Zápal v moči v tehotenstve + mykóza

eevicka83
11. máj 2013

ahojte. potrebujem poradit. uz dva dni som v noci mala take bolesti v podbrusku a krizoch a dost vyrazne ale viac v noci. isla som na pohotovost lebo som v 17tt tehotenstva a lekar mi zobral krv aj moc a z mocu vyslo ze mam nejaky zapal... boli ma aj podbrusko robil mi aj sono babetko je v poriadku len sa bojim ze nakolko som mala aj palenie a svrbenie v posve ci mi tie bakterie nemohli prejst odtial do mocoveho mechura a ci to neublizi babetku. som v takom strese... a pritom v zivote som nemala zapal mocovych ciest ani nic podobne... ale tie mykozy ma trapili a teraz v tehotenstve tiez a mam aj taky biely a niekedy zltkasty vytok.. dr. to nejak extra neriesiel ale teraz ked ma boli to brucho tak ma to riadne stve...nemali ste to niektora ? teraz nevedia ci mi dat antibiotika lebo ze musim prist este raz na vysetrenie mocu a musia ho dat na 3 dnovu kultivaciu.... mna asi porazi co sa bojim aby bolo male v poriadku...

xlucia
11. máj 2013

@eevicka83 chod zajtra do lekarne, kup si specialne probiotika na zenske problemy. drzia sa v chladnicke, maju taky cerveny vrchnak, teraz si neviem spomenut nazov
tiez si tam hned kup aspon dve flase brusnicoveho dzusu BEZ AKEHOKOLVEK pridavku cukru, ried jedna ku jednej a pi kolko vladzes
to ti na tie tri dni len pomoze, potom uvidis ako dalej

zivika
11. máj 2013

@eevicka83 v prvom rade sa ukludni, ak aj mas zapal mocoveho mechura, babatko to neohrozuje 😉 ale dolezite je, aby sa s tym nieco robilo, lebo nelieceny zapal by mohol prejst na oblicky a to uz by problem mohol byt...ja som presla tazkym zapalom mocovych ciest v 14tt, musela som aj brat atb (zinnat) a tiez som popri tom mala aj mykozu, takze presne viem, ako sa citis...tych atb som sa velmi bala, ani som ich najskor nechcela, ale zapal neprestaval, len sa zhorsoval, bolesti boli uz neznesitelne,tie kultivacie, o ktorych pises mi robili tri krat, kym som suhlasila, lebo vysledky sa nezlepsovali... tak som ich nakoniec brala...vela pi, nasad probiotika (dophilus ma aj specialne pre zeny so zapalom moc. ciest, alebo mykozou, jedny sa volaju super dophilus, druhe woman dophilus)...nakup brusnice v akejkolvek forme a krize a brusko drz v teple, mozno ti to aj same ustupi...a mykoza tiez v tehu nie je nic vynimocne, nech ti dr. nieco predpise...mne sa osvedcil gynazol...drzim palce, nech si rychlo fit 😉

memory97
11. máj 2013

@eevicka83 Evicka tie bolesti mozu byt kludne z toho zapalu. Bakterie presli asi aj do moc. mechura, ked citis palenie a preto to boli. Skus si kupit susene brusnice, tie su na zapaly mocovych ciest vyborne a v tehu sa mozu a ak by nepomahalo, tak aj lieky na baze brusnic su dobre na zapaly z lekarne, treba len povedat, ze si tehu a farmaceutky ti radi poradia 🙂. Ten vytok hovori o tom, ze je tam zapal a treba to preliecit. S vytokmi som mavala aj ja velke problemy a pri druhom tehu mi velmi pomahali gely na intimnu hygienu a vraj je dobre obmedzit aj sladke a vela cukru. Babatku to zatial neublizi, nemusis sa obavat, akurat dodrz pokyny lekara, babo je uz vyvynute, myslim tym, ze uz je z neho mala bytost 🙂, cize sa mu uz liekmi neublizi akurat pomoze, aby ti ten zapal nesposoboval bolesti.

eevicka83
autor
11. máj 2013

veeeelmi vam dakujem za reakcie som trosku kludnejsia no kym to nebude o.k. budem sa bat lebo ja som hrozny bojko.. neviem presne ci je to zapal moc. mechura ale dr. mi hovoril ze to treba este raz vysetrit no ale bolia ma aj krize dost. a picha dole v podbrusku. najviac ma stve ze sa neliecila ta mykoza a ci to ta nemohla sposobit. NO ja som si myslela ze ten zvyseny vytok co mam je v tehu bezny aj podla toho co som citala tak som cakala a nechcela som velmi uzivat nic., no ale dr sa tiez tvaril ze to je bezne a tak.... ja som mu to hovorila... dufam ze to bude o.k. zajtra bezim do lekarne dnes som si dala aj obycajny biopron probiotika ale zajtra hned kupujem ine. ked som dnes videla to male na sone ako sa tam vrtelo tak sa tak o neho bojim... ale musi byt vsetko o.k.!!

eevicka83
autor
11. máj 2013

@zivika a ake si mala prosim ta bolesti ? kde ta to najviac bolelo?

lucinka1552
11. máj 2013

Ja ti poradím niečo čo robila moja mamka aj babka ešte ked mali zapal močových ciest a bábätku tým neublížiš nijako. Stačí si len dať do hrnca uvariť väčšie množstvo zemiakov v šupke, uvarené scedíš, popučíš ich a od polpasa uplne naha nadol sa opašeš dekou tak aby bola deka až po zem a hned nad tie popučene zemiaky sa rozkročíš aby ta para zo zemiakou sa udržiavala pod dekou a smerovala hore k tebe. Ked už prestane isť para, tak potom takto zakrutená do deky ešte nejaký čas ostaň aby si bola v tom teple.Je to zaručený recept starých mam a aj ja to mám už odskúšané. Uvidíš ako sa ti potom uľaví.

lucinka1552
11. máj 2013

@eevicka83 Ja ti poradím niečo čo robila moja mamka aj babka ešte ked mali zapal močových ciest a bábätku tým neublížiš nijako. Stačí si len dať do hrnca uvariť väčšie množstvo zemiakov v šupke, uvarené scedíš, popučíš ich a od polpasa uplne naha nadol sa opašeš dekou tak aby bola deka až po zem a hned nad tie popučene zemiaky sa rozkročíš aby ta para zo zemiakou sa udržiavala pod dekou a smerovala hore k tebe. Ked už prestane isť para, tak potom takto zakrutená do deky ešte nejaký čas ostaň aby si bola v tom teple.Je to zaručený recept starých mam a aj ja to mám už odskúšané. Uvidíš ako sa ti potom uľaví.

krasneleto
11. máj 2013

@lucinka1552 popucit v supke? a stat vlastne nad hrncom zabalena v deke, nieco ako ked si naparujes tvar a si zakryta uterakom? ibaze tu je deka a naparujes sa zdola? pytam sa jak magor len nech to nepokaslem

lucinka1552
11. máj 2013

@krasneleto ano normalne daj variť zemiaky so šupkou a uvarene popuč ale hned ked ich popučíš tak sa zabal od pasa dole dekou až po zem a na zem daj hrniec stými zemiaky a rozkroč sa nad ne bez nohavičiek normalne naha aby ta para zo zemiakov unikala do teba a potom ked prestane isť z nich para tak neodkryvaj sa hned, zostaň tak aspon pol hodinky potom v tej deke zabalena, posed si alebo lahni si takto....ano ako keby si sa zdola naparovala 🙂 vážne to zaberá aj ked sa nachladíš a chodíš často cikať .

krasneleto
11. máj 2013

@lucinka1552 dakujem, takyto navod po lopate som potrebovala ... dakujem

lucinka1552
11. máj 2013

@krasneleto aj susede som to poradila lebo nedokázala somnou vypiť kavu, každe dve minutky utekala na WC, ked to spravila presne tak ako som písala, potom už bolo dobre ani raz počas mojej navštevy unej celý večer ani neodbehla na WC

krasneleto
11. máj 2013

@lucinka1552 super.. a nemas aj nejaky domaci recept ako vypiect z mykozou:? obmedzit cukor, muku, sladke , nenosit tanga atd.. tie zaklade pravidla poznam aj vsetky mozne diety, aj to ako sa jej zbavit vnutorne... skor nieco co som este neskusila.. nejaky odvar, zapar, kupel alebo nieco :D

lucinka1552
11. máj 2013

@krasneleto Tak na mykozu nič domáce nemám, ale od prveho tehotenstva som ju mavala raz ročne ale odkedy používam Lactacyd Femina emulzia odvtedy sa my mykoza neprejavila. Nepoužívať žiadne sprchové gély ani mydlá !!! Vyskúšala som aj ine emulzie na intímnu hygienu ale nebolo to ono...umňa Lactacyd vyhrava na celej čiare , a ked maš mykozu tak sa poriadne ňuou poumývaj, nechaj ju chvilku pôsobiť a potom opláchni.

lucinka1552
11. máj 2013

@krasneleto fuuu tak toto som nepočula čo píšeš 🙂 ale hlavne nosiť len bavlnené prádlo!!! a čo je najhlavnejšie pri každých antibiotikách nezabúdaj na probiotiká!!! musia byť , lebo aj tým sa ta mykoza prejaví ked ich pri antibiotikách neužívaš.

lucinka1552
11. máj 2013

@krasneleto stale ked je oslabená imunita tak mykoza ma zelenu, je to mrcha ktorá len nato čaká 🙂 stopni ju probiotikami 🙂

zivika
12. máj 2013

@eevicka83 tak mna vtedy tiez bolelo snad vsetko, ale najhorsie boli asi krize, fakt som ledva chodila a do toho aj podbrusko, no a cikala som "ziletky", takze kazda navsteva wc bola so slzami v ociach, ale cim viac som pila, tym to cikanie bolelo menej...mne dr. aj predpisala take sirokospektralne atb, ktore som si akoze mala dat v pripade, ze by sa mi stav zhorsil, kym budu vysledky z kultivacie a na dalsi den som aj pri tych bolestiach mala strasne nutkanie si ich dat, ale vydrzala som, lebo som sa bala, ze nezaberu a potom budem musiet brat zase dalsie, no a bala som sa, aby som tym neuskodila babatku...neboj, tie bolesti nesuvisia s babatkom, su z toho zapalu, je to sice velmi neprijemne, ale neboj, ked sa to vylieci, bude to dobre 😉
este ma napadlo, ze dr. mi hovorila, ze tie bakterie sa mozu dostat do mocovej rury pri sexea oni prejdu do mocoveho mechura...takze je vraj je dobre sa po sexe vzdy vycikat, aby sa bakterie vyplavili a tiez ze je dolezite zvlhcenie, lebo cim vlhkejsie, tym menej sa drazdi sliznica a menej bakterii sa prenesie...takze je v tehu pri sexe vhodny lubrikant 😉

eevicka83
autor
12. máj 2013

@zivika mna bolia krize a spodok brucha picha ale nechodim casto cikat ani ma nic pritom nepali..ved som sa aj cudovala ked mi povedali ze to je nejaky zapal v moci.este nemam presne vysledky dnes budu..len ja sa velmi bojim kazdej bolesti v tehotenstve a aj toho ze mam urcite aj mykozu ked mam to svrbenie a palenie a dr na to kaslal a teraz ci sa to odtial neprenieslo aj inde..ozaj a vytok ta v tehu netrapi? Lebo ja aj ten mam uplne biely casto hlavne rano ale menej aj cez den..

kveta
12. máj 2013

@eevicka83 Tento Tvoj stav moze viest k predcasnemu porodu/potratu. Takze neries net, ale tlac na lekarov, nech Ta liecia. Zatial pi vela vody a jedz brusnice.

zivika
12. máj 2013

@eevicka83 no, ved uvidis, co ti dnes povedia...mozno, ked ta pri cikani nic neboli mas uz zapal vyssie, ale nechcem ta strasit...ak by to tak bolo a mala by si chytene oblicky, pravdepodobne si ta nechaju v nemocke a daju ti atb do zily...ale naozaj sa neboj, ked sa vsetko vcas podchyti, babatko bude v poriadku...ale porozmyslaj nad zmenou gynekologa, ked kasle na to, co mu hovoris, asi nestoji za vela...co sa vytoku tyka, ja sa s nim trapim cele tehu a aj v prvom som ho mala od zaciatku az do porodu...a to som sa tesila, ze mam na 9 mesiacov pokoj od vloziek 😀 a nakoniec ich nosim denne...pokial ta vytok nebude svrbiet alebo palit a bude priesvitny maximalne bledunko zlty bez zapachu, je to ok, vlastne je to lepsie, ako keby si ho nemala, lebo vytok ti vyplavi pripadne bakterie, tie sa skor usadia na suchej sliznici...drzim palce a daj vediet, ako si dopadla s vysledkami🙂

zivika
12. máj 2013

@kveta suhlasim s tebou, ze ma tlacit na doktorov, aby ju liecili, ale ked momentalne caka na vysledky, nema kde tlacit, tak zistuje na nete, co je na tom zle? A nie vsetky bolesti a choroby hned vedu k potratu alebo predcasnemu porodu, tak si nemyslim, ze je na mieste este viac stresovat uz dost vystresovanu tehotnu zenu...ona predsa svoj stav nezanedbava, postupuje spravne, bola na pohotovosti, tam ju vysetrili, robili jej sono a dietatko je v poriadku, caka sa na vysledky kultivacie...

trish31
12. máj 2013

@eevicka83 kde je problem?Ja som mala zapal mocovych ciest v 10.tt co mi zistili v nemocnici,ani som o nom nevedela,dali mi na par dni ATB neskodne pre babatko.A mykoza,vytok tehotensky je uplne v poriadku,toho sa neboj,ved ta lekar sleduje,ci nie?A myoza,na nu si v tehotenstve nachylna,ja mam kvasinky cele tehu,lekar mi dal Gynazol a robil mi minule vyplach boraxovy ambulantne.Coho sa obavas?Ved babatko je v poriadku

trish31
12. máj 2013

@kveta take zeny ako si Ty milujem.Teraz si stastna,ze stresujes tehotnu zenu?Presne mna takto vcera vystresovala jedna Tebe podobna.V ziadnom pripade nepotrati a v ziadnom pripade sa babatku nic nestane.Stresuj samu seba a nie tehotne zeny.

trish31
12. máj 2013

@eevicka83 kriza a brusko bolia obcas aj mna,rataj aj s tym,ze sa roztahujes

kveta
12. máj 2013

@trish31 Budem rada, ak nedopadne ako moja kamoska. Porod v siestom mesiaci pre neliecenu mykozu.

trish31
12. máj 2013

@kveta ja sa ta opat pytam,ci ti robi dobre stresovat zenu tehotnu,ktoru ani nepoznas a nepoznas jej zdravotny stav?Ci si zasa mudrejsia nez lekari?Pokial viem,oni sa o nu staraju a pokial nevidia komplikacie,tak neviem,naco jej to tu pises.Lebo Tvoja kamoska mala?Ja mam mykozu od zaciatku tehotenstva tiez,a lekar mi povedal,ze je to v uplnom poriadku,ked som na nu bola nachylna pred tehotenstvom.To by musela mat iny humus v tele aby potracala babatko.Tak jej tu nebalamut zbytocne hlavu.Je uz aj tak dost v strese.

kveta
12. máj 2013

@trish31 Tvoja mykoza mi je jedno. Autorka ch ela radu, dostala ju. Pekny den.

trish31
12. máj 2013

@kveta ano,dostala radu,ze moze potratit.Super rada 😀

eevicka83
autor
12. máj 2013

@trish31 velmi dakujem...mas pravdu taketo citat je dost zle....ked aj tak som nervozna...co sa toho vytoku tyka tak ja ho mam hned od dna ked som zistila ze som tehotna a je inak uplne biely vacsinou nie priesvitny...ale mam ho tak od zaciatku

trish31
12. máj 2013

@eevicka83 to mam aj ja,toho sa neboj,mne lekar povedal,ze to je uplne normalne,tehotensky vytok ta chrani aj pred bakteriami a musi zvlhcovat aj vchod do posvy viacej...Gynazol si skus vypytat,mne ho dal lekar na mykozu a robil mi na ten vytok aj vyplach,aby sa to precistilo 🙂 Ty si teraz v nemocnici,si Ta nechali?

kveta
12. máj 2013

@trish31 Dostala radu ako riziko potratu zmimimalizovat. Zrejme nevies v tom strese cotat. Skludni sa. Pekny den.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre