Vedľajšie účinky Bioparoxu

tamdia
5. sep 2014

Ahojte, srdečne pozdravujem všetky mamičky. Poprosím ak máte niekto skúsenosti s užívaním Bioparoxu v tehotenstve a objavili sa u vás nejaké jeho vedľajšie účinky, poradte mi. Som v 26 týždni. Ja som ho začala užívať dnes, lebo mám zapálené hrdlo a dva dni som ležala v horúčkach-až 39 stupňov. No na dlaniach a na chodidlách sa mi objavili nepríjemné a na dotyk bolestivé červené vyrážky. Môže to byť od Bioparoxu? Na príbalovom letáku sú tieto prejavy zaradené medzi veľmi zriedkavé, tak neviem...
A druhá vec, že som začala kloktať so šalviovým čajom, ale som tu našla na MK tému, že vraj šalvia by sa nemala v tehotenstve užívať vôbec. Ani to kloktanie sa nesmie. Ďakujem za vaše rady.

sissmiss
5. sep 2014

@tamdia salviu jednoznacne neprehltaj, mierne kloktanie myslim neublizi, ale teda zarucit sa ti za to neviem. Ked pises ze horucka a vysypala si sa, nie je to ten virus, usta noha ruka ci ako sa vola? Ja som bioparox v tehotenstve brala, jedine ma trocha dusil, ale inak na hrdlo zabral, a vysyp som nemala.

eunomia
5. sep 2014

Tiez si myslim, ze je to ruky nohy usta.

tamdia
autor
5. sep 2014

Prosím vás a čo je to za vírus - ruky nohy ústa? Ešte som o ňom nepočula.
Ale ti vyrážky sa nemali objaviť potom už súbežne aj s tou horúčkou?

tamdia
autor
5. sep 2014

už som o tom našla niečo, ale ja v ústach nemám, a dúfam, že ani mať nebudem... 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre