Zápal sedacieho nervu v tehotenstve

shandy137
25. mar 2023

Ahojte maminy, prosim o tip k moznej ulave, spojenej s bolestami pri zapale sedacieho svahu, zial vraza mi to do pravj nohy a uz mi robi velky problem na nu dostupit a prejst na wc.
Dnes ma poslali z pohotovosti na Kramaroch domov, ze v 29t tehotenstva nebudu riskovat liecbu na babatko a mam len vydrzat.
Prosim o moznu radu ako prist k ulave...
Pripadne, kde by sa dali zapozicat, kupit barle este dnes? Vyzera ze to je hladanie ihly v kope sena takto cez vikend :(

nikpa
25. mar 2023

@shandy137 nepoteším ťa, ja som tak preplakala v posteli asi 2 týždne a ani na to wc som nemohla prejsť. Tiež mi nikto nič nedal, obvodná že mám si dať Paralen 🙄 natierala som si hrejivu konskú masť a suché teplo, to mi robilo dobre. Volako to vdaka tomuto prešlo asi za 2 týždne a chvalabohu do pôrodu už som takú krízu nemala.

amelie2017
25. mar 2023

Och, uprimne ta lutujem. Ja si tiez prave prechadzam tymto, len nastastie nie som tehotna. A ta najhorsia bolest uz je za mnou. Mne viac ako lieky zabralo suche teplo. Ani inekcia od bolesti mi nezabrala. Mam taky elektricky vybrevny vankusik, tak na nom som si prdel hriala a konecne ulava.

bolarazjedna
25. mar 2023

V 3.trimestri už väčšina analgetiká
je naozaj kontraindikovana. Paracetamol ale môžeš, užívaj pár dní pravidelne, tak ako píše v pribalivom letáku, ak užiješ toho mali, nemusí sa dosiahnuť terapeutická hladina a nepomôže ti. Taktiež magnézium pôsobí dobre na uvoľnenie stuhnuté ho svalstva.
A suché teplo na bolestivé miesto.
Ale je možné, že dieťa ti tlači na nerv a budeš mat ťažkosti az do pôrodu.

ivangeline
25. mar 2023

A nemozes proste oddychovat? Posledne 2m som to mala aj ja pri 2.tehu.

bolarazjedna
25. mar 2023

@shandy137 ešte ma napadlo Ozonicon emulgel. Dá sa to použiť aj v tehotenstve aj počas dojčenia. Ja s tým nemám skúsenosti, ale raz sme sa bavili s kolegami lekármi, oni mali veľmi pozitívne recenzie.

andy37
25. mar 2023

Ten ozonicon odporúčam. Síce ja som to nemala také vážne že by som nevedela chodiť ale po pár dňoch mi to prešlo. Bola som na začiatku tehotenstva.

enoula
25. mar 2023

Mozno pozri sciatica pain na YouTube cviky. Casto sa vyskytuje v tehotenstve a tie cviky pomohli

hygienka
25. mar 2023

Sú na to cviky, ako ho uvoľniť. Mňa keď bolí, cvičím a pomáha to celkom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre