Zamlčaný potrat

wewuliatko174
15. aug 2018
wewuliatko174
autor
15. aug 2018

Ahojte neviem ci by vedel niekto poradit bola som na prvom sone,7+1tyzdenaj aj babo takm sedelo..ale nebilo srdiecko...poslali ma do nemocnice buduci tyzden na potrat..viem ze uz som zacala vlastne 8 tyzden..tazko sa s tym zmieruju ked vam v ten iaty den povedia dvaja doktory ze srdiecko nebije a mate prist na kyretaz ..je to hlupe..ale boli to a je to tazke..je mozne ze bi este srdiecko zacalo bit???

meredith83
15. aug 2018

@wewuliatko174 :( je mi to velmi luto. mas pravdelne cyklusy a vies kedy ovulujes? Ja som mala podobnu situaciu ale je neovulujem pravidelne takze mi povedali nech pridem o 10 dni. Bohuzial sa ich diagnoza potvrdila. Ked chces pockaj tyzden a chod znovu.

janula12345
15. aug 2018

@wewuliatko174 myslim ze srdce bije cca v 8 az 9 tt. Ale viem co prezivas, mala som to 3x. Kazdopadne, nesla som na kyretaz, pockala som si, kym odislo prirodzene. Vlastne aj gyn volila tento sposob, cakala radsej cca do 9 tt aby si bola ista, ze naozaj akcia srdiecka neni a az potom odporucila kyret. Drz sa.

katarinafa
15. aug 2018

@wewuliatko174 ja som bola v nemocnici na izbe s pani, ktora bola 8tt. a takisto preto ze este babatko nemalo akciu srdca. Doktori cakali do 10tt. ze ak sa dovtedy nerozbehne tak kyretaz.
Ja som zas v 8tt. mala zretelnu akciu srdca a v 10tt. zamlcany potrat

wewuliatko174
autor
15. aug 2018

@janula12345 praveze son bola vtom ze od 6 tyzdna bije..pri dcerkw ziaden problem..mam si vybavit anestestezIoga a utorok nastup do nemocnice. Myslite ze sa da dohodnut co ak by sa srdiecko zacalo bit..chytam sa tu poslednej nadeje a neviem ci zbytocne..vraj sa to muselo stat len teraz niekedy ze velkostne sedi..neviem ak to je potrat a nic sa nezmeni nieje zbytocne a nebezpecne mat takto v sebe plod..cyklus nemavam vzdy pravidelny ale priblizne viem kedy son mala ovulaciu

lady911
15. aug 2018

@wewuliatko174 ahoj, aj ja som si tým prešla. V nemocnici ti spravia ešte utz, či srdce bije alebo nie a až potom sa ide na zákrok. Ja som už bola v 10 TT. A keď som sa prebrala z narokozy, som nechcela ani žiť.

wewuliatko174
autor
15. aug 2018

@lady911 kamaratka mi hovorila tiez ze jej robili predtym sono,ze mam natom trvat pre istotu

meredith83
15. aug 2018

@wewuliatko174 Ja som cakala na prirodzeny potrat 4 tyzdne po potrvdeni zamlcaneho potratu. Nic as mi nestalo tu v Irsku uprednostnuju prirodzeny postup aj ked by som uz tak dlho necakalo bolo to velmi tazke na psychiku! Takze pockat tyzden -2 by nemal byt problem. Je mi to luto ale ver mi dostanes sa s toho. Je to velmi tazke ale cas to zahoji.

wewuliatko174
autor
15. aug 2018

@meredith83 dakujem...je to hlupe ale ked som natrafila na par unikatnych pripadov ze zacalo bit srdiecko neskor..ja neviem..nema to logiku..ale ak by tu bola mala sanca ze sa to zmeni..podvedome sa toho drzim co ak..poplakalii sme si s muzom..dietatko bolo chcene a milovana a ak nie teraz tak neskor to vyjde

meredith83
15. aug 2018

@wewuliatko174 Poviem ti pravdu logiku v rom nehladaj. Ja som tiez chodila po forach ako posadnuta ale vo vnutri som vedela ze to sono neklame. Aj tak som dufala. Malo to byt moje prve. Po dost dlhom snazeni a trapeni a proste to nemalo byt. Ja som mala utechu v tom ze nebola srdecna aktivita takze nebol tam vlastne zivot. Ale to bola moja interpretacia. Aj tak som to chcela nechat na prirodu. Ale neradim tak dlho cakat. 4 tyzdne bolo prilis aj mi dlhsie trvalo sa zotavit z kyretu...

wewuliatko174
autor
15. aug 2018

@meredith83 dakujem......len sa mi tomu nechce verit...furt sa mi to prehrava v hlave..na jednej strane je lepsie ked to je takto na zaciatku ako neskor..ale boli to ...bol to taky sok..

selest
15. aug 2018

Nieje to hlupe. My sme cakali 2 tyzdne a sono aj tak nic dobre neukazalo. Ale aj tak som nesla na kyretaz a cakala som kym sa to rozbehne samo. Stale sme dufali co ak :( viem ako vam je :( zazili sme to dvakrat raz dokonca na 12 tt sone nam povedali ze je zle. Skoro sme si vyplakali oci :( a na treti krat to uz vyslo a uz len cakame posledne dni kym sa narodi. Prajem vam nech to dopadne dobre ❤

wewuliatko174
autor
15. aug 2018

@selest dakujem a drzim palce..doma mam uz jedno krasne 4rocne dievcatko..bolo to take bezproblemove tehu aj porod vsetko tak lahke ze stale tomuto neverim...este keby to prislo same ale tato kyretaz bojim sa..piton cakat a potom sa znova snazit

nini1010
15. aug 2018

V prvom rade,nechcem ti robit ziadne zbytocne nadeje ale bolo to tvoje prve ci druhe sono?7+1 by som bohorovne neposielala na kyret.mali by ti spravit este raz kontrolne sono pred zakrokom v nemocnici,ale na tvojom mieste by som pockala tyzden a isla este raz na sono.keby nebola akcia srdiecka v napr.8,alebo by bol plod na urovni co ja viem 4.tt ok,ale toto prilis hranicna doba na to aby som sla hned na kyret.ja by som trvala na druhom sone s odstupom tyzdna.presla som zamlcanym potratom 2 krat.je tu na mk viacero zien ktorym sa objavila akvia srdiecka neskor ako 7+1 a maju deti.ale nechcem ti davat zbytocne nadeje.

bmiroslava
15. aug 2018

pred zákrokom urobia ešte sono pre potvrdenie, podľa vlastnej skúsenosti viem, že je lepšie to riešiť skôr, rýchlejšie sa zotavíš a aj na psychiku je to lepšie... srdiečko je vidieť asi od 5tt mne to povedali v 8tt a bol piatok... v pondelok som nestihla predoperačné, keďže som prišla 5 minút po 9 a hneď v tú noc som dostala ako keby pôrodné bolesti a krvácala som ale plod nešiel... strávila som deň v nemocnici a to sme mali v sobotu svadbu.... psychicky som bola na dne, ale stále som si vravela, že to tak malo byť, teraz mam nádherné 2 deťúrence ale spomínam aj na to prvé, zapálim sviečku, modlitba a je to fajn

wewuliatko174
autor
15. aug 2018

@nini1010 toto bolo moje uplne prve sono...tak utorok by son mala ist do nemocnice a kamaratka kt.si tym presla mi hovorila ze jej pred zakrokom robili este sono..a ze by som mala trvat este na sono este pred zakrokom..lebo ona maka napr.dva tyzdne pozadu plod..tiez si nechcem robit zbytocne nadeje ale rozhodla som sa ze zakrok nepodstupit pred kontrolnym sonom pre istotu..myslim ze je to najlepsie..nadej mala ale uz lked podstupit taky zakrok nech viem stopercentne ze to je spravne

wewuliatko174
autor
15. aug 2018

@bmiroslava dakujem....

nini1010
15. aug 2018

@wewuliatko174 mne sa 2 krat stalo,ze som prisla na sono 6+3 alebo 6+7 a srdiecko nebilo.o tyzden uz bilo a samozrejme nezisim kedy zacalo ale proste nemusi sediet tyzden tehotenstva,nikdy nevies.nechcem ti robit ziadne nadeje ktore by ta boleli ale proste toto je prilis hranicny termin,trvaj na dokladnom kontrolnom sone hoc len pre pokoj v dusi.

wewuliatko174
autor
15. aug 2018

@nini1010 dakujem...budem urcite..aj ked nadej je mala..ale ked uz mam absolvovat nieco taketo ako kyretaz chcem mat istotu tiez...

marylynn
15. aug 2018

@wewuliatko174 ahoj, je mi veľmi ľúto čo prežívam, dobre to poznám...
Ja mám za sebou jedno čo odišlo samo (porovnateľné so silnou menstruaciou, len mam traumu z toho, že to vypadlo do záchoda, vieš, že som splachla bábo na ktoré som sa tak tešila...) a jeden kyret. Na sone nebolo srdiečko, bábo bolo velkostne menšie, vôbec nevyzeralo, že sa to rozbehne samo a ja som proste nechcela mať v sebe mŕtve bábätko 🙁 Tak na druhy spravil kontrolné so no môj lekár. A odporučil mi súkromnú kliniku, keď nechcem čakať. Vzali ma ešte v ten deň, tiež spravili kontrolné sono. Poobede som šla domov.

wewuliatko174
autor
15. aug 2018

@marylynn to to ma prenasleduje ze mam v sebe estedo utorka babo ktore vlastne nezije..ale na druhej strane je to cestve boli to..a samozrejme v kutiku duse si hovorim ze ked som 7+1 co ak srdiecko moze zacat bit..hlupe a naivne..a le beha mi tato myslienka hlavou

marylynn
15. aug 2018

@wewuliatko174 chápem... Ale vo svojom vnútri vieš ako to je.
a ak ta trápi čakanie, tak si zavolaj, že chceš kontrolu skôr, doktor pomeria či bábo narástlo.

haanovajana
15. aug 2018

@wewuliatko174 treba ist na kontrolne sono,pred zakrokom.

zlatkapaps
16. aug 2018

@wewuliatko174 Tak to mi je velmi luto ☹☹ Zavolaj lekarovi, ze to chces cim skor, oni ti pred tym este spravia kontrolne sono, alebo vyuzi sukromnu kliniku, tam to budes mat asi najrychlejsie. Teraz je to este cerstve a ine bude, ked uz budes vediet, ze to dietatko nenosis uz pod srdieckom. Potom sa uz len s tym nejak vyrovnat a zmierit a dufat, ze sa vam coskoro podari vynosit zdrave babatko. Prajem vela stastia ❤

anabella111
21. aug 2018

Ja 2 x....prvý krát.. kyret odporucany hned na druhý den..sama som citila..ze sa nieco stalo...a po tom rychlom kyrete som citila prazdno a klamlivy pokoj...emocie ma prepadli necakane az par tyzdnov po...ked mi to po tej rychlej akcii lekara akosi doslo...Nedavno druhy krat..jeden tyzden vsetko ok...dalsí (9)...bez akcie..navrh primara o dva dni na kyret..(ale v tomto pripade..tiez som este pred sonom citila..ze sa nieco stalo..kym mi vypisovali teho knizku..tri krat som ziadala kontrolne sono)....kyret som posunula..o viac ako tyzden..sestricka opoznamkovala..ci chcem prist na hukackach...ten tyzden a pol..som citila..ze teho. neuspesne..ale ja som to psychicky akosi z hodiny na hodinu prijala..a ku koncu som uz tuzila..aby bolo po zakroku..Ked to pisem..znie to chladne..nebolo..ten cas medzitym bol neskutocna pomoc...a dalsia uz samotny zakrok..ked som sama citila..ze je najvyssi cas...tesne pred nim este kontrolne sono..ale ja uz som necitila neistotu..co keby....A dodam este....pri prvom neuspesnom teho....kym bolo este vsetko v poriadku..len navsteva nemocnice koli krvacaniu..som musela presviedcat dvoch lekarov o tom ..ze som tehotna..ja som tvrdila...ze som..lebo to citim..oni ze nie...lebo to nevidia..druhy den..potvrdenie teho. z krvi...a oznanenie..ze som si to nevymyslela....A ano poznam osobne zeny..ktore citili..aj pri ziadnej akcii na sone..ze dietatko je v poriadku...tak ako ja som citila..ze nie je...Z vlastnej skusenosti odporucam ponechat si urcity cas medzi nalezom..a kyretom...z viacerych dovodov..A este nieco..tie sona (s malou vynimkou). .do 3-4 mesiaca povazujem za tragediu ...Jeden tyzden vsetko ok dalsie sono po tyzdni....zivotna facka v pár sekundach...ziaden cas na pocitove prijatie reality...pasova vyroba..bum..si z kola von....Este je to ine snad v pripade..ked zena neciti svoje tehotenstvo..nie je citliva na zmeny ..taku skusenost ja nemam...

34michaela
21. aug 2018

Mrzi ma to.Presla som si potratom tiez.Jeden vecer ma prijali stym ze som krvacala 12tt,dr vravi ze srdiecko nebije uz pravdepodobne 2tyzdne,druhy den rano ma cakala kyret ale chvilu predtym som ich prosila este o sono ci nahodou.No bohuzial nic.Drz sa

jamimka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
wewuliatko174
autor
17. sep 2018

@jamimka hm ja som po zakroku krvacala..a cely tyzden po..boli tam take krce ako pri menzese chvili aj viac..kyret som maliia vo 8...

wewuliatko174
autor
17. sep 2018

@jamimka ked som nemala problemy ani horucku na kontrolu az po prvej ms

jamimka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre