V noci mi tŕpnu ruky. Je to normálne?

doliva
25. mar 2013

Je prosím vás normálne že mi v noci trpli ruky??? úplne ma až kosti boleli som v 5 mesiaci.

allias20
25. mar 2013

neviem ci je to uplne normalne, ale aj mne trpli. s tym nic nenarobis... ale pozitivne na tom je, ze uz mas viac nez polovicu tehotenstva za sebou 😀

nikolka2
25. mar 2013

Ahoj , ja som mala problem udrzat pohar v ruke ...vsetko mi vzdy padalo z ruky ...krce v nohach ked som rano vstavala ,,,no podla mna je to normalne 😉

peggy589
25. mar 2013

mne trpli ruky takmer cele tehulkovanie,najhoršie to bolo ku koncu tehu to som nemohla ani spavat...🙂

milka1978
25. mar 2013

@doliva a berieš magnézium? toto ti pomôže

janaalzbeta
25. mar 2013

.....ja som to tiež mala.....bolo to nepríjemné.....skús sa opýtať svojho obvodného či gynekológa...aj magnéziummmm. No mne to nepomohlo....

simca06022011
25. mar 2013

Ak nemas problemy s chrbticou tak to bude asi len tehu vec.. daj si magnezium ak neberies, ak beries opytaj sa lekara ci nemas brat viac

jarka0812
25. mar 2013

aj mne třpli. veľmi. stáva sa to, dieťatko tam "zavadzia" a môže byť pricviknutý nejaký nerv... Brala som Magnebe6 aj injekcie, ale nič nepomáhalo. Mne to trvalo ešte asi 6 týždňov po pôrode. Chválabohu, že už sú poštolky na suchý zips, lebo tie klasické by som nezvládala. Ale so zapínaním dupačiek medzi nôžkami som sa potrápila.

stojdulka
26. mar 2013

mne trpnu tiež, dosť ma to obťažuje no dr. ma ubezpečila že to je tehotenstvom a potom sa to upraví

paula321
26. mar 2013

ahoj aj mne tŕpli ruky moja doktorka mi povedala, že to je z chrbtice, ale nie je to tak nakoniec mi známi doktor povedal že to opúchajú zápestia a začala som brať magnézium po týždni bolo po tŕpnutí aj bolesti, len neviem koľko tabletiek som brala denne asi tri. Ale musí to byť MAGNESII LACTICI 500mg nie šumáky. Tak skús mne to super zabralo. Lenka

alcapalca
26. mar 2013

mne trpnu vkuse, najhorsie to bolo, ked uz maly bol na svete a v noci sa zobudil na papkanie, ja som si ho vobec nemohla dvihnut, pretoze obidve ruky uplne zmeravene, stale som mala strach ze mi spadne,,,,a doktori, že to je z krčnej chrbtice......dnes ma maly 4,5 roka a roky mi trpnu stale, skoro kazdu noc :(

mauzi
26. mar 2013

môže to byť aj niečo so štítnou žľazou....tu pomáha calcium, ale treba sa spýtať nejakého lekára

yennn
26. mar 2013

každopádne to povedz pri najbližšej poradni. Môže to byť náhoda, že sa to objavilo teraz, keď si tehu, môže to mať aj neurologický pôvod (v závislosti od toho, či ti trpnu prsty, prípadne ktoré alebo celá ruka a pod. napr tzv. karpálny tunel)

mimamimi
28. mar 2013

Tŕpnutie rúk je celkom bežné, mne tŕpli už pre tehotenstvom, teraz je to ešte horšie, zvyčajne to ide od chrbtice a v tehotenstve máš záťaž na chrbát poriadny, ešte ti môže bruško tlačiť na niektoré orgány a podobne. Netráp sa nad tým, nič vážne to nie je.

jedina30
28. mar 2013

aj mne trpli ruky,ale sem-tam som si dala sumivy magnezium a niekedy to preslo..nepchala som do seba ziadne tabletky Magnezia...sumak neuskodi..velmi mi chutila mineralka Magnezia-jemne perliva..a potom som uy tie trpnutia nemala..skus 😉

12smile12
28. mar 2013

Ahojte , aj ja mam tento problem , len mne trpnu teraz a nie ked som bola este tehotna ... aj nohy mi trpnu aj ruky , dokonca niekedy až tak strasne , že ked vstávam v noci k malej tak sa mi podlamuju kolená .... neviem čím to je ...

raa2
3. apr 2013

je to normalne, aj mne trpli v noci a preslo to az po porode, nic sa s tym nedalo robit, ja som od 30 tyzdna nespavala skoro vobec, co mi tak ruky trpli...pri druhom tehu sa to chvalabohu nezopakovalo. spavala som tak 3-4 hodky za den ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre