Varixy v tehotenstve

lunas
19. máj 2012

Nájde sa niekto na debatu o kŕčových žilách v tehotenstve? Som v 7. mesiaci, a mám zasiahnutú celú nohu od členka až hore po rodidlá. Mám to také hnusné, že som z toho veľmi nešťastná. Vyzerá to tak odpudzujúco, že nemôžem mať ani krátku sukňu. Užívam Detralex, ale nepomáha. Je tu niekto s týmto problémom?

lajdacka
7. máj 2013

Ahojte dievčata chcela by som sa opytat som v 13tt a mam krčove žily bola som aj na operacii pred 3 rokmy ale teraz ako som otehotnela sa mi zase vytvaraju a puchnu dost nohy. A moj gynekolog mi dal ANAVELON aby som užyvala 2,1tabletu. Ale tam na letačiku sa piše ža sa nesmie užyvat do 3mesiaca a potom len po konzultacii z lekarom. Sice mi to predpisal a že to nema vplyv ale aj tam mam z toho obavy či to mam vobec začat užyvat. Budem moc rada ked mi poradite za odpovede dakujem.

maragn
7. máj 2013

Ahojte, ja som uzivala cyklo 3 fort, a ako tak a teraz po porode venoruton( ten sa moze az od 4 mes. S dovolenim lekara) inak jmne detralex tiez viditelne nepomahal, ale venoruton ano.

maragn
7. máj 2013

A este pitny rezim, ak som menej pila, zily boli vystupene ak dost tak sa dalo.

biancabiba
13. jún 2013

Ahojte. Ja mam rovnaky problem. Krcovu zilu na lavej nohe od 20tky, objavila sa mi tesne potom ako som dobrala antikoncepciu Diane 35. Mam ju 14 rokov a tiez odkladám operáciu, kedže by sme chceli babo a viacerí doktori odporučili operáciu az po tehotenstve. Neviem si však predstaviť aké to bude, keď noha ma nehorázne bolí už niekoľko rokov , najmä ak sa mení počasie alebo počas menstruacie alebo ak je príliš teplo . Tiez mam samu hrcu hlavne na lytku a cítim si ju az hore ku rodidlám. Na Stehne to zatial nie je vidno, len tie bolesti su blbé. Poraďte či to zvládnem ako tehotná alebo je lepšie na operáciu pred tým ako otehotniem. Navyše kompresné neznesiem, mala som pocit, že sa udusím, cítila som to na pľúcach. Operáciu odkladám aj pre iné potiaže, preto by som najradšej absolvovala operácii čo najmenej ...

gabuci
30. okt 2013

@lajdacka síce reagujem až neskoro,len som hľadala tu taku nejaku tému na Anavenol a podobne,tak som ťa tu našla.Ja som už staršia,prvýkrát som rodila pred 15-mi rokmi,ale som brala ten Anavenol a bola som s ním spokojná.Ked sa dobre pamätám tak som brala bud 2x1 či 3x1.A ty si to začala brať potom ked si sa na to pýtala?Či si to vymenila na niečo iné?Ja neviem,niekde chvália ten Detralex,skúsenosti s tým nemám,ale akurát som bola u lekárky a znovu mi dala ten Anavenol,len teraz už 3x2,tak preto som išla hladať na nete kto ako to užíva a či pomôže.(Samozrejme nie som tehotná,len počas tých rokov,tie žily sa mi vrátili a škaredšie.)

farmaceutka2013
22. dec 2013

Som študentkou 3.ročníka Farmaceutickej fakulty odboru zdravotnícke a diagnostické pomôcky. Tento dotazník je súčasťou mojej bakalárskej práce a je vytvorený preto, aby som zistila úroveň správnosti používania kompresívnych pančúch a odpoveď na otázku o nesprávnom používaní kompresívnych pančúch. Dotazník je anonymný. Prosím Vás o maximálnu úprimnosť pri vyplňovaní. Vyplnenie tohto dotazníku Vám zaberie približne 10 minút. Prosím o vyplnenie celého dotazníka.
V prípade otázok a nejasností ma neváhajte kontaktovať- jana.korcova3@gmail.com
https://docs.google.com/forms/d/1mOaNRlGaWUE2x2...

mirkaaaa3
31. jan 2016

Ahojte, mozte mi poradit,kde kupit pancuchy a aku znacku. Dakujem 🙂

barbora_789
26. mar 2016
Používateľ barbora_789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od barbora_789.

na varixy na nohach pomoze aj kostihoj natrhaťa obviazať na noc, aj vykladanie a vmasirovanie specialnych gelov kremov (ja natieram priessnitz na zily a cievy)

mmaattuuss
3. jún 2016

Ahojte. Mala som cervene metlicky niekde na nohach asi uz v 15tich. Pri prvom porode celkom v pohode, zily sa zhorsili pri druhom a brala som detralex. Teraz som asi zase tehotna, myslite, ze sa to moze este zhorsit? Mala niektora uz pri viacerych tehotenstvach krcove zily? Ako ste zvladali tehotenstvo?

jankalac
6. jún 2016

@mmaattuuss ahoj. Ja mám žily od mlada, podedila som po mamine... prvé tehu bolo ok, po druhom pôrode som chodila k cievnej, pri porode mi žila na stehne praskla a veľkú modrinu som mala. Postupne sa noha zlepšila, nosila som pančuchy, pichala si fraxiparin . Pri treťom tehotenstve mi žily zas začali nepekne vykukat, boleli, chodila som k cievnej na častejšie kontroly, brala detralex, pancuchy.... po pôrode zas trochu ulava, zlepšenie.... malá bude mať 2 roky, a pomaly začínam rozmýšľať nad operáciou.... aj ked má trochu odrádza fakt, te mamina má žily operovane a po roku žily naspäť... snáď medicína pokročila a doktori urobia maximum......
A závidím každej jednej ženskej čo problémy so žilami nemá a môže nosiť kratasy, sukničky 🙂

katkaan
14. júl 2016

Ahojte, Ja som si pomohla laserom ale bez operácie,ale nedá sa to v tehotenstve, ak chcete dám Vám kontakt v správe

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre