Utrogestan a tehotenstvo

barbora0308
28. okt 2021

Ahojte, dnes mi moj lekar predpisal utrogestan, kedze som tehohotna a spinim, mam zasebou uz aj jeden potrat. Predpisal mi davkovanie 2-0-2 oralne. Dala som si prvu davku 2 tabliet a je mi brutalne zle... Uz asi 2 hodiny sa ledva viem pohnut, neskutocne sa mi toci hlava a mam aj taky neprijemny tlak v hlave, nehovoriac o nevolnosti a blbom pocite v zaludku. Hned som volala svojmu gynekologovi, ci je toto normalna reakcia a on mi povedal, ze tazko povedat, kedze som utrogestan este nebrala, ze si uz dalsiu davku dnes nemam dat a ze mam skusit jednu tabletku rano a uvidime ako sa po nej budem citit, ked tak mi predpise nieco ine. Mate prosim nejake podobne skusenosti s utrogestanom? Chvilami som mala pocit, ze odpadnem, az sa mi zahmlievalo pred ocami. :( Dakujem za spatnu vazbu!

babyjune
28. okt 2021

Ja beriem utrogestan 3x denne jednu tabletku, ale takéto stavy som nemala ani raz. Občas sa mi trochu točí hlava a občas mi je nevoľno, ale nie je to nič dramatické. Uvidíš zajtra, či to bude lepšie, ak si dáš iba jednu tabletku namiesto dvoch.

barbora0308
autor
28. okt 2021

@babyjune dakujem za spatnu vazbu.

mirka2405
28. okt 2021

@barbora0308 …ja som ho uzivala vaginalne…

e1i
28. okt 2021

@barbora0308 po utrogestane ustne podanom je to normalne tie stavy. vtedy ho zvacsa doporucuju uživat vaginalne

barbora0308
autor
28. okt 2021

@mirka2405 ano, vsimla som si tuto moznost v pribalovom letaku, ale moj lekar mi predpisal peroralne uzivanie.

e1i
28. okt 2021

@babyjune davkovanie by som nemenila,nemuselo by to dopadnut dobre. skor zvazit vaginalne uzivanie.

barbora0308
autor
28. okt 2021

@e1i zjavne to budem musiet prekonzultovat s mojim lekarom.

e1i
28. okt 2021

@barbora0308 v car to davaju normalne a prednostne vaginalne kvoli tymto stavom. ja som po vklade uzivala dokonca 4-2-4 som si vkladala

babyjune
28. okt 2021

@barbora0308 ja ešte doplním, že ho užívam ráno a naobed vaginálne a večer perorálne. Tak mi kázala moja dr.

barbora0308
autor
28. okt 2021

@e1i myslis, ze to mam skusit vaginalne? Ja len, ze pokial mi to nenariadil takto lekar, tak mam predtym celkom respekt...

babyjune
28. okt 2021

@e1i ale veď jej sám doktor povedal, nech si dá len jednu tabletku namiesto dvoch. 4 tabletky denne perorálne je konská dávka.

e1i
28. okt 2021

@barbora0308 ano,vstrebe sa potrebne mnozstvo, ostatne vytecie. doporucujem intimku

e1i
28. okt 2021

@babyjune
evidentne si nemusela riesit problem s otehotnenim a IVF. standardne sa to takto dava po vkladoch do 12 tt za postupneho znizovania aby sa tehotenstvo udrzalo. viem co hovorim a mm je farmaceut. a pisala som ze 4-2-4 som si vkladala, nikdy som utrogestan nejedla.. prave preto som uzivala aj na upravu cyklu ten,namiesto duphastonu ktory mi rozhadzal pecenove testy na roky.
tiez som pisala ze car davaju prednostne vaginalne uzivanie pre lepsie vstrebanie a menej zataz na pecen

babyjune
28. okt 2021

@e1i kedze sama beriem 3x denne utrogestan, tak asi nebudem mat prave bezproblemove tehotenstvo. Ale tato diskusia nie je o mne.
Len som zdielala svoju skusenost s utrogestanom.
A nevsimla som si, ze by autorka riesila davkovanie po IVF, ja som sa vyjadrovala k tehotenstvu po prirodzenom otehotneni.
Kazdopadne, ja by som riadila tym, co mi povie moj gynekolog, a nie tym, co mi poradili na MK.

e1i
28. okt 2021

@babyjune ja zas popisujem tiez len svoju skusenost.

nikde som jej nepisala ze si ma davat 4 tbl ustne. to bolo vysvetlenie tebe. ak to precitas este raz a pomaly pochopis ze pri tychto stavoch to dr doporucuju vkladat

barbora0308
autor
28. okt 2021

@e1i @babyjune Dakujem este raz za vase prispevky. Otehotniet som otehotnela prirodzene. Skusim zajtra tu jednu tab. rano a ak mi stale bude blbo, tak samozrejme preberiem moznost vaginalneho uzivania s mojim lekarom.

ailiba
28. okt 2021

@barbora0308 môže sa to stať, najmä počas tehu. Ja progesteron vkladám do pošvy... Ak len slabo spinis, tak skus. A je aj progesteronovy krem, tým sa potieraju prekrvene časti tela. Je ale drahší.

nikpa
28. okt 2021

@barbora0308 treba dávať vaginálne. Neviem prečo ti to lekár nenavrhol keď si mu volala ako ti je

barbora0308
autor
28. okt 2021

@nikpa tiez ma to celkom prekvapuje, kedze som si medzitym precitala viacero diskusii a mam pocit, ze 80% zien tento produkt uziva vaginalne... 🤷

ailiba
28. okt 2021

@barbora0308 ono aj vaginálne sa lepšie vstretáva, lebo nejde cez pečeň. Utrogestan sa normálne môže vkladať.

nikpa
28. okt 2021

@barbora0308 ja som ho tak vkladala vaginálne celé tehotenstvo, 2 ráno a 2 večer.

barbora0308
autor
28. okt 2021

@nikpa @ailiba @babyjune @e1i
Baby este dodatocna otazka, utrogestan co ste brali/beriete bol 100mg/tab alebo 200mg/tab? Az teraz som zistila, ze su dve rozne...dakujem

ailiba
28. okt 2021

@barbora0308 ja beriem progestranell, ale tiež je to progesteron a 200ku. Ale vkladám.

e1i
28. okt 2021

@barbora0308 ja som mala 100 mg 4-2-4. ak by dali 200vku tak by bolo 2-1-2
ty mas ktory

barbora0308
autor
28. okt 2021

@e1i ja mam 100mg

babyjune
28. okt 2021

@barbora0308 ja mám 200mg /tab (3x denne)

dejna_
28. okt 2021

@barbora0308 kľudne daj vaginálne dokonca lekári hovoria že je to vraj účinnejšie 🤔...inak ja som brala tiez orálne a ja som mala poraď závrate ..hodinu až dve som ležala a točil sa so mnou celý svet ..po čase to prešlo ale dnes dávam už vaginálne

michaela789
29. okt 2021

Ja som si vkladala, presne kvôli tomu aby sa predišlo nevolnosti. Čudujem sa, že tvoj lekár ti neodporucil túto metódu. Pri vkladaní aa žiadne takéto príznaky nevyskytujú, akurát je to trochu nepríjemné lebo nadmerný výtok ale to sa v pohode vyrieši intimkou....

baribe
2. nov 2021

Baby prosim vas, ak mate zvysny utrogestan pred expiraciou na predaj,odkupim ho. Ďakujem

7miska1
27. júl 2022

Mate niekto prosim Utrogestan 200 mg? Potrebovala by som 2 balenia. Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre