Vysadenie antidepresív počas tehotenstva

keira13
5. sep 2023

Ahoj ženušky je tu niektora ktora vysazdala pocas tehu alebo ako zistila ze je tehu lieky antidepresiva ? Kazdej jednej dakujem za zdielanie skusenosti ….
Nakolko som zostala tehu dr mi nakazal vysadit lieky antidepresiva ale som vylakana ako to bude bez nich je tu da aka mamicka a ako to zvladla dakujem 😏💕

deti95060810
5. sep 2023

väčšinou tu ženy píšu že mali povolené ad počas tehu... čo to máš za lieky?
ak budeš vysádzať tak pomaly - min. mesiac. Ale to ti dúfam lekár povedal.
nepovolil ti ani magnézium? alebo budeš brať homeopatika?

fialova36
5. sep 2023

Ja. Brala som ich síce kratko a nizku dávku, 50mg. Najprv 2 tyzdne som mala 25mg a potom už nič.

keira13
autor
5. sep 2023

@deti95060810 ahoj prave ze mam po stvrtkach vyzadzat do uplna .. ze ked je zena tehotna nesmie uzivat ziadne antidepresiva zostala som taka vylakana prerozeskoro 5r som uzivala sertralin 50 … cakala som ze aspon nieco vic povie ale nic ze len vysadit a ze sa tesia …

keira13
autor
5. sep 2023

@fialova36 a ako si to zvladala

marhulka13
5. sep 2023

@keira13 ja tiež beriem tie isté lieky a brala som ich ajnpocas tehotenstva

keira13
autor
5. sep 2023

@marhulka13
Ahoj a si liecena u psychiatra ? Ja ked som sa kedy si snim bavila povedal ze su ad ktore sa aj pocas teho a dnes mi povedal ze ked ze som tehu ze sa lieky musa vysadit po stvrtkach urcite …
Som prekvapena pretoze neviem si seba bez predstavit ….
Myslela som teda ze ad sa mozu ale asi nie ze uplne uz ako krajny pripad aby sa neposkodilo dieta … neviem fakt

keira13
autor
5. sep 2023

@deti95060810 homeopatika asi nezaberaju ci ? Mne jedine co zaberalo boli prave tieto ad
A som v soku ze ich mam vysadit 😀😃
Preto hladam zenusky ci maju aj oni taku skusenost … ako ako to riesili

deti95060810
5. sep 2023

sú lekári ktorí sa zaoberajú homeop...treba vyskúšať...
to lekár ťa poslal bez liekov? a čo v prípade zhoršenia stavu?

keira13
autor
5. sep 2023

@deti95060810 to vobec nepovedal len ze vysadzat po stvrtkach 2 tyzdne mam kontrolu tak som sa pytala ci mam prist ze ked chcem mozem 😀 tak ze ano pridem som vravela neviem budem sa ho dalej pytat ze ak sa to zhorsi co dalej ja som bola naozaj vtom ze ad sa mozu aj v tehu 😃😃😃☹️😏

deti95060810
5. sep 2023

@keira13 to nie je dobrý nápad ....tie ad.😉

deti95060810
5. sep 2023

vieš názov lieku?

fialova36
5. sep 2023

@keira13 vieš čo ja som sa na to pýtala 3 lekárov. Všetci mi tvrdili, že môžem ich brat ďalej. Akurát môj gyn povedal, že ich mam vysadit, lebo sposobuju u dietata vo vyssom štádiu tehotenstva problémy s plucami. Tak som išla k neurologovi a ten povedal, že ich môžem brat ďalej. Ale teda záleží na mne ako si trufam. Tak sme sa dohodli, že skúsim znizit dávku a potom úplne vysadit. Nemala som žiadne problémy po vysadeni, iba cca týždeň také ako elektricke vyboje v mozgu. Ci ako to popisat🙈

marhulka13
5. sep 2023

@keira13 ano, bola som. Tiez mi poradil ich v prvom tehotenstve vysadiť, no to bolo veľmi zle rozhodnutie
V druhom som ich brala prero cely cas

keira13
autor
5. sep 2023

@fialova36
@fialova36 Tak ze si uplne bez nich ? A nejake ine si nemala uzkost panika alebo take nic ? A zvladla si porod ako? A po porode ?

keira13
autor
5. sep 2023

@deti95060810 sertralin 50 som mala a ze mam po stvrtkach znizovat a vysadit uplne

keira13
autor
5. sep 2023

@marhulka13 ja som prve tehotenstvo ok ale po porode som ich zacala brat az doteraz … a prekvapil ma ze vysadit bojim sa uzkosti a paniky a zlych myslienok … ale tak asi treba skusim vysadit
A tebe co to robilo po vysadeni a kedy si znova nasadila zi zlata ze pises svoju skusenost 🌸

deti95060810
5. sep 2023

@keira13 môže ťa prekvapiť nespavosť a úzkosť

marhulka13
5. sep 2023

@keira13 ak chceš, napíš radšej IP, lebo tu to veľmi nechcem písať

3009
5. sep 2023

@keira13 hľadaj iného psychiatra, určite sú AD, ktoré berú tehotné počas celého tehotenstva, dokonca aj počas dojčenia. Nenechaj sa odpinkať. Tvoje zdravie je prvoradé.

mamuch321
5. sep 2023

to je hlupost, sertralin je AD prvej volby u tehotnych a nemusi sa automaticky vysadzat, konzultovali sme to so psychinou aj s klinickou farmakologickou

mamia85
5. sep 2023

@mamuch321 úplne suhlasim, ja som obe tehotenstva brala sertralin 50mg pod dozorom primarky psychiatrie ktorá je u nás kapacita. Mesiac pred porodom som znizila na 25mg a 2 týždne pred som vysadila aby deti nemali abstinencne príznaky. Tehotenstva boli bezproblemove a detičky sú chvalabohu zdravé.
@keira 13, mala by si to konzultovat s inym psychiatrom, lebo toto je hlupost co ti tvoj povedal. Prvoradé je aby si ty bola v poriadku a potom bude aj tehotenstvo aj dieťatko. Drzim palce.

keira13
autor
6. sep 2023

@3009
@mamia85
@mamuch321
Ženušky dakujem vam za vase skusenosti
💜❤️💜❤️💜❤️ste naozaj super
Skusim to ako mi povedal na tych 25 ked to bude ok skusim vysadit a uvidim ako mi bude
Ak by sa stav zhorsoval tak by som trvala natom aby mi nieco nasadil …
Len jasne povedal v tehotenstve sa nesmu ziadne
A len v nevyhnutnom pripde cca keby sa matka chcela zabit alebo podobne tak vtedy daju inak ze to moze mat vpliv na plod …
Tak skusim a baby tie co ste vysadzali alebo uplne vysadili mam tu nejake ako ste to zvladali??? 💕

mamuch321
6. sep 2023

@keira13 ja som vysadila tak nejak neplanovane v polke augusta, ked sme boli na dovolenke, lebo som na to proste zabudala a potom som si povedala, ze mne je tak dobre a mam okolo seba taku podporu, ze to skusim este raz (skusila som vysadit hned ako som otehotnela, ale do dvoch tyzdnov mi bolo horsie) - teraz som v 28tt a je mi stale dobre bez nich, ja som ale dlhodobo mala uz len udrziavaciu davku 25mg. Akonahle by mi bolo horsie, nasadila by som opat. Moja dr planovala vysadenie par tyzdnov pred porodom, ako pise @mamia85

veron8883
7. sep 2023

@keira13 ahoj ja som pred tehotenstvom brala escitil hneď som ho vysadila a bolo mi fajn . Teraz som v 6 mesiaci ale prišli trochu problémy kvôli bývaniu a a necítim sa vôbec dobre uvidím ešte ako budu ďalšie týždne keď nie budem to riešiť .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre