icon

Užívanie Zodacu počas tehotenstva pri alergiách?

avatar
simonka40
26. jún 2026

Dobry den, prosim Vas uzivali ste zodac pocas tehotenstva, ked ste mali alergie? Dakujem za odpoved

anonym_025ada
26. jún 2026

Ja som užívala v oboch tehotenstvách od cca 20. týždňa. Snažila som sa byť na čo najnižších dávkach, užívala som polku tabletky večer a ak bolo treba tak druhú polku ráno.

anonym_4f6c98
26. jún 2026

Ano brala som normalne 2xdenne celu tabletku uplne normalne (len si nepamatam ci to bol Zodac ci Zenaro, viem ze jedno z toho je preferovane v tehotenstve ako lepsia volba).
Pri druhom tehotenstve mi dokonca vsetky alergie "zmizli". Pri tretom sa vratili 😅

anonym_4b2ee7
26. jún 2026

ano, normalne som ho uzivala. pre babatko je lepsie eliminovat alergicke reakcie dovolenymi liekmi, ako trpiet a telo malo stres. mne sa ale prave alergia pocas tehotenstva o nieco zjemnila

avatar
zuzka2662021
26. jún 2026

Ahoj. Ja skm tiez uzivala loratadin

anonym_743bd0
26. jún 2026

@simonka40 užívala som zenaro, ale má veľmi podobnú účinnú látku ako zodac. Mám silnú alergiu, nedokážem bez liekov existovať. Doktorka mi povedala, že keď benefity užívanie prevyšujú negatíva, tak ho mám v tehotenstve užívať. Asi ho neužívaš z rozmaru. Poraď sa preventívne s lekárom.