Z odberu v 12 tt mám pozitívnu toxoplazmózu, veľmi sa bojím

isabels
21. jan 2020

Ahojte, som v 14tt, v 12 tt mi robili klasicke krvne odbery na rôzne choroby, a dnes mi zavolala sestrička že mi vyskočila toxoplazmóza 😔 veľmi sa o dietatko bojim, neviem ci som ju niekedy uz prekonala. Zvierata cely zivot obchadzam oblukom ale viem ze to moze byt aj z masa alebo zo zle umytej zeleniny.vo štvrtok mam ist na krv znovu.. Mate niekto s tymto skusenosti? A ako to potom vsetko dopadlo? Dakujem..

nicolhrbata
21. jan 2020

@isabels ahooooj ja som v 8tt ja som práve dnes kvôli tomu bola u infektologa mala som to zvýšené povedal mi že niekedy dávno som to prekonala že to človek o tom ani nevie a prekoná to a mala som to fakt dosť zvýšené a povedal že tým že som to prekonala je všetko okey. Neboj sa nič to bude všetko okey. Netreba sa báť. Ja som sa tiež veľmi bála ale zbytocne

isabels
autor
21. jan 2020

@nicolhrbata to dufam😏 citala som si ake poruchy to moze babu sposobit ked sa to dostane v 1. alebo 2.trimestri a nie je to nic dobre😔.. Teraz uz len vydrzat na dalsie vysledky a dufat ze uz som ju raz mala

nicolhrbata
21. jan 2020

@isabels chápem je to strach ale myslím si že keby je to reálne teraz niekedy tak sa dajú na to lieky aby bolo všetko okey a to sestrička nevie či to bolo prekonané dávno alebo teraz niekedy ? Držím palce určite to dobre dopadne

gebrielka1
22. jan 2020

@isabels
Ak sa potrebuješ s niečím poradiť, tu je link na infektologičku - odborníčku na toxoplazmozu a iné infekcie v tehotenstve, veľa mamičkám uz pomohla a zachránila veľa detičiek, tam kde iní lekári z nevedomosti radšej odporúčali potrat...
http://toxoplasmoza.cz/?page_id=7

deti95060810
22. jan 2020

ja som mala ale až v 3 trimestri...Dali mi lieky a bolo to všetko ...Dcéra ja v poriadku...

dzinka777
22. jan 2020

ahoj. ja som mala to isté,bola som na infekčnom a povedali,že som ju už dávno prekonala a ani som nevedela o tom 🙂 ale ja som zo zvieratami vyrastala 🙂

miskamilka
22. jan 2020

Zalezi ake protilatky ti v krvi nasli, ci IgG alebo IgM. Ak boli zvysene iba IgG a IgM nizke, to znamena, ze si ju niekedy prekonala a neohrozi to teba ani babo. Aj ja to tak mam. Ak IgM, to znamena akutnu toxolazmozu, ktoru prave mas a to moze byt problem.

isabels
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gebrielka1
1. feb 2020

@isabels napíš Marketke, ona je doktorka infektologička, špecializuje na na toxoplazmozu u tehotných , ona ti poradí
http://toxoplasmoza.cz/?page_id=7

gebrielka1
1. feb 2020

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre