Výsledky z krvi na Downov syndróm 1:38

rybkoava
18. jan 2024

Dobrý deň mám 37, tento týždeň mi vyšli výsledky na Dawnou syndróm 1:38 a zároveň mi prišli výsledky z NIFTY PRO, tie sú všetky úplne v poriadku. Na ultrazvuku v prvom 1 trimestri bola prítomná nosova kostička. Idem na genetiku, tam počítam, že má pošlú na odber plodovej vody. Zvažujem že to odmietnem. Ako Vám vyšli výsledky z odberu plodovej vody?

adonish
19. jan 2024

@rybkoava tripple test na Downov syndróm mi vyšiel 1:30. Mala som 32 a v čase pôrodu 33. Pôvodne som chcela ísť na krvné testy, muž veľa čítal odborné články, hľadal info (bol ťažký covid, nikam sa nedalo dostať) a po všetkom sme sa rozhodli pre amniocentezu. Bola som v Trnave, ani som o nej nevedela. Zároveň som sa objednala k MUDr. Grochalovi do Martina. Všetko vyšlo v poriadku a máme zdravé 2,5 ročne dievčatko ❤️

dorothee
19. jan 2024

Neviem kam pojdes na genetiku,ale dost tam tlacia na ten odber plodovej vody..Vlastne to cele na genetike bol uplne zbytocne straveny cas ked sme tam boli,kedze sme vedeli ze na amnio nepojdem,iba milion otazok a tot vse…Viac doktorku zaujimalo ze moja starsia dcera sa narodila s jednou vyvojovou chybou ako cele testy na downov syndrom..
Inak mam styri deti a vsetkym styrom vysli zle vysledky na pravdepodobnost na downov syndrom,vsetci styria su zdravy..
V tvojom pripade by som sa drzala tych Nifty testov a nepodstupila amnio iba nejake kvalitne 3D sono,ktore by ked tak mohlo ukazat nejake sprievodne znaky DS aj menej invazivne ako amnio…

rybkoava
autor
19. jan 2024

@dorothee idem na sono dr. Grochalovi, ale najskôr má čaká genetika. Už pri prvotrimestralnom morfologickom ultrazvuku bolo vidno nosovú kostičku, ale bola som u iného dr. aj keď tam bola tak mi povedal, že tak skoro sa nedá na 100 % vylúčiť dawnou syndróm. On mi povedal, že aj tak nič není na 100 %, že sa rodia aj ženám ktoré mali všetky výsledky v poriadku choré deti. Jedine prečo zvažujem amnio, je že ak by ho aj malo, mala by som čas sa s tým vysporiadať.

sofia1979
19. jan 2024

@rybkoava preboha dievča čo to za lekári, že ťa tak strašia. Ja som rodila v 40tke prvé nifty ok porodila som zdravú dcérku. Nešla by som do amnio.

danyelia
19. jan 2024

Ahoj, ja som mala tiež podozrenie na DS, ultrazvuk v poriadku, drahý Trisomy test som odmietla, lebo druhá lekárka mi povedala, že je to zbytočné, môj lekár -pôrodník a primár mi povedal, že on by svojej manželke amnio nikdy nedovolil, dieťa mám zdravé...

dorothee
19. jan 2024

@rybkoava ak zvazujes amnio,musis zobrat do uvahy to je 1% rizika ze to sposobi potrat.Takze 1 zena zo 100 po amnio potrati.Ak si planujete babo nechat tak ci tak,myslim ze je to zbytocne riziko..My sme mali pri najmladsom synovi zle testy plus mal na srdci nieco co mavaju downici,k tomu podla dr moj trochu vyssi vek..amnio sme odmietli,sono v 20tt dopadlo v poriadku,syn sa narodil zdravy..

rybkoava
autor
19. jan 2024

Ja mám už pocit, že lekári len strašia a tehotenstvo není najkrajšie obdobie ženy, ale nočná mora. A to som strašný kluďas, že má fakt malo čo rozhádže. Rodina a v robote mi už "nadávaju", nech sa vrátim do normálu. Žiadny alkohol cigarety ani nič podobné, muž darca krvi s plaketami. Ešte aj mesiac pred otehotnením mi zhodou okolností robili podrobný krvný obraz kvôli zavratom. Krv ako 18 tka. Dr odporučila cvičiť, že to môže byť od chrbtice a veru bolo cvičím aj teraz počas tehu. Cítim sa dobre, malé sa v brušku mrvi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre