Veľké bolesti krížov v 15. týždni

tweexe
10. okt 2020

Ahojte, idem si k Vám po radu. Som skoro v 15tt a už druhý deň mam silné bolesti v krížoch. Začalo ma to bolieť v strede - taka tupá, občas paliva, pichava bolesť, teraz to prešlo na ľavú stranu a mám ťažkosti pri chôdzi - začala som krivat, musím sa obcas pridrziavat nábytku, najhoršie je sa postaviť na nohy. Pri chôdzi ma to občas tak zabolí, že ma ľavá noha pustí až skoro do podrepu.

Viete mi poradiť niečo na to? Mali ste s tým skúsenosť? Ako ste to riešili? Dali Vám niečo? Ja neviem... Suché teplo, náplaste, maste...? Či to mám len nejako pretrpieť?

Dakujem Vám 🥺

deti95060810
10. okt 2020

nemáš náhodou chytené močové cesty? pozri čo cikáš - aký máš moč. V lekárni dostať papieriky na test moču....

tweexe
autor
10. okt 2020

@deti95060810 ahoj, nie, nie som ani prechladnuta, moč je OK,ani ma nepali.

nely1704
10. okt 2020

@tweexe odporúčam cvičenia pre tehotné! Mne to veľmi pomohlo. Minimálne raz do týždňa...a to ma striekalo až do nôh. Podľa mojich skúseností, 10- 15 min. pri youtube nestačí 😄 normálne chodím na tehot cvičenia a je to bomba. Su to cvičenia na kríže, panvove dno, boky ..

noami12
10. okt 2020

@tweexe ahoj toto som mala ja teraz v 15tt a bola to obličkova kolika, tiež som nebola prechladnuta. Neviem v noci ci spis dobre, ale ja som musela spat v polosede lebo to bola veľká bolesť a pri chôdzi som chodila zhrbena, nedokázala som sa vyrovnať.

tweexe
autor
10. okt 2020

@nely1704 ja cvičím, ale včera, keď som cvičila, tak som nezvladala ani tie cviky, kde sna leží na chrbte, lebo to je pre mňa nemožné pokiaľ nemám hore nohy. 🥺 pohyby panvy a podobne cviky boli tiež dosť bolestivé, ale snažila som sa pokiaľ sa dalo sa aspoň ponatahovat. Boli to speci cviky na uvoľnenie chrbtice a krížov. 🙂

tweexe
autor
10. okt 2020

@noami12 ahoj, ďakujem za reakciu. Ja sspim v pohode, akurát muskm spat na boku, nemôžem ležať rovno, lebo to je bolestivé pokiaľ nemám nohy vo výške.
Ono je aj ten problém, že ja mám dosť úzku panvu a boky, asi to už začína pomaly pracovať a posúvať sa.

veronikat9
12. okt 2020

@tweexe Ahoj, som v 20. tt a presne toto isté mám :( ked nerobim nic, oddychujem tak to je v pohode.
Ale ked zacnem napriklad varit a som na nohach viac tak konec.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre