icon

Vyššie riziko Downovho syndrómu: Otázky a skúsenosti

avatar
simonka40
Včera o 11:17

Dobry den, prosim Vas ake mate skusenosti ak vam vyslo vyssie riziko na downow syndrom narodilo sa dietatko zdrave? A ake riziko vam vyslo? Dakujem za odpovede

anonym_dfc49e
Včera o 11:20

@simonka40 mne 1:16 a dieťatko zdrave

anonym_9c6efe
Včera o 11:27

@simonka40 1:14 bábätko zdravé

anonym_e698fa
Včera o 11:30

@simonka40 išla som na trisomy testy = jednoznačný vysledok

anonym_948593
Včera o 11:44
@anonym_e698fa

@simonka40 išla som na trisomy testy = jednoznačný vysledok

@anonym_e698fa ja som si tiež dala urobiť testy ale nifty pro. Kamarátky stresovali že im povychadzali zlé výsledky z tých testov čo robia u gynekológa hoci bábo by bolo zdravé. Za mňa asi najlepšie si priplatiť a urobiť tie testy

avatar
patta89
Včera o 11:48

Mojej kamoske minuly rok vyslo vyssie riziko, dala si spravit NIPT test, kde tie vysledky potvrdili...potom isla na amniocentezu a nakoniec na potrat.
Ale dufam, ze to Tvoj pripad nebude

anonym_dd2acd
Včera o 11:55

@simonka40 Nám žiadne testy nerobili, gynekológ na USG nevidel nič podozrivé. DS zistili až po narodení.

avatar
michaela329
Včera o 11:59

Mne vyšli falošne negatívne a bábätko malo záväzné poškodenia z genetického syndrómu. Takže tým testom neverím. Daj si urobiť radšej Nipt a choďte na dobré morfo sono k odbornikovi, držím palce.

anonym_080e2c
Včera o 12:03

1:18 dieta zdrave.

anonym_6beedd
Včera o 13:32

@simonka40 1:2, dieťa zdravé

anonym_48bc91
Včera o 13:56

Zbytočné nejaké testy. Nám vyšlo všetko krásne , ukážkovo - dieťa má PAS.
Sedíme roky na opatrovateľskom - nemáš kde dieťa dať.

avatar
michaela329
Včera o 14:00
@anonym_48bc91

Zbytočné nejaké testy. Nám vyšlo všetko krásne , ukážkovo - dieťa má PAS.
Sedíme roky na opatrovateľskom - nemáš kde dieťa dať.

@anonym_48bc91 prečo by mali byť zbytočné akékoľvek testy? Ak sa niečo dá zistiť, je dobré to vedieť dopredu. V každom prípade. PAS sa zistiť dopredu nedá, no ak sa niečo dá - a v prípade NIPT a morfo utz celkom presne a bezbolestne, tak to môže pomôcť.

anonym_c6cf0f
Včera o 14:16
@patta89

Mojej kamoske minuly rok vyslo vyssie riziko, dala si spravit NIPT test, kde tie vysledky potvrdili...potom isla na amniocentezu a nakoniec na potrat.
Ale dufam, ze to Tvoj pripad nebude

@patta89 potrat pre DS?

avatar
patta89
Včera o 14:18
@anonym_c6cf0f

@patta89 potrat pre DS?

@anonym_c6cf0f ano...ona sa nechcela starat o chore dieta s DS

avatar
luckabj82
Včera o 15:16
@anonym_6beedd

@simonka40 1:2, dieťa zdravé

@anonym_6beedd klobúk dole 👌,že si neisla na POTRAT,tak je to s tými testami🤷

anonym_4e1d01
Včera o 15:31

Mne 1:320, a nakoniec to bol naozaj Down syndrom, mala som 25 rokov

avatar
veselo_neveselo
Včera o 17:43

@simonka40
Ved z toho vysledku vies : ak mas 1:40, tak jedno dieta zo 40 s rovnakym vysledkom krvnych testov bude mat diagnozu, a ostatne nie.
Moze ti byt uplne jedno, ako to mali ostatne - ty stale mozes byt ta jedna.
Daj si spravit dodatocne testy, ak chces mat vyssiu istotu. Nic ine ti nepomoze. Delit sa tu o skusenosti budu prevazne zeny, co mali deti zdrave aj s nizkymi pravdepodobnostami, tak to vzdy byva...

anonym_6beedd
Dnes o 11:28
@luckabj82

@anonym_6beedd klobúk dole 👌,že si neisla na POTRAT,tak je to s tými testami🤷

@luckabj82 Dala som si urobiť ešte trisomy testy a morfologicky ultrazvuk, oboje mi vyšlo negatívne.

avatar
ivinkapink
Dnes o 21:29

Je uplne jedno co ti vyjde..otazka je PRIJMES to dietatko take ake je?
Mne vysiel na DS 1:25 , ale rozhodla som sa pre nasho syna..

anonym_258bf3
Dnes o 22:04
@ivinkapink

Je uplne jedno co ti vyjde..otazka je PRIJMES to dietatko take ake je?
Mne vysiel na DS 1:25 , ale rozhodla som sa pre nasho syna..

@ivinkapink nie, kto by chcel také dieťa? Nikto, ÚPT je riešenie