Utrogestan - kombinované užívanie

16. feb 2024

Ahojte, doktor mi ho kazal uzivat v tehotenstve, a sa pytal ako chcem. Lebo sa obidvoma sposobmi.

Mozem rano a na obed cez usta, a vecer vaginalne? Ci sa takto nemoze?

liviiiiii
16. feb 2024

Myslím že môžte ale najúčinnejšie je to zo spodu

liviiiiii
16. feb 2024

@liviiiiii ja som užívala progestanelle väčšinou ústami pretože mi nerobil žalúdočné problémy. Teraz mám problémy 😃 a ľutujem že som nebrala od spodu. Od kedy berem od spodu krčok sa mi prestal skracovať. Ale to je moja osobná skúsenosť 🙂

autor
16. feb 2024

@liviiiiii ano? Takze radsej zo spodu? Dobre teda, jedine, ked nebudem moct, tak ju zhltnem.

cookie29
16. feb 2024

vaginalne... je to neprijemne ++ ale nema to vedlajsie ucinky. nejde len o zaludocne problemy, ale aj o mozne bolesti hlavy, zavrate, nevolnosti a pod...

sendyle
16. feb 2024

Ja som si to davala vaginalne lebo cez usta ked som si to dala som sa do pol hodiny citila ako nafetovana😄

liviiiiii
16. feb 2024

Noo podľa mojej skúsenosti ano.. ako vravím keď som ich brala cez usta tak mi nič nebolo ani závrate bolest hlavy nič ale nemali taku účinnosť skôr som mala pocit že som ich brala zbytočne 😃 keďže teraz sa ten krčok už nemení a doteraz sa skracoval takže radsej zo spodu. Síce to je otrava tak používam intimku. Ale tiež keď napr idem na poradňu tak rano dám sprchu a zhltnem ked viem ze ešte niekam idem po poradni viem že doktorke to nevadi ale ja sa cítim “špinavá”😃

autor
16. feb 2024

@cookie29
@sendyle
@liviiiiii tak si to tam vopcham. 😅

autor
16. feb 2024

@liviiiiii
@sendyle
@cookie29 teraz pozeram na krabicke, ze je tam napisane oralne. 🥲

liviiiiii
16. feb 2024

To nevadi že tam píše ústne 🙂 môžeš si to tam teda vopchať ako si napísala 🤣 kľudne bez strachu🙂
Ja aj teraz beriem antibiotika ktoré sa majú brat orálne a musím ich brat od spodu.

sendyle
16. feb 2024

To nevadi

autor
16. feb 2024

@liviiiiii
@sendyle vazne? Niekde som citala, ze ak oralne je napisane, tak sa nemoze davat dole

liviiiiii
16. feb 2024

Vážne 🙂 kľudne môžeš pozri keby sa to nemohlo tak ti dr nepovie že večer môžeš vaginálne 🙂

autor
16. feb 2024

@liviiiiii no, najprv sa opytal, ako chcem a potom vypisal. 🫠

autor
16. feb 2024

@liviiiiii teraz som bola v lekarni sa opytat, a ze tie stare sa mohli, ale teraz tie nove su uz separovane. Teda bud oralne alebo zo spodu. 🤦🏻‍♀️

liviiiiii
16. feb 2024

Tak to ja už netuším 😃 niesom lekárnik no opýtala by som sa lekára v tomto prípade alebo teda aké predpísal tebe. Kvôli čomu ti ich predpísal vlastne ?

autor
16. feb 2024

@liviiiiii kvoli tehu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre