som vtedy bola uz dost mimo po vsetkych tych zlych spravach, tak som tie jeho prepocty ani nevnimala
,,,som zo Zvolena, ale je uplne jedno kam by som isla na vysetrenie a urcite pojdem

dnes sme boli u genetičky,,,takze sa nam potvrdil jeden zo syndromov, co nam diagnostikovali pred UPT, my s manzelom nosicmi v tomto pripade nemozme byt pretoze by sme pravdepodobne ani nezili,,,,,a ze islo o nahodu☹

u nas aspon to snazenie bolo zatial bez problemov,,,,obidve tehu boli na prvy raz, ale co z toho, ked ...

lucia20
11. máj 2010

juj babulky, ja vam tak drzim palce...... je mi hrozne smutno ked vas tu citam. tiez ma obcas prepadnu myslienky o tom, kolko hlupych zien existuje na svete, ktore zdrave babatka hodia do kosa alebo zabiju. a my co chceme a tuzime po zdravych detickach sa tu trapime.... :(

u nas sa chvalabohu rysuje dobry koniec, prerusenie tehu som odmietla, takze bojujeme. tak ako povedala cathy, cakam kym to mala nevzda. kym bojuje ona, bojujem aj ja. ved kto iny by za nu mal bojovat ako jej mama. zatial je statocna. dufam, ze sa uz nic nepokazi a prognozy a mozne scenare sa nas uz vyhnu. ☹ ☹ ☹

som chcela posledne tehu si pekne uzit a vychutnat. mozem vam povedat, ze teraz si vychutnavam kazdy den, kazdy kopancek, pretoze neviem, ktory nahodou bude ten posledyn.

babulky musime si drzat palceky. aj vy, ktore sa asnazite o babtko aj ja, ktora sa snazim o udrzanie malinkej......

vlasa
14. máj 2010

tak uz o mame jasne,v pondelok idem na UPT,neviem co ma caka,velmi sa bojim.bola som na amnio,som ako sitko,nemame ziadnu plodovu vodu,babo je malicke,nevyvija sa,ale stale bojuje.doktor povedal,ze sa ma velmi zle a kazdym dnom moze odist,tak ho nebudeme trapit dalej.postihnutie je take obrovske,ze nema ziadnu sancu ☹ je to strasna predstava vsetko 😨 maminky,ktore caka lepsia buducnost s babenkami drzim vam vsetkym palce...

denne73
autor
14. máj 2010

Ahoj vlasa. .Budem na teba myslieť. neboj sa zvladneš to, jasom tým tiež prešla. nNetuším odkial si. ja som bola v KE- šaca odporučam . všetci zlatučkí. Drž sa moja.

cathy77
15. máj 2010

vlasa, je mi veľmi ľúto, ja som bola presne ten istý prípad, ako som písala. uplny anhydramnion, ani kvapka plod.vody, čiže amnio bolo utrpenie, odsal kus niečoho krvaveho, z čoho nič nevykultivovali. nemaj strach, prosím Ťa, hlavne si pýtaj epidurálku, v každom prípade ked začneš pocitovat bolesti kontrakcií.pri UPT z týchto dovodov mame na nich právo bez platenia. ja som mala normalne bolestive kontrakcie takže to bola veľká ulava ked ma napichli. ked doobeda ma prijali, dali mi do vaginy taký dlhý čípok na rozťahovanie krčka a čakala som (moje babo už ale bolo mrtve tak už sa to rozbiehalo aj samo od seba, krvacala som už cca 4 dni, sliznica atd...) Večer okolo siedmej sa to rozbehlo už aj s bolesťami a v noci o tretej som porodila. Žiadala som si rázne epiduralku(kedže som sa už dopredu pripravila,že čo si sama nepopýtaš, ani ti nedaju!), pred polnocou ma napichli. Jej účinok trvá cca 1,5 hod tak si potom pýtaj dalsiu davku, podla toho, ako dlho to u teba potrva. Potom nasleduje normalne šestonedelie, budeš sa čistiť ako po porode. Tak, tolko z mojich smutných skusenosti, snad Ti to pomože. nech to máš rýchlo za sebou....

cathy77
15. máj 2010

lucia, dobre si sa rozhodla... držím palce, nech to je lepšie ako sa na počiatku zdalo. občas sa ozvi, daj vedieť, ako sa máte...

janirea
15. máj 2010

ahojte,
vlasa, nech to mas rychlo za sebou, drzim palce,,,neboj sa, zvladnes to urcite
,,,ja este dopisem k tomu, co pisala cathy....mne robili hned po porode este kyret,,,zotavila som sa velmi rychlo a na druhy den po som mohla ist domov
...budem na teba mysliet v pondelok

cathy77
16. máj 2010

jani, aj mne robili kyret, i ked to vraj vyšlo pekne celé. proste dr čo tam akurat bol sa rozhodol pre kyret, druhy vravel, že netreba 😖 Tak to vidíš... podla najnovších zaužívaných pravidiel by sa po potrate po 16.tt mal robiť kyret čo najmnenej, lebo ho už vacsinou nie je zapotreby, ale nam teda robili. po kyrete som špinila - krvacala tak na striedačku cca 14 dni. ale upozornujem, tak 10 dni po kyrete nič nerob, len to najnutnejšie, žiadne dlhšie statie alebo chodenie alebo vyvaranie, lebo sa zleješ, že ti ani plienka nebude dosť. ja som to takto prehnala asi 3x(kupovala som malemu topanky, varila) i ked pomaličky ale ajtak, potom som sa skoro pos.... od strachu, čo sa mi stalo. takže ODDYCHUJ a vylihuj aspon tie dva tyždne. drž sa a ozvi sa nam potom...

cathy77
16. máj 2010

denne, blahoželám ku koľajničkám 🙂 nech už je všetučko v poriadku 😉

denne73
autor
16. máj 2010

Dakujem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

janirea
18. máj 2010

cathy,,,to som ani nevedela, ze po 16 tt sa kyret menej odporuca 😅 ,,,mne automaticky hned po prijati do nemocky bolo povedane, ze kyret bude,,, no ale co uz, hlavne, ze sme v poriadku
treba oddychovat, to ano,,,tiez som mala take navaly, ze este stastie ze som bola doma, ale uz je dobre, uz som po 4 tyzdne

denne,,ako ciarocky? robila si dalsi test?,,,nech pekne silneju 🙂

vlasa
20. máj 2010

ahojte baby,mam to za sebou,no nic moc,ale chvalabohu to islo na prvy krat,vraj maly zazrak,malokedy sa to stava.mne kyret nerobili,aj ked nemam este stiahnutu maternicu,doktor mi to neodporucal.domov som dostala injekcie oxytocinu a za desat dni kontrola.ale dost sa bojim,lebo moc lezat nemozem pri mojej troj rocnej dcere a krvacam dost,tak snad neskoncim zase v nemocke.inak,bola som v ruzinove a celkom dobre.tak dakujem,ze ste mi drzali palce 😵 neviem ci budem mat odvahu na dalsie tehu 😢

cathy77
20. máj 2010

ahoj vlasa, bohuvďaka, že to šlo "hladko"... super, že Ti nerobili kyret, aspoň Ti nemali "šancu" porušiť endometrium, čo sa niekedy žiaľ stáva a potom môže byť problém s dorastaním atď. Skus sa šetriť, určite dvihaj malu len v nevyhnutných prípadoch, lebo sa zleješ a budeš hojenie maternice len a len predlžovať. Mne sa to ako som pislala stalo cca 3x a potom som krvacala-špinila 14 dní. takže šetri sa maximalne ako sa len dá. držím palce. PS a neboj, odvážiš sa. Po čase určite. Túžba zvíťazí nad strachom i ked ten strach bude stale zízať z pozadia a už to nikdy nebude také ako predtým...

lucia20
20. máj 2010

cathy, ja som tiez uvazovala, ci sa odvazim na stvrte, aj ked sme nemuseli absolvovat UPT, je mijasne ze uz ziadne dalsie tehu nebude pohodove.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre