Vysoký cukor nalačno v tehotenstve

tinka1234567
27. aug 2021

ahojte odkedy si meram cukor 3 dni mala som hodnoty nalacno 7.2 6.9 a po 11hod nejedenia 5.9, myslite ze sa to da upravit stravou alebo su potrebne lieky?

barus26
27. aug 2021

@tinka1234567 určite to ries s dr.. Nie je to sranda a hlavne v tehotenstve .. a napr. 2 hodiny po jedle máš aký?

pribinak
27. aug 2021

Samozrejme, že sa to dá upraviť stravou, ale určite volaj doktorke

tinka1234567
autor
27. aug 2021

@barus26 ona ma už kontaktovala a musím brat lieky večer ale veľmi sa mi to nepáči radšej by som to skúsila prv stravou.. Hodinu po jedle mam ok, do 7, cely deň..

tinka1234567
autor
27. aug 2021

@pribinak
ona ma už kontaktovala a musím brat lieky večer ale veľmi sa mi to nepáči radšej by som to skúsila prv stravou.. Hodinu po jedle mam ok, do 7, cely deň..

pribinak
27. aug 2021

@tinka1234567 určite tu veľa bab poradí ohľadne stravy. Skús zatiaľ vynechať všetko z bielej muky, chlieb je ideálny rázny, spaldovy, tiež vynechaj biele rožky, biele cestoviny, ak chceš napr sladiť kávu, kup si umele sladidlo.
Skvela je napr ryža natural, ale nie každému chuti
Mäso rob na prirodno.
Jogurt biely s čerstvým ovocím, lebo tie ovocné sú veľmi sladké.
Celkovo môžeš sledovať obsah cukrov na obaloch

tinka1234567
autor
27. aug 2021

@pribinak biele pecivo nejem vobec ani biele cestoviny a sladke tiez uz nie, cez den mam cukor ok aj po vecer ale len rano je vyssi ako ma byt...tak neviem ci posluchnut doktorku a zacat uz brat lieky alebo to skusat este nejak upravit

pribinak
27. aug 2021

@tinka1234567 tak by som poslúchla doktorku, zdravie je to najdôležitejšie

mimi2120
27. aug 2021

Paneboze ženy, berte v tehotenstve lieky čo Vám predpise lekár. Tehotenská cukrovka je veľmi nebezpečná pre bábätko. A nie, nestačí iba upraviť stravu. Musíš brat aj lieky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre